» »

Sony predstavil izjemno tanek zaslon XEL-1

Sony predstavil izjemno tanek zaslon XEL-1

vir: CNet
CNet - Na konferenci Display2008 je Sony predstavil elektroluminiscenčen zaslon XEl-1, ki je debel le 0,3 milimetra, kar je toliko, kot znaša debelina njihovega papirja Premium Glossy Photo.



Zaslon je zasnovan na tehnologiji OLED (organic light-emitting diode) in je tako tanek zaradi plasti v zaslonu, ki vsebuje posebno polimerno snov. Ta ne potrebuje osvetlitve od zadaj, ker med delovanjem sveti kar sama.
Kvaliteta slike, barve, vidni koti in hitrost osveževanja naj bi bili izjemni, po poročanju CNeta pa naj bi imel zaslon XEL-1 kontrast 1.000.000:1. Odzivni časi so celo krajši od tistih pri zaslonih LCD in plazmah. Glede na to, da ne potrebuje dodatne osvetlitve, pa naj bi porabil tudi manj energije.

8 komentarjev

Jumping Jack ::

Bravo Gekobla, same dobre novice danes.

Ena pripomba:

Odzivni časi presegajo čase zaslonov LCD in plazm.
Mislim, da bi tule moral napisat, da odzivnost presega tisto pri LCD, ne pa odzivni časi - to namreč pomeni ravno nasprotno. Šele po naslednjem stavku "porabili naj bi tudi manj energije" mi je potegnilo, da je morala biti tudi prva trditev pozitivna in da so torej odzivni časi krajši.

zee ::

Koncno napredek tudi na tem podrocju. tak monitor povezan preko DisplayPorta = milina!
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

destroyer2k ::

zee

Odvisno kaj misliš pod napredek, za mene ni napredek da je monitor vedno tajnši, ampak pravi napredek je to da v barvni lestvici lcd prekaše crt monitor (kar je tudi pionir naredil z projektom kura).

Jaka83 ::

Mene bolj kot barvna lestvica (ki je čisto vredu že na povprečnem LCD-ju) zanima dinamični razpon oziroma čisto prava črna in bela ter vsi odtenki sivine vmes.

3p ::

Ni s temle že lani strašili naokoli? Sicer pa še pogled odznotraj: http://www.bunniestudios.com/blog/?p=243

arjan_t ::

kolko vem je blo japonska only

Grey ::

Kolikor vem OLEDi prekašajo potrošnikom znane tipe monitorjev za kar precej stopničk v vseh kategorijah (velikost, poraba energije, barvna lestvica, kontrast, odzivnost). Čimprej pridejo, tem bolje...:)

zee ::

Moj Macbook Pro ima OLED zaslon..fina zadeva: barve se mi zdijo zelo zelo žive, pa sam display je precej tanjši.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

OLED-zasloni se odmikajo

Oddelek: Novice / Zasloni / projektorji / ...
105141 (4204) Mavrik
»

Sony decembra s prvim komercialnim OLED TV zaslonom (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasloni / projektorji / ...
5011076 (8551) lukanium
»

mp3 predvajalnik...kateri??

Oddelek: Kaj kupiti
71198 (1065) Nemec
»

Plavi zaslon

Oddelek: Pomoč in nasveti
72107 (1908) Border

Več podobnih tem