» »

Abit Motherboard IEEE Driver

Abit Motherboard IEEE Driver

IGOR989 ::

Pozdravjeni.

Jaz pa bi samo prosil če mogoče kdo ve kje dobiti driverje za IEEE (firewire), ki je intergreran na matično Abit modela IC7. Namreč mi ga matična ne zazna ga pa NUJNO potrebujem zaradi prenosa podatkov iz profesionalne kamere, tako da je moje delo zastalo. Ni se pokvaril ampak mi ga ne zazna, računalnik je backup, tako da se ne bo kdo čudil kaj delam z profesionalno HDV kamero na takem slabem računalniku.

Resnično bi bil zelo hvaležen tistemu, ki bi mi dal link ali pa kako drugače posredoval ta driver.

Lep pozdrav,


Igor

Duhec ::

Tud tolk nisi, da bi povedal kateri sistem imaš pa če imaš vsaj cd od osnovne plate pa kaj si sploh že sam naredu okol te inštalacije ???? ;((
V Cmos nastavitvah biosa najprej vklopi IEE1394 (firewire). Vstavi CD od osnovne plošče in prepusti sistemu, da ti inštalira gonilnike. Nekje na cdju morajo biti, če jih XP SP2(predvidevam, da imaš to) ne inštalira kar sam.
Drugače pa imaš na : Abit, kje pa drugje ... ?

Izi ::

Za Firewire ne potrebuješ nobenega driverja, enako kot za USB.
Ko v Firewire vtakneš zadevo jo mora zaznati enako kot pri USB.
Vse potrebno (če sploh kaj) se bo naložilo samo.

Delovanje USB in Firewire se vklaplja in izklaplja v BIOSU.
Preveri torej če je vklopljena podpora za Firewire.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

IGOR989 ::

Hvala za odgovor.

Ne imam XP Professional Service Pack 3, v3300. Če bi imel CD nebi pisal te teme, je pa moja napaka da nisem napisal, da ga nimam, se opravičujem.

Na abit, kje pa drugje pa nisem najdu IEEE driverjou za moj model plate ker je malenkost starejsa.

solatko ::

Driver je vgrajen v sistemske driverje osnovne plošče za USB pa ga imajo XPsp2.
Nastavi v bios-u.

IGOR989 ::

Nič ne bo iz ničesar, pustil prižgan računalnik, prišel domov, bil izpisan iz MSNja, pogledam connection, disconnected, si rečem tud prou.

Ugasnem kišto in začnem notri metati novo kupljene rame, potem dodam še IEEE 1394 a.k.a. firewire add-on card. Prižgem kišto, se windowsi ne zaženejo, potem stopim do kolega po XP CD, ga vstavim in iz prve se zaženejo WINSi.

Vendar ga takoj izklopim ker se je drla kišta k usekana (piskala neprestano), ne vem zakaj, pošlatam vse komponente in opazim da je grafična vroča tako zelo da sm se opekel.

Nato izklopim, dodam grafični še en ventilator, kišta še vedno piska, vendar nadaljujem, in zopet naletim na problem mankajočega ali zlorabljenega file-a v WINSih. Odprem DVD pogon, ponovno vstavim CD in računalnik ne upošteva 5%.

Tako da, imam problem da ne morem inštalirati XPjeu, ne vem zakaj.


P.S. pred tem ko so se pokvarili WINSi sem v BIOSu omogočil USB in IEEE controllerje, oz. so že bili omogočeni. Tako da ni problem v BIOSih.

Torej je zdaj edina stvar, ki jo je treba storiti je naložiti Windowse in bo vse rešeno, vprašanje je le kako. Opcija, ki jo je treba sprobati je da uporabim se XP CD od koga drugega.


Upam da ste se nabrali :D


Če pa ima kdo kakšen nasvet ali karkoli, pa se zahvaljujem za le-tega.


Lep pozdrav,

Igor

solatko ::

Če se ti račonalnik dere, je po vsej verjetnosti RAM.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Adapter Firewire IEEE1394 na USB 2.0 ne dela! Driver?!

Oddelek: Pomoč in nasveti
71834 (1784) minicooper
»

USB 3.0 črno na belem (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Diski
609926 (7246) MrStein
»

Firewire kartica (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
697282 (6430) BadWolf
»

problemi s priklopom sony digital8 kamere - lastniki nf7s

Oddelek: Strojna oprema
5857 (836) boštjan
»

Suse 9.0 - Kako inštalirati?

Oddelek: Operacijski sistemi
121823 (1720) ješ

Več podobnih tem