» »

x-pin molex -> SATA adapter

x-pin molex -> SATA adapter

Trdi ::

To sem videl, da v tujini se da nabaviti, kaj pa pri nas? V bistvu potrebujem kakršen koli adapter, ki lahko oskrbuje z elektriko SATA napravo. Imam pač tako star napajalnik, da SATA konektorja nima.

Kako se je to zgodilo? Pač crknil proc AMD XP, rabljenega prodajajo za 100 in več evrov, tako da sem rekel, bom en novejši procesor. Seveda še plata zraven AMD X2, zahtevajo pa se tudi novi RAM-i. Da sploh ne omenjam nove grafične, ker stara je AGP. Moral sem nabaviti tudi nov pekač, ker vse plate imajo samo po en IDE konektor, jaz pa imel IDE HD in IDE DVDRW. No, in ves vesel malo prej ugotovim, da SATA DVDRW potrebuje še SATA priključek iz napajalnika. Ne da bi to meni kdo povedal, madona. Čeprav sem samo za silo hotel nadomestiti zažgan proc, imam od prej samo še trdi disk, ohišje in napajalnik. A moram še napajalnik menjati ali pa morda le kdo ve, kje se dobi ta adapter za SATA napravo? Hvala.
Trdota d.o.o.

novinec09 ::

Omenjen kabel bi mogel dobiti zraven osnovne plošče, ki si jo kupil.

Če pa si iz MB, pa ti ga lahko jaz podarim-ga imam, ko mi je ostal od plošče in ti ga podarim! ;)

Trdi ::

A ti si kar takle adapter dobil zraven plošče?

Jaz sem dobil samo SATA kabel za povezavo med matično ploščo in SATA napravo. Če misliš tak kabel, tega sem jaz tudi dobil:
Trdota d.o.o.

novinec09 ::

Točno tega.
Pravzaprav sta napajalni in SATA kabla skupaj v vrečki zapakirana.
Če si iz MB, potem ti ga podarim, če si iz kje drugje, pa boš žal mogel poiskat, kjer ga boš dobil.
Drugače pa se ti kabli dobijo zraven plošč in napajalnikov in če kupiš disk v originalni škatli (recimo WD), potem tudi zraven diska.

Trdi ::

Ja, v LJ sem trenutno. Upam, da se kje to tudi prodaja, glede na to, da se celo daje zraven raznih stvari. V vrečki sem jaz dobil zapakirana dva SATA kabla (matična-naprava). :( Plošča je Gigabyteova, očitno ni bila dovolj draga...
Trdota d.o.o.

Vuli ::

te kable pa res dobiš v vsaki rač. trgovini.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

schurda ::

Nekaj me zanima: sata ima še oranžen kabel, ki ga molex nima. Ali lahko priključim sata disk na napajalnik z molex-i brez oranžne žice?
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

KandazaR ::

Iz molex na sata napajanje dobiš v tech tradu (pri hotelu lev).

Ali lahko priključim sata disk na napajalnik z molex-i brez oranžne žice?

Ja lahko. Tista oranžna je še dodatno 3.3 V, ki ga naprava načeloma ne uporablja (potreben naj bi bil zaradi hot swapa).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KandazaR ()

schurda ::

Hvala. Jutri grem v tech trade v Trzin. Danes so mi ga pred nosom zaprli.
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov disk ni prepoznan

Oddelek: Pomoč in nasveti
152260 (1801) FeniksX
»

Adapter USB - SATA / IDE (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
595094 (4368) T-Mac
»

Kateri HDD kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
708238 (7509) Infusion
»

Molex SATA na novi priključek ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
82330 (2127) schurda
»

sata disk in dvd

Oddelek: Pomoč in nasveti
51723 (1670) Kunte

Več podobnih tem