» »

rabim pomoč pri zaganjanju viste 32 bit

rabim pomoč pri zaganjanju viste 32 bit

mala lady ::

imam problem in sicer vista se mi zaganja in ustavlja 10 min, to se mi dogaja od prejšnega tedna? mislila sem, da je virus ampak nod32 ga ne zazna? ma kakšen kakšno idejo? bi bila full hvaležna.

El Nino ::

Kaj se ti samo restarta al se ti pojavi tudi BSOD? Poskušaj rame pregledat z memtestom.
Za odkrivanje malware-a uporabi še AVG Anti spyware.

LP

mala lady ::

ne, sam zaganja se mi 10 min. črn ekran 5 min pol še 5 min dobrodošli pa spet črn ekran in pol se mi komaj prižge.
hvala

El Nino ::

Aaaaa sem te slabo razumel. Emm... kot sem rekel, memtest, AVG anti - spyware, lahko še super anti-spyware, potem z everestom poglej še temperature komponent.

Se ti pojavi samo šrn ekran al gor tudi kaj piše? Če piše, poslikaj s fotoaparatom pa prilepi sem sliko.

LP

mala lady ::

nič ne piše črn ekran, poleg tega pa ne morem inštalirati nobenega antivirusnega programa, mi kar napake javlja. bigdefender pa se mi noče niti updatat... jst ne vem tudi memtest mi navlja napake in mi kr rač. zablokira

El Nino ::

Kakšno napako, natančneje? [ime antivirusa] ni veljavna Win32 datoteka? Če ne ta, katera pa? Čimveč podatkov rabimo.

mala lady ::

procesor 54°C CPU core 1, 46°C CPU core 2 46°C, ventilatorji procesorja 2800RPM, to so tem. komponent + AVG + anti spyware za enkrat skenira.

bluefish ::

odkrito povedano, bo za tvoj problem težko določiti diagnozo, saj se mi zdi, da se ne znajdeš preveč. Morda bo še najboljše, da poiščeš okoli sebe kakšnega napol računalničarja, ki bo verjetno vsaj vedel, kako se zadeve lotiti. Pa brez zamere.

mala lady ::

glej sanja se mi ne, po pravici povedano... ampak sedim ob računalniku že 5 ur in se trudim uštimat:) ampak očitno maš prav:) sem poskusila prvo sama če zmorem:) lp

solatko ::

Imaš čisto instalacijo ali upgrade. Poglej če imaš mapo old.windows - pobriši. Če imaš več AV programov se med seboj tepejo, saj vsak preiskuje po svoje. Pobriši vse, razen enega - tistemu briši skeneranje pri zagonu OS. Uporabi Revo uninstaler, ki dobro počisti register in ostale fajle. V vsakem primeru ti nek program skenira celoten sistem, preden ga postavi. Če ni to, potem novi instal ali recovery iz prejšnjih datumov.

Izi ::

Pomoje ni nič tragičnega. Med nalaganjem pride do konflikta med nekaterimi driverji ali programi, ki niso kompatibilni med seboj. Stvar se reši z poizkušanjem oz. selektivnim odstranjevanjem driverjev in programov.

Prvič:
Začne se v BIOSU, ki se ga najprej posodobi na najnovejšega, če še ni in nato se v njem izklopi vse kar ne uporabljaš.
Današnje matične plošče imajo cel kup integriranih komponent, ki jih polovico ponavadi ne potrebujemo. Te je nujno izklopiti, da ne povzročajo konfliktov, ne potrebujejo driverjev in nasplošno se sistem precej hitreje naloži.

Drugič:
Lahko je kriv kakšen napačno naložen driver, ki je namenjen drugemu operacijskemu sistemu ali pa je enostavno prestar, da bi podpiral najnovejši hardware. Pregledati je potrebno, če so vsi driverji najnovejši in če je kakšen sploh odveč.
V Device managerju mora vse lepo štimati brez kakšnih vprašajev ali klicajev.

Tretjič:
Lahko gre samo za kakšne napačne nastavitve v določenih programih. Najpogostejše so napačne nastavitve za mrežo in potem računalnik med zagonom izgubi par minut, da najde mrežo.

