» »

disk - bad sectors - rescue

disk - bad sectors - rescue

bbspin ::

Zivjo vsem,

Zanima me sledece, ali obstaja kak software ki bi znal pokazat na keteri plosci diska so bad sectori. Ali da mi spljune
ven podatke o lokaciji bad sektorjev (stevilke), da bi nekako izracunal kje so. In software ki bi znal izklopiti posamezno plosco diska, ali program ki bi znal oznacevati poljubne sektorje kot bad sektorje (bi oznacil celo plosco) :D

se mi zdi, da disk dela vredu dokler ne naleti na nek predel, tam pa ima velike probleme in daje temu primerne zvoke:/

ker nisem ravno expert, sem vesel tudi vseh predlogov kako resiti disk... nocem pa enostavno samo pognati programov za zaznavo bad sektorjev, ampak narediti res en safe zone... ker bi rad disk se uporabljal kot eno veliko tmp mapo za downloadanje...

lp, bojan

Urc ::

Probaj s HDD Regeneratorjem.

OmegaBlue ::

SpinRite?
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Spike Edin ::

Živjo!

Uporabi program SpinRite ali pa HDD Regerator, najboljše pa je če že imaš bad sektorje da shraniš podatke in kupiš nov disk.
The PC Doctor

bbspin ::

ne ne... podatke sem ze dal drugam...
mam dost prostora drugje...

rad bi samo ugotovu, kje so poskodbe... in izoliral tisti del... da bi ostalo delalo normalno...
ce oznacis sektor kot "bad" ga OS ne bo uporabljal, se pravi ce ima samo dolocena plosca od mnogih probleme potem
jo bi izoliral in problemov vsaj teoreticno ne bi smelo vec biti... bom probal s spinrite-om najprej sicer... ceprav nisem iskal ravno tega...

Mr.B ::

Najprej narediš kill disk, tak čez noč.
Potem narediš low level format.
Potem je izbira tvoja....
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Bad sector`s

Oddelek: Pomoč in nasveti
111609 (1233) Kamran
»

1.5TB Seagate - Bad Sektorji ?

Oddelek: Strojna oprema
71305 (1116) ender
»

Odstranjevanje BAD sektorjev na Disku

Oddelek: Pomoč in nasveti
122042 (1797) kixs
»

Bad sectorji

Oddelek: Pomoč in nasveti
71516 (1370) Kriko
»

HDD BAD SEKTORJI - POPRAVILO?

Oddelek: Pomoč in nasveti
111402 (1249) Jany

Več podobnih tem