» »

ASUS P5KC in RAID

ASUS P5KC in RAID

filtr ::

Pred kratkim sem nabavil 2x SAMSUNG 500GB in sedaj bi želel imeti RADI 0 na tej plati. Ampak nočna mora se je šele začela, namreč v samih navodlih ni nič točnega napisanega kaj in kako. Le nek črni SATA ES_2 priklop je omenjen, da se priklopi nanj disk in pa na eksterni E-SATA...le kako če nimam ustreznega kabla?

Tale JMICRON RAID v samem biosu je tudi čuden....kaj mi je storiti? Probal sem milion načinov - preklapljanje diskov, spreminjanje nastavitev v biosu itd....nekaj se omenja tudi obvezni disketnik.

Prosim za pomoč.:)
jah takle mamo, talke se gremo, pa nkar ne porajtj:)

krneki ::

Plata ima en interni in en eksterni SATA priključek od JMICRON, ostali 4 so pa od ICH9 ane? Če hočeš imeti RAID preko JMICRON potem je edini način, da spelješ kabel iz eksternega porta nazaj noter na ta drug interni disk. eSATA-SATA kabel bi morali imeti skoraj v vsaki trgovini.

Calligulla ::

Rabis eSata to sata kabel in ga od zadaj s plate speljes noter v kisto skozi kako odprtino. Sam imam tako reseno na isti plati in imam RAID0, ki povsem solidno dela.
Kabel pride kakih 5 Eurov v Techtradeu ali Tradetechu ali karkoli ze je tam pri hotelu LEV v LJ npr..

filtr ::

najlepsa vam hvala:) sem ze pogruntal kar ste mi svetovali.
Sedaj pa sem plato dal na prodaj in imam ze instalirano v p5ke>:D ki je nekaj boljsa od p5kc:D
Samo v stacuno sem skocil kjer delam in si vzel p5ke:>

hvala lepa
jah takle mamo, talke se gremo, pa nkar ne porajtj:)

kmetek ::

Jaz mam pa eno zanimivo vprašanje:

sedaj imam sistem v podpisu, bom pa menjal na P5K-E in rad bi imel RAID. Dal bi 2x750GB v RAID 0 in pa obstoječi disk SAMSUNG 500GB naknadno kloniral z TRUE IMAGE, se morda to da?

Tomay ::

Acronis 11 mi je normalno videl raid, kot en disk, tako da bi moralo iti. Acronis 9 pa samo v safe mode zazna ich9. Edino vprašanje je , če imaš os gor. Ni nujno da se bo sistem zagnal. Lahko da bo prišlo do podobnih težav, kot so bile na začetku z kloniranjem ide na sata.
Voodoo 4Ever

kmetek ::

ja bojim se da mi ne bo potem diska videl....ker kolega ima podobno samo on je na novo inštaliral xpje......in moral NLITE uporabit z RAID driverji oziroma disketo.

trenutno stanje:

ABIT IP35-E in 2x SAMSUNG 500 vsak svoj disk

željeno stanje:

ASUS P5K-E in RAID 0 2x SASMUNG 750 ter klonirati sistemski disk od mojega obstoječega sistema ABITke....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kmetek ()

kajzer ::

Jaz bi samo uprašal če je na tej plati (P5KC) postaviti raid tudi brez tega pa pelješ esata kabel nazaj v notranjost?! Ubistvu če se da postavit raid na SATA 1-4 priključkih?!

Dr_M ::

Ne, ker nima ICH9R.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

RAID 0 Rešitev za ASUS P5KC ?

Oddelek: Strojna oprema
191369 (1024) st0jko
»

Hitrost diskov in matična plošča ?

Oddelek: Strojna oprema
334240 (3871) thebaloh
»

asus P5KC ali P5K PRO

Oddelek: Kaj kupiti
211827 (1393) GrimReaper
»

P35 ali X38

Oddelek: Kaj kupiti
141463 (1158) Vuli
»

Katere komponente kupiti za sestavo računalnika (1000€)? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
544686 (4686) Saiyajin

Več podobnih tem