» »

sound ne dela..?

sound ne dela..?

Mrph 71917 ::

Ker vem da ste mojstri mi boste zihr znal pomagat... Po dolgem času sem periklopil svoj star PC in mi enostavno ne dela sound. Ker bom PC podariu frendu sem ga pol itak formatiru, naložu XP, driverje in mislu da bo pol začeu sound delat ampak ne dela... Nič mi ne reče za kodeke, driverji so iz original cd-ja od matične. Potegnu sem jih tut iz neta dol pa tut nč. Kako bi loh ugotovu če je krepnu soundblaster na matični?

Sound blaster je na matičn, matična je pa asus K8s, procesor amd Athčon 3000+ 64bit, grafična je tut na matični, če pa vas še kaj zanima pa kr povejt bo hitr odpisu :-)

Hvala za pomoč...

kixs ::

Probaj tale driver:
Klik

Mrph 71917 ::

Bom probu, hvala!

Mrph 71917 ::

K mal počas downloada :) mam še eno vprašanje... Mam 2 grafični pa ne vem kera je bolša.. Ena je ATI radeon 9600 pro druga pa 3D labs Wildcat 6110... Mnenje?

Hvala...

Zgodovina sprememb…

kixs ::

3Dlabs Wildcat 6110 je profesionalna kartica bolj za kaksne 3D programe... za normalne zadeve niti ni. 9600PRO pa ti je na splosno kar dobra stara kartica. Za starejse igre <2006 bo OK.

Na splosno je 9600PRO boljsa.

lp

Mrph 71917 ::

Aha, hvala za odg. mam pa še eno uprašanje :D... Tale moja kišta, HP XW8000, rabim ram in kokr sem brau rabim DDR PC2100 266MHz. Opazu sem da je DDR2 hitrejši pa dost cenejši pa hitrejši. A bi delau na tem kompu al ne? Ker ram bi mi ti priporočal? Pa še to, a so te procesorji 64bit?

Hvala, pa upam da mi ni treba za usako stvar glih teme odpirat??

Mrph 71917 ::

ne dela... za audio codec reče pol pa restart and try again... Se prau mi ne istalera driverjeu.

Še kakšna ideja? Kako pa dol dam star realtek driver? v device maneger pol pa sam uninstal al je kakšna druga fora?

Prosim za pomoč, hvala! :))

Zgodovina sprememb…

kixs ::

Ce imas tisto HP mashino, potem imas driverje za zvocno na HP-jevi strani:

LINK!

Probaj enega od teh treh.

Glede rama pa lahko uporabis le DDR rame od PC-2100 (DDR-266) do PC-3200 (DDR-400).

lp

dash_wallace ::

Preveri BIOS

Mrph 71917 ::

Hp dela, gre se za star pc. Mal sm vas zmedu k u eni temi mešam 2 škatli... torej HP dela, ne dela mi pa sound na asus K8S plati. V biosu sem podledal pa piše da je prižgana. A je možno da je sound skurjen na matični? A je kakšna finta za sprobat?

TNX!

Mrph 71917 ::

evo, tole mi napiše ko hočem driverje inštalirat...
No audio codec found. Restart your system and try again.

pol k pa restartaš in probaš še 1x pa isto napiše... Kakšne ideje??

Mrph 71917 ::

Ehhh... Švoh ste kle, že cel dan čakam pa nobenga odgovora. Pa drug forum...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Star računalnik MS-DOS igre v Windows 98 SE

Oddelek: Igre
405093 (3581) opeter
»

windows 7 audio driveri

Oddelek: Operacijski sistemi
394950 (3592) skyspy
»

nakup novega računalnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
676437 (5359) mtosev
»

PROSIM za pomoč pri nadgradnji PC-ja

Oddelek: Kaj kupiti
191703 (1562) Jan987
»

low cost PC za igre

Oddelek: Kaj kupiti
351834 (1148) nodes

Več podobnih tem