» »

Težava z LCD-jem na prenosniku

Težava z LCD-jem na prenosniku

Thagirion ::

No sedaj pa se obračam na vas glede mojih težav..aja če je tema v nepravilnem oddelku jo prestavite :8)

No moja težava je takšna, imam enega prenosnika, acer TravelMate 2410, na katerem je LCD zlomljen..drugo ostalo vse deluje normalno, na izhodu je vse ok če preklopim na drug monitor, sedaj pa me zanima, ker sem si nabavil drug monitor oz.en pokvarjen laptop, na katerem deluje LCD normalno, ampak je le ta od Acer Aspire 5100 in priključki štimajo ok, ampak ko ga priključim ta LCD z originalnimi kabli, ter prižgem računalnik se nič ne prikaže :'( nakar, če ta LCD priključim z kabli od onega uničenega lcd-ja, pa postane samo bela slika..nekje sem zasledil da bi se naj, ko se kupuje gledalo po serijskih številkah da zadeva deluje potem, ampak očitno sem prehiteval spet vse in na silo delal :D
sedaj me pa zanima, če je le mogoče kako ta delujoč LCD usposobit,da bi zadeva delovala na tem prenosniku? če ne ga bom naprej prodal, ker se mi brezveze valja doma..
Prosim za pomoč :8)

LP

ant ::

če je ista resolucija in če so priključki na obeh lcd enaki, potem nebi smelo biti problemov. osvetlitev kot vidim deluje normalno, ko pa priklopiš tist 20 pinski kabel pa ne dela?

pa si prepričan, da je isti priklop?

Thagirion ::

Ja, resolucija je enaka, razen razlika je v tem, da ima en kabel 24 priključkov(ta ko deluje), oni od zlomljenega lcdja pa 13..osvetlitev deluje normalno če imam priključeno z onim kablom od zlomljenega lcdja in inverterjem, ko pa z tem ko je prav od tega lcdja pa ne deluje nič.Priključka pa sta enaka, razen da je razlika v tem da ima en več žičk.

befranc ::

Jaz ti lahko odgovorim le, da če imaš bel zaslon, imaš najverjetneje pregoreno varovalko.To je varovalka, ki pride nekje pri tistih kablih od lcd na matični.Dobro preglej kable če nimaš kje presekane, ker zna biti še huje, kot v mojem primeru, ko mi je zaradi enega kabla skurilo plato.

Pyr0Beast ::

FTWTF :D
Potegni si dol manual od HS-2605 in malce prescrolaj dol do konektorjev za monitor.
Razlika med 20 in 24 pinskim ekranom je kvečjemu v nekaj več 'masah' in žicah za napajanje.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

KTr1sk ::

Jaz bi kar tukaj vprašal, 2 dni nazaj mi je na LCD se pojavila takšne črte, vedno na istem mestu, ..kot vidite na sliki
 http://shrani.si/f/2M/Ot/2C61YvUo/img8614.jpg

http://shrani.si/f/2M/Ot/2C61YvUo/img8614.jpg

...a je že imel kdo podoben problem z LCD..ali se splača popravit?
Grafična ni kriva....ker enako dela če uporabljam kot LCD TV..ker monitor je LCD TV..torej TV uporabljam brez uporabe računalnika..ima zadaj tv koakasilani izhod

hvala
lp
Tomaž
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KTr1sk ()

ant ::

stari jaz nič kaj dosti ne razumem kaj si napisal.

pa poglejmo: ti imaš navadno škatlo na katero imaš priklopljen lcd tv???
in na tem lcd tv se ti je tole naredilo na ekranu?

če to drži, potem je nekaj narobe z lcd tv, torej z matriko ekrana. ali nimaš več garancije?

LP

KTr1sk ::

@"ant": ja prav si ugotovil, oprostite mi, ker sem nerezumljivo napisal, dodal bi še, da se to pojavi kadar imam dlje časa prižgan monitor, od začetka dela normlano, torej ko se segreje se pojavi ta problem in te črte izginjajo in se pojavljajo..prav moteče

..torej, a se da to sploh popravit..matrika?...če se bo danes pojavil ta problem, bom se pozanimal koliko bi prišel popravilo,...LCD pa nimam več v garanciji :(
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

ant ::

to bi ti kakšen elektronik bolje znal razložiti kaj bi lahko bilo narobe, sumim pa na pregrevanje. napiši post še v oddelek elektronika.

