» »

VB v txtBox-u ne izpisuje šumnikov

VB v txtBox-u ne izpisuje šumnikov

DonMatejo ::

Pozdravljeni!

Visual Basic (v V.Studiu 2005) mi v textboxih ne izpisuje čšž-jem, torej...šumnikov. Situacija je taka, v txt1 vpišem pač recimo priimek (primer Lužajič) ter ga shranim v sekvenčno datoteko (.txt), ko odprem datoteko v WinXP pa ne vidim več Lužajič ampak Luzajic, tudi ko to prenesem nazai v VB (txtIzpis.text=.Priimek) ne vidim več čšž-jev... zanimivo, da stvar ne dela na nobenem od domačih računalnikov (2 imamo), v šoli pa zadeva dela prav lepo, tud na laptopih od prijateljev...

večkrat se mi tudi zgodi, da če mi pač nekdo pošlje projekt.vb, ki ga odprem z VS2005, da mi črke Č pretvori v črke é... verjetno obstaja kakšna rešitev (Svetovali so mi naj shranjujem z Unicode 1250 namesto s 1252 (central in western european), ampak razlike ni!)

torej, naprošam vas, da svetujete vse, kar vam pride na pamet, saj gre očitno za neko nastavitev Visual Studia... je pa neprijetno, ko stranka vpiše svoj priimek, ven pa pride xy stvar. :)

pa LP, Matej

ender ::

Za začetek poizkusi Start -> Settings -> Control Panel -> Regional and Language Options -> Advanced in nastavi Language for non-Unicode programs na Slovenian. Po tem se moraš odjaviti in ponovno prijaviti.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

DonMatejo ::

to je rešilo moj problem... najlepša hvala


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

C# težava

Oddelek: Programiranje
233456 (2302) mladec
»

Winamp in č

Oddelek: Programska oprema
141191 (822) MrStein
»

Se obetajo spremembe na slovenski tipkovnici? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
19624139 (19527) madmitch
»

EU zahteva deamerikanizacijo ICANN-a (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
638851 (6917) MrStein
»

Kako iz windows-1250 v iso-8859-2 ?

Oddelek: Izdelava spletišč
172601 (2343) tomysux

Več podobnih tem