» »

Formatiranje promocijskega USB ključa

Formatiranje promocijskega USB ključa

jabe ::

Dobila sem en promocijski ključ v velikosti 2gb. na njem sta dve particiji - 1,8gb in ta deluje kot navaden usb ključ ter še ena v velikosti 200mb. Na tej particiji so katalogi ipd od firme, ki mi je ključek dala. Kako lahko tega hudiča spravim dol? Probala sem že sformatirati to particijo - v Visti in s še enim HPjevim programom, pa nič ni delovalo (write protected disk in konec debate). Konec konec ne bi imela veliko proti, če se ne bi dalo zbrisati, moti me najbolj to, da ta promocijski material ob vsakem priklopu ključka samodejno zažene Browser, gor pa katalogi.

torej, se da ključek kako formatirati. oziroma, če ne, kako lahko v Visti naredim, da mi ne bi samodejno odpiral nekih programov. pa če se da - lahko v My Computer lahko nekako naredim, da mi tudi tega diska ne bi več pokazalo?

EDIT: uspelo mi je nastaviti, da se mi browser več samodejno ne zaganja ob vklopu ključa (ta glavna zadeva). bi bila pa zelo vesela, če mi kdo pomaga pri drugih dveh vprašanjih - ali gre formatirati ali če lahko te particije (v mojem primeru g:) nekako ne prikažem v My Computer. to bi bilo tako, za bonus :)
  • spremenila: jabe ()

Srachko ::

Probaj prvo mogoče s kakšnim programom, ki je namenjen za izdelavo particij. Zbriši obe particiji, naredi novo pa probaj potem formatirat.
I can see clearly now, the brain has gone...

Lith ::

Lahko probaš z namenskimi programi za 'flash formatiranje'

http://panasonic.jp/support/global/cs/s...
spodaj je download

oz. mogoče poiščeš še kaj v tem smislu

LP
¤ black holes rule; I like the speed, speed kills ¤

Urc ::

Lahko probaš tudi z hard disk low level format tool...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Urc ()

zee ::

z fdiskom pobrises particije in jih naredis na novo. enako lahko naredis tudi znotraj enega programa v XPjh.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Highlag ::

Diskmanager vgrajen v Okna bi verjetno bil tudi pravo orodje za brisanje in formatiranje particij.
Never trust a computer you can't throw out a window

zcetrt ::

Za prvi poskus: Vstavi USB ključ, potem pa (Win XP ali Vista Classic view):

Start -> settings-> constrol pannel -> administrative tools -> computer management -> disk management

Tu se ti pokažejo vsi diski. Videl naj bi se tudi tvoj USB ključ in sicer kot 2 particiji. Desen klik na posamezno particijo in delete, nato pa new. Pa pazi, da ne zgrešiš particije (da ne boš brisala kaj, kar je na računalniku). Ker podatki na brisani particiji bodo načeloma izgubljeni. Ko zbrišeš obe particiji, klik z desno in new ter ustvariš eno. Še formatiraš v FAT32.
4.

poweroff ::

Eh... vtakneš v Linux računalnik in poženeš Gparted... od tam se da vse formatirati brez težav. Just one click.
sudo poweroff

andromedar ::

A v Disk Managementu gre brisat particije, čeprav je "write protected"?
Eh?

jabe ::

Ravno to hočem reči, da s tem načinom (Start -> settings-> control pannel -> administrative tools -> computer management -> disk management) sem že poskusila in noče sformatirati. potem mi je stric Google dal na voljo še ene par programov (od HP in Gateway ipd), ki naj bi bili sposobni vse to narediti bolje (in večini ljudem, ki so imeli "write protected" ključek zaradi kake napake, je to pomagalo), pa tudi ni šlo. Nekaj sem celo nekje potem prebrala, da je mogoče pri teh promocijskih ključkih zadeva hardwaresko pogojena in zato ne gre.

Saj zdaj, ko sem onemogočila samodejno predvajanje sem veliko bolj zadovoljna, ker najbolj na živce mi je šlo, da mi je začel kar nekaj odpirati.

Kako bi lahko sama izbirala, kaj se pokaže v My computer (kateri diski ipd), pa še nisem ugotovila. Nekaj se da sortirati, samo izbirati pa ne.

beta1 ::

jabe ::

Eh... vtakneš v Linux računalnik in poženeš Gparted... od tam se da vse formatirati brez težav. Just one click.


Ta program ponavadi pride z Linuxom ali ga je treba inštalirati? Imam eno live verzijo PC Linux OS, pa ne vem če gre kar tako inštalirati programe na DVD. No, najboljše, da ga najdem nekje pa pogledam.

jabe ::

probaj s tem. U3 remmove

http://www.u3.com/uninstall/uninstall.a...


To je čisto nekaj drugega. To je za U3 ključke (ki ga tudi imam) in vem da gre zadevo odinštalirati, samo meni je všeč.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

USB kjuč zanimiv problem

Oddelek: Strojna oprema
141077 (746) Kristalis
»

Avtosinhroniziranje USB ključa

Oddelek: Programska oprema
91535 (1134) jan01
»

USB ključ error => disk is not formatted

Oddelek: Pomoč in nasveti
194097 (3654) muzičar
»

pomoč-disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
9905 (851) mikkk
»

noče mi formatirati trdega diska

Oddelek: Strojna oprema
142069 (1841) kuvanasarma

Več podobnih tem