» »

računalnik se noče prižgat ???

računalnik se noče prižgat ???

TheEdge ::

Pozdravljeni!

Imam en problem. Sestavil sem računalnik skupaj, dodal novo grafično kartico in zadevo pognal. Monitor se noče prižgati(ostalo vse normalno), zato sem resetiral CMOS. Pri tem sem pozabil izklopiti napajanje računalnika. Ko sem sklenil jumper, se je ventilator na proc. malo zavrtel, nato ustavil. Od takrat naprej se računalnik noče več prižgati.

kaj lahko naredim?

matična plošča je Asus A7V266-c, grafična ge force mx440, proc AMD Athlon 2400+, 512 RAM...

Hvala in lep pozdrav
kr neki
  • spremenil: TheEdge ()

StratOS ::

Zgleda da je šla varovalka v napajalniku, zamenjat.
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

dare99 ::

Problem:
hotel sem na novo inštalirati XP-je, vendar ni šlo, skos mi je blue screen of death ven metalo, probal sem malo menjati rame, nič boljše. Zato sem v biosu izbral Load safe dafaults opcijo.
Od takrat naprej se raćunalnik prižge(monitor ne), spusti dolg pisk in se sam od sebe ugasne po nekaj sekundah. Probal sem resetirati CMOS(vzel sem baterijo ven čez noč vendar stvar še vedno ne dela), kakšen je postopek resetiranja z jumperjem, malo sem se igral tudi s tem in tudi nič drugače vendar sem mogoče naredil kaj narobe.Matična je Matsonic MS8127C+.
Hvala lepa za pomoč.
LP

El Nino ::

Najprej v manual od plošče poglej, kaj tisti dolg pisk pomeni. Ti sigurno piše.

Pyr0Beast ::

TheEdge ... skuril si majhen čiperaj zraven baterije. bom mogoče pogledal čez vikend, za kaj gre.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

solatko ::

TheEdge - če je plata v garanciji, poizkusi zamenjat (servis), šlo je mal več, kot trdi PyrOBeast - v tej situaciji (cmos pri priklopljeni plati), še nisem videl plate, ki bi dala kaj od sebe - kanta za smeti.
dare99 - Rami ali napajalnik - oboje poizkusi zamenjat, če imaš kakšnega prijatla, da ti posodi.

Duhec ::

Nisem sicer še preizkusil, če ti gre plata, če nardiš Clear Cmosa, ko imaš napajalnik in plato pod štromom.:D
Samo se spomnim nekih plat SocketA, ko je bil tovarniško jumper nastavljen na Clear Cmosa in si ga samo presvičal pa je plata štartala.
Tudi, če pozabiš jumper na Clear in vklopiš mašino enostavno pač ne štarta, ugasneš, ga daš dol in mašina štarta.

@TheEdge, mogoče si samo jumper pozabil dat dol ?
Poglej, če imaš prave nastavitve za sysclk, dip-switch je tam poleg AGP slota in za CPU Core Voltage, da je na CPU default. To so jumperji VID1 do 4 na robu plate pri CPUju.
Poglej v dokumentacijo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik se prižge in ugasne!?

Oddelek: Strojna oprema
318391 (6294) kupim9
»

Test matičnih ploŠč - kje so clr cmos zobci

Oddelek: Strojna oprema
163384 (3087) Siddh
»

Sestavil PC - monitor neodziven, matične ne piska

Oddelek: Strojna oprema
354866 (2994) Riff
»

grafična ok, slike ni!!!???

Oddelek: Pomoč in nasveti
352434 (1854) polde66
»

Naviju in skuru?!? ...če sm že, kaj sm?

Oddelek: Navijanje
221804 (1040) Pyr0Beast

Več podobnih tem