» »

Problem s plato (8rda+)

Problem s plato (8rda+)

migič ::

Vse se je začelo, ko sem malo overclockal procesor in rame. Fsb sem nastavil iz 133 na 166, potem sem še malo ram settings premikal (vse to sem delal v >> 8rdavcore). Seveda, ko sem ponovno prižgal računalnik, enostavno nisem prišel nikamor, zati sem resitiral CMOS jumpere. Ker jih najprej sploh nisem mogel, sem to ponavljal parkrat(no kar velikokrat) in mi je nato ratalo nekako priti v biose. Nato se je plati čisto sfuk*, ni našla več niti HDD, CD, rami so se kr vrteli (številke na začetku biosev),...! Pol sem ponovno prižgal comp, pa se več sploh ni dal. Če pritiskam gumbek na ohišju nima smisla! Ker plata ima napetost (dioda led on sveti, tipkovnica ima napetost) ne vem kje je pojnt! Šeto voltaže nisem pri tem nič pipal! Sedaj mam notri spet staro ploščo in vse dela ok z istimi komponentami in napajalnikom!
HELP:O
............. in migali so do konca svojih dni!!!!!!
Migajte z mano, naj živi migič!
  • spremenil: migič ()

MKrmec ::

V tem primeru bi moral samo bios resetirat (Clear CMOS) in bi se mogle pojavit originalne nastavitve biosa!!

Kaj si pa ti delal da si to naredu pa res ne vem!! Kasn procesor mas in kok si navil povej!! A res nisi nc voltaze spreminju?? Ce nisi zakaj si pol napisu "vse to sem delal v >> 8rdavcore" v vcore kva nej bi to pomenil!!??

migič ::

Saj sem resitiral samo CMOS, sem se ni dal pa sm to parkrat ponovil, da mi je sploh ratalo!
8rdavcore je program za plato, kjer maš vse kot v biosih, sm da delaš iz windowsov. Voltaže nisem niti pipla kot sem že reku, le fsb sem dvignu, pa rame timal.
Procesor mam Athlo 1600+, sedaj dela na 133 /1.775V

No v bistvu sm nastavi FSB na 149, ko je vse skupi krepalo, ker na 166 ni delal

migič ::

Kaj mi lahk pol sm povete, zakaj se plošča ne vžge, če ima napetost? (stara dela nova pa ne),...:\
Kaj mi bodo vsaj garancijo priznali, če jo vrnem al ne??!;((
............. in migali so do konca svojih dni!!!!!!
Migajte z mano, naj živi migič!

nicjasno ::

Si ze vzel baterijo iz plate, pocakal 30 sekund, in jo potem nazaj not vstavil?
www.nicjasno.com | www.vsejasno.com

migič ::

Plato sem odnesel na servis, garancija je bila priznana.
Po pravici povdano niti oni niso znali zakaj se ji je zmešalo. Tako sem srečen jaz, no oni pa malo manj.>:D
Konec
............. in migali so do konca svojih dni!!!!!!
Migajte z mano, naj živi migič!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

8rdavcore in NF7-s

Oddelek: Navijanje
9976 (756) s5cougar
»

VOLTMOD (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
974366 (3244) SrBo
»

RAM

Oddelek: Strojna oprema
381694 (1294) celada
»

Kako priti do skritih nastavitev v NVIDIA SYSTEM UTILITY ?

Oddelek: Navijanje
121171 (962) Mobidick
»

Obvezno branje za NFORCE 2 plate

Oddelek: Navijanje
281933 (1175) Caligula

Več podobnih tem