» »

Izkušnje in mnenja o nakupu trdega diska WD Raptor 74GB

Izkušnje in mnenja o nakupu trdega diska WD Raptor 74GB

Kocy ::

Disk bi bil namenjen samo programom in windowsu. Povejte kakšne izkušnje imate z njim, se ga splača kupit? Je res tako glasen,... skratka čim več!

Hvala, LP

opeter ::

Povejte kakšne izkušnje imate z njim, se ga splača kupit?


Po mojem ne. Je izredno glasen, sploh če primerjaš z drugimi diski.
Novi NCQ diski z 16 ali 32 MB predpomnilnika ga po hitrosti brez problemov dosežejo.

Osebno imam WD Raptor 150 GB-ni disk, ampak ne vidim nobene prednosti pred WD 250 GB-nim diskom.
Morda nekaj malega pri zagonu programov, ampak v osnovi ni tolikšne razlike.

Jaz osebno ti nakup ne priporočam.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Kocy ::

Kaj pa potem priporočate za nakup, ker bom mel disk samo za windowse in programe, ne rabim tolikšne kapacitete, ampak max 100GB (pa že to je velik).

Invictus ::

Kupi si dva najcenejša 80 GB in jih povezi v RAID 1 (mirror), pa bo še z zanesljivostjio mir.

LP I.

Kocy ::

Ne rabim dva, 80GB je dovolj, samo ti nimajo NCQ-ja, tko da bom najbrž mogu po večji kapaciteti posečt.

DJ MartiNi ::

Saj če vežeš dva diska v RAID1 dobiš ven polovico kapacitete, ker se ti podatki zapišejo dvojno (na vsak disk posebej). Pridobiš na zanesljivosti, na hitrosti pa ne. Za hitrost bi moral vezat v RAID0. Potem bi pa imel 160GB.

Raptorja bi ti pa tudi jaz odsvetoval. Mene v glavnem cena odbija glede na kapaciteto diska.

Jaz se nekako ogrevam za Samsunga F1. Problem je razširjenost tega diska po naših trgovinah. Ima ga recimo SOLO. Mogoče še kdo, vendar za kak višji denar.

EDIT: Sestavi.si ga tudi ima po OK ceni. Elektronike.si raje ne bi omenjal, pa vendar... Še Demise.si kot najcenejši...
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

Zgodovina sprememb…

Calligulla ::

Tako kot so ti rekli. Vzami dva identicna diska in ju povezi v RAID0. Se pozna na hitrosti.

Tomaz27 ::

Zanimivo, jaz sem pa ravno razmisljal o nakupu enega 150 GB Raptorja. ME cudi da folk ne opazi razlike, ker sem prebral kr dosti testov in so razlike vec kot ocitne. Testi so bli narjeni za vse zivo, od iger do unzipanja in office dela itd. Sicer pa ze po logiki bi morala biti razlika. Mene recimo moti pocasno zaganjanje programov, sploh ker mam naenkrat odprtih 10 razlicnih stvari. Procesor sfolga vse brez problema, rama mam 2 GB in vec kot 1/2 neuporabljenega zaradi butastih XP-jev, torej ostane se samo disk, ki bremza vse skupaj,.
____________________________________________________________________
http://www.elektronskacigareta.si


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri trdi disk?

Oddelek: Kaj kupiti
213298 (2680) Mitja358
»

Trdi disk 500GB

Oddelek: Kaj kupiti
493674 (1901) Deflector
»

Ker trdi disk nej kupm! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14910106 (6279) kmetek
»

Western Digital Raptor 150GB? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Diski
507713 (6561) Smorny
»

Katera kombinacija diskov je hitrejša ?

Oddelek: Kaj kupiti
332030 (1403) Dami

Več podobnih tem