» »

win EFS (izgubljen kljuc)

win EFS (izgubljen kljuc)

Milko# ::

Celoten folder documents je bil pred dolgim casom kriptiran z EFS. Vse kar se je shranilo v to mapo je bilo kriptirano. Ko pa je prislo do tezav z pcjem se je na novo inst. OS (format/install) kljuc za EFS recovery pa ni bil nikoli shranjen. A se te dokumente se sploh da priklicat nazaj? so pa zelo pomembni.



lp, m

Mr.B ::

Če si imel na 56binem ali nižje kreptirano potem bi še šlo, nekako dobiti ključ. Č pa je 128bitno, pa bi ti NSA lahko pomagala, ali pa uporabiš kak cluster na intrenetu, da ti pomagajo dekriptati.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

MUC ::

Probej dat v linux mašino disk, če bo šlo.

Jest sm imel zaščitene direktorije, ki jih nisem mogel več odpret, v linuxu pa je šlo BP

sash ::

probaj z live Linux ( S-T, Knoppix, ...), ki se zažene iz CD-ja in potem poskusi skopirat podatke, tudi sam sem tako že enkrat reševal podatke pa je šlo
--------------------
Think different...
TOROiD Group

bucket ::

Pozdravljeni!

Si bom sposodil to temo ker je problem skoraj isti.

Doma imamo prenosni disk 500GB in je nekdo na prenosnem računalniku iz neznanega razloga (verejtno nekdo pač ni vedel kaj je delal) zakodiral datoteke ter jih prekopiral na prenosni disk. Vse lepo in prav dokler se ni ta prenosnik formatiral. Sedaj pa bi potreboval certifikat iz tega prenosnika, da bi lahko pogledal te datoteke. Gre se pa za slike. Nič kaj življensko pomembnega samo bi pa jih zelo rad dobil nazaj.

Zdaj pa me zanima naslednje. Recimo če mi uspe dobiti večino datotek od prejšnnje inštalacije windowsev nazaj z uporabo raznih undelete programov (getdataback in podobni) kako naj najdem certifikat? V delujočih winsih je treba certifikat izvozit tukaj pa nevem kako naj pridem do njega. Je certifikat mogoče v kakšni datoteki zapisan? Ima kdo kakšen predlog?

Prosim za pomoč.

Lp

OmegaBlue ::

Zelo na simpl povedano, pozabi na podatke.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

bucket ::

Kaj res nebi šlo? Dobil sem nazaj zelo veliko datotek iz prejšnje inštalacije windowsev. Karkoli mogoče?

OmegaBlue ::

Enkripcija je rahlo neuporabna če bi jo lahko vsak froc z recovery nazaj dobil?
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Loki ::

ni bilo enkrat nekaj, da naj bi del kljucev v tej enkripciji (EFS) bil fiksen?
I left my wallet in El Segundo

bucket ::

Niti se nebi dalo izvozit certifikata iz nazaj dobljene win inštalacije?

OmegaBlue ::

mah, če ti rata dobit nazaj cel sistem, da bi ga lahko bootal (mogoče z repair install) potem ja, ker moreš certifikat izvozit kar tako z diska ga ne boš pobral.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

imagodei ::

Za vse razumne pomene besedne zveze "povrniti podatke" - pozabi nanje.
- Hoc est qui sumus -

jan01 ::

Zato pa raje truecrypt, ker je manj komplikacij

ender ::

Za EFS obstajajo programi, s katerimi lahko dekodiraš datoteke - jaz sem nekaj let enega uporabil, ko sem moral na novo namestiti Windows, pa je bilo nekaj datotek, ki sem jih rabil zakodiranih. EFS deluje tako, da je datoteka zakodirana z enim ključem, ta ključ pa je zakodiran z certifikati uporabnikov, ki imajo dostop - ker je pri meni particija, na kateri sem imel prej Windowse še vedno delovala, je ta program (žal se ne spomnim imena) poiskal certifikat, in z njim dekodiral zaščitene datoteke.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

jan01 ::

Problem je, ker ni izvozil certifikata, računalnik pa je že formatiral. Za drugič veš... Lahko pa probaš s elcomsoftovim programom link
Še enkrat: truecrypt!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

cryptane datoteke WINxp

Oddelek: Pomoč in nasveti
131369 (1171) Mr.B
»

Enkripcija .....velik problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
272133 (1522) Evil mind
»

Odkodiranje datoteke - NTFS

Oddelek: Pomoč in nasveti
402044 (1375) Loki
»

Enkriptirani NTFS - Access is denied

Oddelek: Pomoč in nasveti
101700 (1557) THX
»

Enkripcija v XP, še prej pa pretvarjanje FAT32 v NTFS nevarno početje

Oddelek: Operacijski sistemi
111989 (1758) Microsoft

Več podobnih tem