» »

Računalnik za 1.399 eurof da al ne

Računalnik za 1.399 eurof da al ne

«
1
2

Gutjerez ::

Danes sem zasledil tale pc. kar hudi je po moje.

In me zanima če se splača to kupiti glede na ceno kokstane. In drugo. Matična plošča je zadost dobra za tako specifikacijo?

Link do tega pcja.
http://www.rolan.si/index.php?str=artik...
Nikoli ne obupaj, saj je tukaj slo-tech
  • spremenil: Gutjerez ()

Tilen ::

Hud je.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

pivo ::

kaj hud,praktično najbolše komponente maš notr
žiulenje ni potica...pa tut testu za štrudl ne

opeter ::

Za toliko denarja bi taka zadeva morala imeti 8 GB RAMa. Sploh pri trenutnih cenah.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

Kibby ::

Ne hvala bi jaz reko :)

dzinks63 ::

Dobro:
• Grafična kartica: 9800 GX2
• Trdi disk: 750 GB SATA II
• Optična enota: COMBO enota DVD-RW in BLU-RAY bralnik DH-401S-10C
• Ohišje: ENERMAX CS-032BF

Povprečno:
• Procesor: Intel Core 2 Quad Q9300 2.5GHz
• Osnovna plošča: GIGABYTE P35-DS4
• Spomin: 4 GB 800 MHz DDR2
• Napajalnik: LC

charlotte ::

Poznavalci se strinjajo, da se je meja med resničnim in virtualnim svetom z njunim prihodom zabrisala kot še nikoli do sedaj! LOL
Drugač pa fajn komp!

gruntfürmich ::

mislim da ni kul tale pc.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Planetarium ::

ne bi ...

Volta ::

Jaz bi ga vzel, če seveda imaš denar in resno razmišljaš o nakupu novega PC-ja. Morda bi kakšno stvar menjal, drugače pa super stvar.

IVo ::

Pomoje se tut ne splača. Sploh 9800GX2 je overpriced, Q9300 se ne splača zaradi nižjega pomnilnika in multiplierja kot q6600, sploh pa matična ni primerna za tako konfig...

keba ::

jst bi dau za procesor rajš q9450, za grafično pa nevem če se splača dajat tolk denarja, rajš 9800gtx al pa 3870x2.

dzinks63 ::

Če si res pripravljen dat za comp 1400eur, počakaj na grafično iz serije hd4000. Pridejo baje kmalu, pa še ostalo bo takrat mogoče še malce cenejše. Lahko da bodo šli še malo dol ddr3 rami, pa si vse skupaj zamisliš na tej platformi.

pozitron ::

Ivo@ zakaj pa matična ni primerna za tako konfiguracijo?:|

tilinho20 ::

Kokr so hudo ostale komponente, plata pa bedna.

pozitron ::

In zakaj je plata bedna? Kr neki klaftraš. Plata je v rangu P5K-E. DS4 je čist fajn, stabilna in tut vredu za navijat plata. Ima pa tut vredu hlajenje, napajanje in dovolj vseh priključkov. Nek mid range, kot p5k-e. Sicer je pa pri tem kompu razen grafične in blue ray predvajalnika vse bolj midrange.

Avby ::

Narobe si postavil vprašanje.

Če je za igranje pasijanse in msn potem je zanič!

PaX_MaN ::

Kot bi rekel Leonidas: TO NI LINK!

IVo ::

Zakaj ne Gigabytke? Zato ker se P5K-E veliko bolje navija ergo. kvalitetnejša plata... Osebno bi pa raje vzel P5K-pro, saj za svojo ceno pouja kvaliteto P5K-E plate.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: IVo ()

pozitron ::

Obeh plati sta za navijanje precej enakovredni. Sploh pa OP ni omenil nobenega navijanje. Nevem zakaj bi bla plata potem kar "bedna" ter "neprimerna za ta konfig"? Pa če lahko razložiš zakaj je p5k-e kvalitetnejša od ds4 prosim? Nevem res kje bi bla takšna razlika, ds4 ima 6 fazno napajanje, P5K ima pač 8 fazno. Ne pomeni pa to nevem kakšno razliko v navijanju sploh ne za 45 nm, ki potrebujejo en kurc voltaže. Obe imajo "solid capacitators" heat pipe hlajenje (s tem, da ima ds4 sigurno boljše/bolj masivno. P5K ima oskubljeno od delux in tudi ne hladi del mosfet, pri ds4 je pokrito vse, obe imata raid, ds4 8 sata portov, p5k-e pa 6. Obe dosežeta okrog 500+ fsb. Cena je pa tut približno ista.

In ne, nimam trenutno sam te plate, da jo zato zagovarjam. Samo hoče povedat, da je plata, ki je v tistem sistemu, daleč od tega, da bi bila kar bedna ter neprimerna.Čist fajn plato so dal za ta sistem.

