» »

Katere windowse na intel q6600

Katere windowse na intel q6600

galop ::

Imam vprašanje, imam nov računalnik z 4 jedrnim procesorjem in se mi nekako zdi da pri renderiranju videa in podobnih stvari ni izkoriščen kot bi mogel biti(procesor je obremenjen nekje 35-40 % pri starem p4 2. 4 pa je bil 100%)katere windowse bi moral imeti 32 ali 64 bitne? V čem je razlika med 32 in 64 verzijo in v čem je problem da renderiranje ne izkoristi 100 % procesorja. Hvala za odgovore
  • polepsal: Alpheus ()

opeter ::

Pri 32 in 64-bitnem sistemu je razlika predvsem pri naslavlanju pomnilnika. 32-bitni sistem prepozna max. 4 GB, 64-bitni pa zaenkrat nima neke konkretne omejitve (sploh v Linux in Unix okoljih).

Sicer pa preberi tole:
http://blogs.zdnet.com/Ou/?p=440
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

mareSLO ::

Če imaš več kot 3gb rama, potem definitivno 64 bitne winse. Pri renderiranju pa izkorišča tako proc, kot grafo, zarad tega pa ni potem 100 % obremenjen. Seveda je odvisno tudi od vrste renderiranja. Če bi renderiral nekaj specifično samo z cpujom, potem bi blo definitivno 100 %.

galop ::

Pozabil sem napisati,imam win xp in nimam namena nalagati viste

Jst ::

Pri renderiranju grafična počiva... Če ti pa ne obremeni 100% procesor, potem z drugim OS ne bo nič drugače. "Kriva" je namreč zasnova programa, ki ga uporabljaš.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

beta1 ::

Definitivno Windows Server 2003 R2 Enterprise Edition.

Podpora za 8 jederne procesorje.
Malenkost bolša optimizacija za jedra, to pomeni bolj izkoriščena jedra.
Podpora 64 GB RAM-a na 32 bit sistemu.
99% aplikacij dela od WIN XP.

Kaj hočeš lepšega. Jaz negrem nazaj ne na XP, še manj pa na visto.

blackbfm ::

Samo 32 bitna aplikacija še vedno ne more izkoriščat več kot 3 oz. 4 GB rama, če se ne motim. Glede win 2003 hm kaj pa vem..vem da so dobri za to čemur so namenjeni..torej kot strežnik :)

Drugače je pa razlika v hitrosti (med 32 in 64 bitnim sistemom) samo par procentov kakor je meni znano. Če nimaš preveč rama potem ostani na 32 bitnih windowsih.

beta1 ::

Kolk sem sam testiral med WIN XP in serverjem 2003

Na sistemu:
Intel Core2 e6600
Asus p5b
2x 1 GB patriont 800mhz CL5
7600GT
2x Samsung T166 500GB sata2
1x WD 320 GB sata2
1x WD 250 GB sata2

Odzivnost sistema, vzdržjivost sistema, večja hitrost sistema, manj felerjev. Se splača
Lansko leto sem špilal Carbona na čistem WIN XP, pa je tekel približno 35fps. Na serverjah z istimi driverjami, istimi cfg. Z vsem istim, sem pa imel 45fps.

Se pozna, tudi več rama je sproščenega. Ob zagonu wins-a je 1900mb prostega. na XPju če si mel 1750mb prostega si mel dobro naštelano.

bluefish ::

Ob zagonu wins-a je 1900mb prostega. na XPju če si mel 1750mb prostega si mel dobro naštelano.

Yea, right. Potem pa si očitno imel res crapy nastavljen sistem.

opeter ::

Vedno, ko govorite o serveskih različicah Oken pozabljate, da se ta (sploh Enterprise) ne prodaja v prodajalnah... koliko sploh stane licena za MS Windows Server 2003 Small Business? Aha, torej okoli 370 € v primeru DSP licence ob nakupu novega računalnika/strežnika.

Aja, da govorimo o piratskih verzijah? Madonca, sem spregledal. 8-O
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

blackbfm ::

Dej no, kompliciraš. Sploh pa noben ni omenu piratske verzije. :))

beta1 ::

Prepričat vas ne morem, pa tudi nočem. Najboljše da enkrat naložite serverje gor. Res pa je, da so malo težji za uporabo - ni čarovnikov, mogoče kakšna stvar, ko dela na XP je treba malo tweaknit da dela na serverju. 99% programov dela tak kot mora.

Za tiste, ki imate 4 GB rama ali več, je pa tak logično, da če hočete koristit ves ram potem morate naložit 64bit sistem. Ampak, grem glavo stavit, da na 64bit sistemu dela manj stvari, ker so skoz neki felerji pa emulacije, podvojeni procesi. Tak da si dal ''dreku focen'':D.

Če pa gremo govorit o stabilnosti sistema, se pa XP, vista in vse podobno skrije. Kišta mi laufa, 24/7 že najmanj od takrat, ko je elektrike zmanjkalo, to je blo ene 3-4 tedne nazaj. Odziven je še zmeraj, RAMa je 1850 MB, pagefajl je 101 MB.
itd...

Zdaj pa če je piratski ali ni, je čisto vseeno. Podjetja, tak morajo imet original software. Če imajo naložene serverje ali nimajo je to njihova stvar. 85% domačih uporabnikov ima piratske XPje ali visto. Nazadnje je tak vseeno, če namestijo piratske serverje. Isti šmorn.

krneki0001 ::

Se pozna, tudi več rama je sproščenega. Ob zagonu wins-a je 1900mb prostega. na XPju če si mel 1750mb prostega si mel dobro naštelano


Kok ste eni ljudje patetični. Ram je zato, da se uporablja in ne zato, da bo frej. Dejte že to razumet. A v avtu tut probate izklopit 2 bata, da bo avto samo po dveh laufal, al probate čimveč izkoristit?

trnvpeti ::

se strinjam, ram se naj uporablja
sam naj ga ne zaseda OS , ampak programi, s katerimi delamo

beta1 ::

Točno tak. Ram naj se zaseda za aplikacije s katerimi delamo. Naj bo čimveč prostega rama, s tem imajo npr. igre več rama na razpolago.

Cveto ::

To je še ugodna cena, serverski Windowsi znajo bit precej dragi, s tem da še za vsakega uporabnika plačaš. Mi smo dali par let nazaj za win2k3 server z 25 uporabniki toliko kot za sam server (hardware)

blackbfm ::

beta1 stabilnost sistema je odvisna od več dejavnikov ne samo od samega operacijskega sistema. Drugač se pa strinjam s tabo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zakaj imam samo 3GB namesto 4GB rama? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
8919830 (9915) bobi1992
»

Windows 7 32bit vs. 64bit

Oddelek: Operacijski sistemi
396804 (5912) Blisk
»

Windows 7 najpopularnejši na Steamu (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
5217950 (16399) ABX
»

ne zazna 3 G ramov ampak 2558 zakaj ??

Oddelek: Pomoč in nasveti
282877 (2339) Zheegec
»

računalnik za Avtocad 3D itd..

Oddelek: Kaj kupiti
101363 (1363) Smorny

Več podobnih tem