Četrtič:
Nekateri programi, ki posegajo globoko v sistem so popolnoma nekompatibilni z drugimi podobnimi programi.
Naprimer na računalniku je lahko VEDNO SAMO EN ANTIVIRUS PROGRAM !
Če imaš dva antivirus programa bi bili simptomi enaki, kot jih opisuješ. Vsak od obeh bi poskušal prevzeti pregled datotek za virusi ampak noben ne bi bil uspešen in zagon sistema bi trajal in trajal.
Nekaj omenjaš NOD32 in AVG. To sta oba antivirus programa in enega moraš nujno popolnoma odstraniti.
Antispyware programi so druga zadeva in jih je lahko več, saj to niso antivirus. Tudi Windows Defender je antispyware in ni problematičen.

dash_wallace ::

jaz tudi sumim, da imaš dva anti-visus-na programa...

mala lady ::

ja, vaši sumi so imeli prav:)) ampak se zmeraj je počasen... bom poskušala še z neuporabnimi komponentami, da jih odstranim...

solatko ::

S kakšnim reg cleanerjem si počisti računalnik - ccleaner, advanced system optimizer (30 dnevna trial varianta), teh programov je ogromno - poglej na internetu.

mala lady ::

sem uredila... hvala vsem:) gonilniki so delali tezave... ampak mene še nekaj zanima in sicer zakaj se gre v event viewerju? wtf:))

Log Name: Microsoft-Windows-Diagnostics-Performance/Operational
Source: Microsoft-Windows-Diagnostics-Performance
Date: 22.4.2008 11:46:45
Event ID: 100
Task Category: Nadzornik učinkovitosti delovanja zagona
Level: Critical
Keywords: Dnevnik dogodkov
User: LOCAL SERVICE
Computer: Maja
Description:
Windows se je zagnal:
Trajanje zagona : 403930ms
IsDegradation : false
Čas dogodka (UTC) : 22.4.2008 9:39:39

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: mala lady ()

Izi ::

Event viever je samo pregled vseh dogodkov, ki se zgodijo na računalniku od zagona do izklopa.
Je močno uporabna zadeva, kadar gre kaj narobe.
Ker je vse logirano do sekunde natančno lahko takoj vidiš pri katerem driverju se ti je računalnik zadržal toliko časa brez veze med nalaganjem.
Tisti kar si poslala, pomeni, da se ti je računalnik danes ob 9 uri in 39 minut zaganjal celih 6,8 minut (403930ms)
In sedaj vemo še, da ti je ime Maja :D

Potem pa pogledaš malo višje v Event Viever -> Windows Logs -> System in tam preveriš kaj se je za hudiča dogajalo na računalniku danes tam okoli 9:39 in na katerem opravilu se je toliko časa zadržal.
Pregledaš tudi vse napake in opozorila in jih po možnosti odpraviš, če se seveda da. Precej napak in opozoril, ki so tam zabeležene ne vplivajo kaj dosti na delovanje računalnika in vzamejo samo nekaj dodatnih milisekund časa ob zagonu.
Idealno bi sicer bilo, da so povsod samo Informacije, brez Opozoril in brez Napak, ampak to so bolj sanje. Nekateri programi in driverji so pač slabo napisani in zato se tam vedno najde dosti opozoril, čeprav imaš vedno najnovejše driverje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

mala lady ::

ma Izi zlat si... in jap Maja sem:)... hvala za informacijo, res sem ti hvaležna k si se potrudil zame:P


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Problem z ramom ali diskom? Prosim za nasvet.

Oddelek: Strojna oprema
111016 (918) Duhec
»

trojanski konj help!!!

Oddelek: Operacijski sistemi
52448 (2121) Izi
»

NOD32-groznja-windrivers.exe KAJ NEJ NARDIM?

Oddelek: Pomoč in nasveti
81238 (1065) BitchezRullz
»

Nakup licenc antivirusa

Oddelek: Kaj kupiti
162069 (1475) ta-mau
»

Problem z grafiko v Windowsih

Oddelek: Pomoč in nasveti
8828 (736) pozitron

Več podobnih tem