» »

Tomato firmware in Remote desktop - a vam dela?

Tomato firmware in Remote desktop - a vam dela?

Boky ::

Router buffalo whr-hp-g54 sem fleshal z tomato firmware-om. Po nadgradnji se mi nikakor več ne uspe povezati od zunaj, preko remote desktopa na notranji računalnik. Porti so odprti, pa nič ne pomaga. Tudi če računalnik dam v DMZ je enako. Sem kaj spregledal? Z originalnim Buffalo firmware-om teh težav nisem imel.
  • spremenil: Boky ()

Tr0n ::

Verjetno so dodatne opcije za security. Poglej Tomato changelog verzije, ki jo imas sflaskane.

Pyr0Beast ::

Probaj izklopiti FW v firmwaru.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Boky ::

FW je očitno vedno vklopljen ( Where are those firewall options that are commonly found in Linksys-based firmware?. Itak pa če daš mašino v DMZ gre promet mimo FW-ja.

Pyr0Beast ::

.. tako ali drugače pa meni še vedno ni uspelo IPTV prometa prek routerja spustit. Direktno prek kabla gre super, ko je ruter umes, se stvar ustavi
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

rejven ::

pri multicast maš kljukico?

Boky ::

Imam!

jan01 ::

Pa si po nadgradnji naredil hard reset(tiščal reset kakih 30s)?
A sploh odpiraš porte za pravi računalnik(poglej ipje(status->device list -tu lahko klikneš na ipje posameznih računalnikov in jim določiš statični ip...)
Katera verzija firmwara?
A si prav porte odprl(poglej, da nisi vpisal napačne v napačna polja, če delaš preko guija)

StruudL ::

Probaj se pingat na svoj zunanji IP. Če se ti router ne odziva je problem samo v eni kljukici pri nastavitvah.

Boky ::

Moja napaka. Vzporedno z flashom routerja na tomato sem preklopil iz telemacha na T-2, zato sem najprej tudi mislil, da je problem v router-ju. Pri telemachu dobiš vedno enak IP tudi če imaš router/računalnik nastavljen na DHCP. Pri T2 pa se ti v DHCP načinu IP spreminja. Jaz sem seveda imel nastavljeno na DHCP in IP-ja do včeraj nisem preverjat. Zdaj je IP fiksno vnešen in zadeva dela. :)
Je pa to teško testirati, ker ne moreš biti na dveh koncih hkrati, nisem pa imel nobenega, s katerim bi zadevo lahko testiral.
Hvala za pomoč.

SasoS ::

Router moraš imeti na DHCP, razen če si posebej naročil statiko.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[Router] Kako forwardirat oz. odpret porte (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Omrežja in internet
372327079 (27535) ignats
»

Instalacija UDPxy na DD-WRT

Oddelek: Operacijski sistemi
2710027 (3446) bimmer-mb
»

Linksys WRT54G In Tomato Firmware (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7418209 (11146) Hayabusa
»

Internet več uporabnikov

Oddelek: Omrežja in internet
252128 (1821) NeMeTko
»

Kako nastavit ruter da bo delal preklet internet?

Oddelek: Omrežja in internet
382702 (2098) ZGI

Več podobnih tem