Se pa strinja, da je p5k pro res "bang for buck".

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pozitron ()

tilinho20 ::

Treba je najti optimum. Sicer pa Gigabyte ne more nič proti Asus-u. Jaz osebno tiste plate nebi vzel.

Gutjerez ::

Saj nakup bo na obroke. drgač je preveč denarja na enkrat.
Torej nekateri ste mnenja da se splača nekateri da ne.
Naj povem PC se nebo uporablo za msn in net. Pc je predvsem za game in delo z videom.
Toreh v mislim mam pol uzet npr ta procesor
Procesor Intel Core 2 Quad Q6600 2.4GHz, 775 in boljšo matično?
To ste imeli v mislih vzet z ddr3 in pol tudi rame ddr3?
Nikoli ne obupaj, saj je tukaj slo-tech

Planetarium ::

- ksn asus recimo z X38 naborom ce misls zadevo navijat, crugace bo kasna p35 plata cist dost, razn ce ne misls uzet 2x 8800GT pol rabis plato ki podpira SLi
- glede graficne si poglej tale link http://www.tomshardware.com/reviews/gam...
- glede rama vecina ldi tuki na forumu hvali TeamGroupe Xtreeme
- napajalnik bo kr kul od Enermaxa
- glede diska še sam nevem ker je res veliko deljenih mnenj..
- procesor je pa Q9450 kr kul, razn ce bi rad prisparal uzemi Q9300 (razlike je 60e v dnarju, ma pa 9450 12MB predpomnilnika). vsekakor ne kupuj Q6600

ohisje, op. enota sta pa cist tvoja izbira, vsekakor bi te tak set prisel manj kot 1400 (usaj na hitro gledano)

Zgodovina sprememb…

Volta ::

- procesor je pa Q9450 kr kul, razn ce bi rad prisparal uzemi Q9300 (razlike je 60e v dnarju, ma pa 9450 12MB predpomnilnika). vsekakor ne kupuj Q6600

Se ne strinjam. Sicer je Q9450 dobra mašinca, ampak Q6600 je super procesor za denar, in se občutno bolje navija kot kakšen Q9300 zaradi višjega množilnika. Tako da ali Q6600 ali Q9450. Q9300 se ti enostavno ne splača, ker je precej dražji kot Q6600,le za odtenek hitrejši, pa še slabše se navija.

tilinho20 ::

Mah Intel bi mogu znižat ceno za Q9550 na ene 300eur, pa bi ga vsi kupoval. To je naslednik Q6600 samo tr. je problem pri ceni.

Volta ::

Se strinjam da bi moral. Pol bi ga tudi jaz kupil :)

gruntfürmich ::

--------To ste imeli v mislih vzet z ddr3 in pol tudi rame ddr3?

jp. vzemi ddr3 rame. enih 4 giga minimalno, morda 8 giga če se boš ukvarja z videom na x64 OS.
nekaj takega: http://www.mojcomp.net/index.php?page=s...

˙˙direktna povezava ne dela, ker je forum zanič˙˙
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

keba ::

če mene uprašaš je ddr3 še vedno predrag, 540eurou za 2gb rama!

Mentor73 ::

Prav smešno. Eni Gigabyte-ke še povohali niso od blizu, pa imajo največ kritik za povedat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mentor73 ()

Gutjerez ::

ja ddr3 ima še kr precej veliko ceno. čeprav mislim da bi bli 2x po 2gb ddr2 800 mhz za zdaj še čist zadost.
vsekakor bi te tak set prisel manj kot 1400 (usaj na hitro gledano)

Torej je to predrago vse skupaj?
Nikoli ne obupaj, saj je tukaj slo-tech

Planetarium ::

Volta kaj potem ni kake drastične razlike med 64nm ter 45nm? Si nisem kaj dosti ogledoval tega tako da nevem..

gruntfürmich ::

ja ddr3 ima še kr precej veliko ceno. čeprav mislim da bi bli 2x po 2gb ddr2 800 mhz za zdaj še čist zadost.
vsekakor bi te tak set prisel manj kot 1400 (usaj na hitro gledano)

Torej je to predrago vse skupaj?

sestav si sam tak komp posebej pa boš pol vidu če je predrag.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

IVo ::

Vzami Q6600!!! Niti q9300 niti q9450 se za svoj denar NE SPLAČATA!!! Poglej si teste, primerjaj cene in se potem odloči...

x45 ::

DDR3 je absolutno predrag...
platforma pa AMD X4 najugodnješi za ti kar nudi, Q6600 je že mal zastarel.

tilinho20 ::

Še zmeraj je odličen proc.

