» »

Računalnik ne deluje

Računalnik ne deluje

D_u_H_e_C ::

Seos
js mam en dokaj velik problem, namreč:
Včeraj sm razstavo računalnik na prafaktorje, ker je blo potrebno čiščenje zarad praha itd...po nekaj urah ko sm končal sm ga lepo sestavo nazaj, in kaj ugotovim, da računalnik ne deluje...preverim kable za napajanje in kable za stikalo...vse štima. potem sem pogruntal da mi procesorja ni ono podnožje dobro prjelo.ga vzamem ven, dam nazaj not, vžgem računalnik...računalnik zalaufa, ampak od njega ni nič, lučka ko bi mogla utripat ko kaj dela se sploh ne prižge, niti piska nea nič, ekran je črn.
potem sm nareo clean cmos, ni pomagalo nič. ven sem vzel baterijo, ni pomagalo nič.
torej kaj lahko še nardim doma?
sem pa naredil eno napako...komponente sm pucal z bombažno coto, ker nimam doma kompresorja...a je možno da je statika uničila plato??
če ve kdo še za kako drugo rešitev prosim če mi pomaga
LP

xabre ::

Ali pa je nek nitka od cujne in preprečuje kontakt.

Če enkrat zdri in presesaj s sesalcem, če nimaš kompresorja.

Kpico ::

A kontakti na procesorju so še ok? Mogoče je tudi to kar ti je napisal xabre.
Mogoče ti ne prime podnožje za procesor procesorja, tak problem sem imel tudi jaz.
Težko vrjamem, da ti je statika uničla matično ploščo. Poskusi se enkrat dati procesor ven in se enkrat noter.
A grafično si dal nazaj na pravo vodilo. Če imaš plato za več grafičnih, daj grafično na podnožje za grafično 1, nekateri imajo v CEMOSU nastavljeno na grafično ena kot privzeto.

D_u_H_e_C ::

bom ju3 pregledal za nitke...em podnožje je pol vrei prjelo procesor, ker brez procesorja comp sploh nea zalaufa, torej če bi biu slab stik nebi zalaufal.
grafična je vrei dana not pa tut na pravo mesto... ma nekje sm bral da bi lahk statična elektrika uničla plato, te pa nea vem...upam da ni to to :)
v skrajnem primeru bo pač treba compa pelat na servis :S

D_u_H_e_C ::

torej sm še par stvari pobal pa ni nič novega...ma še kdo kako idejo kaj bi lahk nareo??

Samson ::

Po moznosti si obrnil kaksen kabel ki gre na ide disk ali pa cd rom. Potem se ventilatorji obrnejo in delajo, vendar ni zagona ne posta.
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

Scorpia ::

Ponavadi če se računalnik na zažene, probaš postopoma ustavljati komponente. Prvo bi probal na tvojem mestu, samo procesor in ram imeti not (brez cd-roma, grafike itd..). Seveda prvo probi tudi brez rama, da vidiš če ti komp zapiska da ram ni not. Če ne zapiska, si že takoj našel problem. Dostikrat se zgodi, da računalnik ne zalaufa in nezapiska tudi če je ram notri.
////

D_u_H_e_C ::

ok sm še vzel ven 1x procesor...in očitno je bla tu napak da ga podnožje ni vrei prjelo na eni strani. zdaj pa mi piše cmos cheacked defeault: loading error
clean cmos sm že nareo...mislim da je treba na novo biose nalagat. kak se to narei?
a se da tut iz cdja? ker na tem compu ko sm zdaj nimam disketne enote...
torej dol sm cukno en novejši relis za to plato...
kako more bit ime cdja, da bo zagnalo cd?
aja gre pa za plato gak8nf-9

Samson ::

Naaaaah, ni ti treba na novo nalagat biosa. Ti sam starega nastavi da bo vse tko k mora bit. Javi ti pa zato, ker si delal clear cmos in se baterijo dal ven. Seveda lahko tudi nadgradis bios ce zelis. Sam kakor je videt nisi nevem kolk podkovan v temu. Poglej na proizvajalcevi strani osnovne plate in preberi kako in kaj pri flesanju biosa. Nimas se cesa bat, cepras se zna tudi kdaj kaj zalomit, hehe.
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

D_u_H_e_C ::

biose sm nastavo kot morjo bit, pa še stalno nič ne pomaga

Azrael ::

>biose sm nastavo kot morjo bit, pa še stalno nič ne pomaga

Kaj to pomeni? Nismo zraven tebe in moraš razložiti malo bolj podrobno.
Nekoč je bil Slo-tech.

D_u_H_e_C ::

>biose sm nastavo kot morjo bit, pa še stalno nič ne pomaga

Kaj to pomeni? Nismo zraven tebe in moraš razložiti malo bolj podrobno.

nastavil sem vse tak, kot piše v manualu od plate
palta je GAK8NF-9
zdaj sem probal naložit windowse na novo
mam not 2 diska
in tam ko preverja comp naprave mi ne zazna nobenga...
če grem nalagat windowse, mi pokaže tam ko izbereš mesto, kam bi jih rad naložo OBA.
onega kaj bojo gor windowsi sm ga tut sformatiral
ko se vse potrebno naloži na compa, in ko se prvič comp na novo zažene, je stalno enak postopek...
naprej ne gre, da bi se windowsi naprej nalagali, ampak vrže zmeraj tisto ven če jih hočem popravit, al na novo naložit itd...torej ma kdo kako idejo kaj naj nareim?
po tistem, ko preverja naprave se izpiše na ekranu sledeče:
NVIDIA raid IDE detecting arrary
Press F10 to enter raid

ve kdo kaj naj nareim?

D_u_H_e_C ::

torej bi mi znal kdo mogoče pomagat??
:S
LP

jrtjtejtt ::

sicer že dolg nisem formatiral, sam se mi zdi, da moraš po ponovnem zagonu spremenit, da ti boota z diska ne cd-ja.

D_u_H_e_C ::

ok končno sm zrihtal :)
comp mi sploh ni prvo omogočal v biosih sata priključkov, pol sm flashal biose, se kaki 2 urci matral z nastavitvami, pol sm pa nekaj pogruntal in probal spremenit, pa je prjelo :) zaj so windowsi že na compu in deluje vse...
dela pa občutno hitreje kot prej :) a je to mogoče zarad biosev ali?
LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik nekaj čudno piska - kaj bi lahko bilo?

Oddelek: Pomoč in nasveti
182670 (2337) RuskiSnajper
»

Grafična ne dela???

Oddelek: Pomoč in nasveti
131040 (937) Pyr0Beast
»

Nedelovanje compa zaradi temperature

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
71059 (973) Buldožer
»

porodne težave računala

Oddelek: Strojna oprema
331789 (1332) dustphoenix
»

Problem s plato (8rda+)

Oddelek: Pomoč in nasveti
5696 (592) migič

Več podobnih tem