» »

Program za TV kartico

Program za TV kartico

Mati ::

Zanima me kateri program je najboljši oziroma najenostavnejši za iporabo TV kartice.
Predvsem bom zadevo uporabljal, da si posnamem kak fuzbal, ko me ni doma in podobno. Nič zahtevnega.

Mati ::

Ok, namestil sem si Virtual VCR, sedaj pa imam težave pri namestitvi, saj mi scan ne najde nobenih programov. Vpisati moram country code in podobno, meni se pa sanja ne kaj to je.

Azrael ::

Country code je 386 (Slovenija) za ostalo, če kaj pomaga:
Aja pa še to, upam, da si pri morebitni nastavitvi driverjev izbral PAL B sistem, Virtual VCR, čeprav ima možnost spreminjanja TV sistema, bo trmasto vstrajal na npr. NTSC, če si tako nastavil v driverjih (dobiš samo nekaj kanalov in še to brez zvoka.

Ta problem se pojavi vsaj pri uporabi BT 8x8 WDM driverjev in verjetno tudi pri ostalih, ki podpirajo široko paleto TV kartic.
Nekoč je bil Slo-tech.

Mati ::

Azrael,
problem je, da sem nastavil vse tako kot mora bit, ko pa zaženem scan, ne vem zakaj mi niti enega kanala ne najde.

Mati ::

Aha, moj tuner je ASUSTEK Europa hybrid II

Azrael ::

S katerim drugim programom dela ( Chris TV, Fly 2000 TV?

Če tudi z njimi ne dela, je problem v driverjih, sploh, če Dscaler, ki uporablja svoje driverje prikazuje sliko.

Če slike ni na noben način, antena tudi ni samo kosček žice ali še to ne, so lahko zbrkljani Windowsi ali pa TV kartici ni všeč PCI slot ali katera druga PCI kartica v mlinčku (če je bila kartica šele vgrajena ali v mlinčku kaj dodanega).

Seveda mora biti tudi kartica v redu, pomladi so tu že prve nevihte, ki hitro uničijo marsikatero TV kartico.
Nekoč je bil Slo-tech.

Azrael ::

Po hitrem Guglanju sem opazil, da ima tvoja kartica najbrž Philipsov chipset. Imam nekaj podobnega (Medion) in je muka najti prave driverje s katerimi Virtual VCR dobro dela (pri meni je problem zvok).
Nekoč je bil Slo-tech.

Mati ::

Zdi se mi, da je problem v driverjih, vendar, ko grem gledat so driverji naloženi in vsepovsod piše no conflict ali pa no problems.
Bom probal s kakšnim drugim programom.

Mati ::

ok z novimi driverji uspelo. Imam pa še vedno problem.
1. Ni zvoka
2. Kako prikaže sliko Virtual VCR? Najde mi kanale in vse, ne vem pa kako se nastavi da prikaže sliko???

gruntfürmich ::

kaj pa z originalni niso ok? kr jst sem že neke probaval za mojo leadtekovo, pa se je vse končalo s tem, da sem nazaj na njihovih.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Mati ::

Z original driverji ni našlo nobenega kanala, kot da nebi imel antenskega kabla vklopljenega.

Sedaj sem naložil Dscaler, samo je ta kvaliteta snemanja en velik obup. Ne vem kako spraviti Virtual VCR, da mi prikaže sliko ali da lahko sploh kaj delam. Gor je samo gumb za snemanje in nič drugega.

Azrael ::

>1. Ni zvoka

Si priklopil audio kabel med TV in zvočno kartico? Kabel je enak, kot se je včasih uporabljal za prenos zvoka med CD enotami in zvočnimi karticami.

>2. Kako prikaže sliko Virtual VCR? Najde mi kanale in vse, ne vem pa kako se nastavi da prikaže sliko???

Si shranil nastavitve (kliknil ikono diskete), saj prej spremembe, ki si jih naredil, ne veljajo. Virtual VCR ima resnično obupen GUI, pri meni mora biti pritisnjen tudi obkroženi modri gumbek, da dobim sliko:
(slike ni videti, saj PrintScreen tipka ne dela prav v primeru, ko se uporablja overlay!)

DScaler je odličen, če hočeš samo gledati TV program (ni treba nalagati nobenih driverjev in gledljiv TV program dobiš že na W95 in P166), za snemanje pa je polomija.
Nekoč je bil Slo-tech.

Mati ::

Zvok bom že nekako rešil, saj v DScalerju zvok imam, torej so vsi kabli priklopljeni.
Skrbi me, ker v Virtual VCR-u imam samo belo ozadje z ikonami od zgoraj in tam kjer tebi piše Channel: 212 je pri meni vse prazno.
Sem si pa posnel nastavitve.
Azrael, kako lahko ti recimo preklopiš kanal iz 212 na recimo 36? Obstaja kakšna tipka kako opraviš preklop med kanali?

Azrael ::

Kaže, da te res hecajo driverji, žal nisi edini.

V Virtual VCR kanale menjaš s tipkama PgUp in PgDn, gre po en sam kanal gor ali dol. Da bi obstajal način, kako narediti takojšen preskok med kanali nisem odkril, razen v nastavitvah, kjer vtipkaš cifro željenega kanala.

Še o cifri kanala 212 npr. To imam s temi driverji, ki mi nekako delajo, z novejšo verzijo, so cifre kanalov po standardu, samo ni zvoka ali pa je zelo popačen sploh, če se Virtual VCR zažene iz ukazne vrstice in dela kot VCR, da posname neko oddajo. Novejše tako ni nujno boljše, če imaš za tvojo kartico kakšne starejše driverje poskusi z njimi.

Drugače je zvok pri Philipsovem chipsetu in Virtual VCR znan problem, rešitev, nažalost neuporabna za avtomatsko snemanje, je, da preklopiš v nastavitve in tam ne storiš nič (klikneš lahko OK ali Cancel) in potem se zvok pojavi, rahlo čudaško ampak večinoma dela.

To rešitev, ki bi morala avtomatsko izvesti ob vsakem zagonu programa, je bila tudi predlagana na uradnem forumu (ki je kmalu potem crknil). Žal, kot je prepogosto v OSS skupnosti, je razvijalec bil mnenjal, da je ustvaril popoln izdelek in ga ne bo šel popravljati zaradi nekih slabo napisanih driverjev, čeprav se je v tistem času pojavljal samo z njegovim programom, z ostalimi pa ne.
Nekoč je bil Slo-tech.

Mati ::

ok, sem obupal in si kupil DVD recorder. Sedaj dela vse točno tako, kot sem želel.

Vseeno hvala za pomoč Azrael.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mozilla odvisna od Googla? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
6610068 (7635) poweroff
»

nakup Tv kartice

Oddelek: Zvok in slika
293223 (2460) gruntfürmich
»

tv na računalniku-ker program

Oddelek: Zvok in slika
101422 (1277) dadooo
»

Je kriva tv kartica?

Oddelek: Zvok in slika
51038 (936) Spock83
»

ATI TV wonder PCI v XP

Oddelek: Zvok in slika
151601 (1393) karma

Več podobnih tem