» »

segrevanje diska

segrevanje diska

markk1 ::

Pozdravljeni
imam en problem, namreč disk se mi segreje (po everestovih podatkih) na 53 stopinj. Kaj bi bilo to narobe. ima kdo kakšno rešitev? hvala za pomoč

lp

bluefish ::

imaš ob njem še druge diske? Kako imaš speljan pretok zraka? Veliko nakopičenih kablov okoli?

markk1 ::

pozabil sem povedati da gre za prenosnik.

bluefish ::

podlaga? starost prenosnika?

markk1 ::

podlaga je normalno na mizi, tako kot treba. star pa je pol leta. Sem studiral ce bi mel prevec zafilanega s podatki pa to. Pa nikjer ne najdem nic nenavandega, vsaj meni sumljivo ne.

Jst ::

Ne sekiraj se za disk: ko bo prišel njegov čas, bo umrl, pa če bi imel ne vem kakšno hlajenje. Tako je ugotovil google na svojih farmah računalnikov.

Jaz imam dva diska. Računalo večinoma vedno deluje. In en disk kaže 50+, drugi pa 30+ stopinj. 50+ disk je 160gb, nekje 2 leti starejši od drugega, ki je 500gb. Kateri bo umrl prvi: se ne da napovedati, mogoče iz smart-a, ampak mu iz izkušenj ne zaupam najbolj.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Izi ::

Vsak disk se segreje nekje do 55°C, če imaš slabo prezračeno ohišje.
Zato ima večina ohišij narejeno tako, da so diski montirani na spodnji sprednji strani ohišja, kjer vhodni ventilator piha direkt čez diske. Tako imajo diski okoli 35°C.

Trdi diski delujejo v redu ne glede na temperaturo. Edino življenjska doba se jim v povprečju kar precej skrajša. Namesto običajnih 10 let bo disk nad 50°C deloval okoli 2 leti.
Je pa pri diskih vse odvisno od sreče. Včasih lahko za disk zelo skrbiš, (škodujejo mu tresenje, prižiganje in ugašanje in previsoke temperature), pa kljub temu crkne po enem mesecu.

Jst ::

izi: ni res, da ima disk zaradi višje temperature krajšo življensko dobo. vir: google research na to temo.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

MSI7 ::

Dobro hlajenje,pa bo...Ventilator,ali odvajalec vročega zraka...Jaz imam tako,tako da brez ventilatorja mi je temperatura sigurno 14 stopinj višja...

k4vz0024 ::

Kaj pa prenosni diski brez ventilatorja? Ga dam pod ventilator al montiram hladilna rebra? 8-)

solatko ::

Ponavadi prenosnik prej crkne, kot disk, zato brez skrbi, le malo ti bo bolj toplo v roke.

MSI7 ::

Kaj pa prenosni diski brez ventilatorja? Ga dam pod ventilator al montiram hladilna rebra? 8-)


Oboje je dobro...Mislim,da so ventilatorji malo cenejši,samo če se pa res full segreva potem je pa res bolj hladilna rebra,ki objamejo celoten disk.V končni fazi pa kombinacija obeh:|


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako ohladit in utišat disk

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
131957 (1237) egomez
»

Zalman HDD Cooler - fenomen segrevanja namesto hlajenja

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
412390 (1580) guest #44
»

Popolnoma tih računalnik! Možno?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
412585 (1375) PrimozR
»

Hlajenje diska v racku in graficne

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
9906 (797) Sodom
»

najtišji pc

Oddelek: Pomoč in nasveti
161629 (1253) robertos007

Več podobnih tem