Gutjerez ::

Torej Procesor Intel Core2 Quad Q9450 2,66GHz, 775 ta procesor? za ta denar. ali kaj cenejšega? baje da zdaj enkrat cene procesorjev padejo.
Nikoli ne obupaj, saj je tukaj slo-tech

Gutjerez ::

in btw glede ramov 4 Gb 2x2GB 800 mhz ali 1000 mhz?
Nikoli ne obupaj, saj je tukaj slo-tech

Galaxy ::

Ei, samo da ti povem: razen če nisi nafilan do grla z dnarjem si NE KUPUJ računalnika za več kot 1000€. Preprosto ni vredno. Kupi za 1000€ in ga navij pa ti bo isto delo kot tisti za 1.400€

jest10 ::

DDR3 je absolutno predrag...
platforma pa AMD X4 najugodnješi za ti kar nudi, Q6600 je že mal zastarel.

Zastarel? Tvojega preljubega Phenoma pospravi za malico...

Tr0n ::

Sam si sestavis enakega ali boljsega za dosti manj kesa.

opeter ::

Za 150 EUR dobiš 8 GB RAMa.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Planetarium ::

sem sou za foro na pes sestavljat podobne komponente na elektroniki/funtechu..

FOXCONN Mars P35
Intel Core 2 Quad Q9450
DDR2 TeamGroup 4GB (2*2GB) PC6400 800 Xtreem Dark CL4
Gigabyte GeForce 9800GX2 1024MB
SAMSUNG 750GB F1 HD753LJ 32MB
Corsair TX650W
ANTEC Nine Hundred
SAMSUNG DVD+/-RW DL 20X, RAM 12X LIGHTSCRIBE SATA
SCYTHE Infinity MUGEN SCINF-1000
končna cena = 1368e

s tem da je v temu setu boljši CPU, boljši napajalnik, ter glede ramov nevem. Edina slabost ki je, je ta da nima Bluraya, vem je 200e drazji. Vzemi 3870X2 ter Intel C2Q Q6600 ter prisparaj 200e.Pomojem kakšne zlo zlo očitne razlike ne bo

Zgodovina sprememb…

GrimReaper ::

Ei, samo da ti povem: razen če nisi nafilan do grla z dnarjem si NE KUPUJ računalnika za več kot 1000

Ja bravo, 1000€ ti je res velik denarja za komp, poglej mojega v podpisu, 2200€ vse skupaj, pa nič posebej ven izstopajočega.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

bluefish ::

če bo računalnik res namenjen delu z videom in grafiko, potem kupi štirijedrni procesor, 4GB RAM-a, soliden disk za delo in še enega (raje dva v RAID1) za shranjevanje oz. kopije. Grafična niti ni toliko pomembna in je nesmiselno kupovati 9800GX2 in podobne. Prav tako za plato ni nujno, da je vrhunska, saj delovni stroj zahteva stabilnost in ne navijanja.

tilinho20 ::

Proc je lahko tut q6700 saj je zelo pocen (230eur).

Volta ::

Volta kaj potem ni kake drastične razlike med 64nm ter 45nm? Si nisem kaj dosti ogledoval tega tako da nevem..

Med Q9300 in Q6600 res skoraj ni razlike, razen da je Q6600 precej cenejši, pa še navija se bolje. Grafično pa bi ti tudi jaz svetoval 3870X2, ker za ta denar ponuja največ, v samem delovanju pa napram 9800GX2 nebi bilo kakšne opaznejše razlike, razen v tem, da bi ti v denarnici ostalo denarja za kakšen soliden LCD, če štejem še prihranek pri CPU-ju zraven ;)

LP

Gutjerez ::

saj Q6600 sem imeu jaz tudi v mislih. samo potemslišim kritike da se ga več ne splača kupovat pa nevem kaj vse.
Nikoli ne obupaj, saj je tukaj slo-tech

jest10 ::

Pozabi na te kritike. Pri sedajšnjih cenah, je Q6600 zelo dober nakup.

keba ::

sej če mene uprašaš se ga res ne splača, pomoje je najbolš da uzameš q9450, za grafično pa 3870x2.

jest10 ::

sej če mene uprašaš se ga res ne splača, pomoje je najbolš da uzameš q9450, za grafično pa 3870x2.

Q6600 je pri nas od 188€ dalje, Q9450 pa od 319€ dalje(vsaj tako pravi ceneje.si)
In zdej mi pa ti povej, kaj se bolj splača vzeti?? Boš mogoče rekel, da je Q9450 za 69% boljši od Q6600, da upraviči toliko % višjo ceno?
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Duo vs. Quad

Oddelek: Kaj kupiti
393400 (1553) st0jko
»

Nov Racunalnik tja do 1000 € (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
906493 (4349) Veteran007
»

Sestava računalnika

Oddelek: Kaj kupiti
192115 (1562) PrimozR
»

Nove komponente (matična, procesor, ddr3 ram, grafična in napajalnik)

Oddelek: Kaj kupiti
121668 (1239) IVo
»

računalik za 1500E

Oddelek: Kaj kupiti
442415 (1518) IVo

Več podobnih tem