LP

Pyr0Beast ::

Eden ali dva napihnjena kondenzatorja v LCD-ju. Cena novih cca. 2€.

A če daš Print-screen na namizju je normalna slika, ko jo gledaš ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

KTr1sk ::

Print-screen ne vpiliva na to napako, sem pa odprl monitor in nisem našel nobenega kondenzatorja napijhenega, sem ga pa pustil kar odprtega, če se bo kao manj grel, včeraj je po kakšni uri delovanja se pojavila ta napaka, pa tudi če sem ugasnil računalnik in če sem TV nanj gledal je bilo enako z napako, so se videle črte
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Pyr0Beast ::

Se te črte pojavijo naenkrat? So še vedno prisotne, če LCD popolnoma ugasneš (iz. štroma) in prižgeš nazaj?
Kaj pa za 5 minut ali da stvar ohladiš z npr. sobnim ventilatorjem?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

KTr1sk ::

Kadar se pojavijo črte ..se naenkrat pojavijo "vse"..tako kot je vidno na sliki!
Ko se je pojavila napaka sem izklopil iz vtičnice in nazaj priklopil (nisem čakal ) in so bile nazaj prisotne črte!
Danes pa se mi še niso pojavile črte imam namreč zadaj še kar odprto in verjetno se zdaj ne greje tako kakor prej ko je bil zaprt monitor, ..prav zanimivo..zaenkrat bom kar imel odprt, odšraufan monitor hehe
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Pyr0Beast ::

Ponavadi je kaj z napetostno regulacijo narobe. Sicer je lahko kondi fuč tudi če ni napihnjen. (Glih mel en tak primer med vikendom) .. to seveda večinoma velja, če nima na vrhu tiste 'zvezdice'.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

KTr1sk ::

Vem kaj misliš kakšen naj bi izlgedal kondenzator, ampak tudi takšnega simptoma nima noben, mogoče je kje kakšen skrit, kot zanimivost, monitor že od 18h ure dela brezhibno, zaenkrat ga bom imel kar odprtega heh, ali je to zdaj slučajno tako da deluje hmmm
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Pyr0Beast ::

Mjah, zgleda da nekaj ne mara vročine. Mogoče je tudi, da imaš kakšen hladen spoj ali kaj podobnega, ki ga je praktično nemogoče najti.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

KTr1sk ::

Verjetno imaš prav, a misliš da bo čez čas kaj crknilo, no zdaj imam tako odprto
 http://files.myopera.com/ktomek/albums/270683/IMG_8655.jpg

http://files.myopera.com/ktomek/albums/270683/IMG_8655.jpg

in dela brez problemov, sem pa probal spet zapret nazaj in so se kar kmalu spet pojavile črte, a je že kdo imel podoben problem?
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Pyr0Beast ::

Če ti tako dela definitivno nekaj crkuje. Sicer, če te ne moti, da je tako odprt ni nič narobe, samo malce nevarno je, če ga boš kaj obračal pa vrtel. :)

Lahko še poveš kera znamka pa model pa bom pogledal, če kaj več piše od tem ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

KTr1sk ::

Ja v bistvu me ne moti, saj se ne vidi heh, samo da bo delal, znamka je pa LG Flatron L193ST 19"
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

rutar01 ::

imam isti problem, isti LG Flatron L193ST.Proga je široka cca 1/8 širine ekrana.Danes se mi je pojavila poleg starejše, svetlo sive.

lp

KTr1sk ::

..naj še enkrat omenim, da zdaj pri meni je ok...tako da če misliš da znaš "šraufat" odpri pokrov..plastični in spodaj železni..pa imej odprto pa poročaj če bo potem ok..meni dela ok..tudi če je prižgan 24ur na dan ..samo ni varno..razmišljam da bi kakšen ventilator vgradil zadaj
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Pyr0Beast ::

Ista rešitev [:D]
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

KTr1sk ::

imam isti problem, isti LG Flatron L193ST.Proga je široka cca 1/8 širine ekrana.Danes se mi je pojavila poleg starejše, svetlo sive.

lp

kaj si mogoče odpravil napako?
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Težava z sliko na monitorju

Oddelek: Pomoč in nasveti
101358 (1198) ender
»

TeŽave flatron l226wtq-pf

Oddelek: Zvok in slika
142413 (1960) Mobidick
»

Kakšen zaslon imate? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
515176 (4510) ombre
»

Monitor lcd LG L193ST + TV

Oddelek: Kaj kupiti
81111 (978) 625
»

LG 1980U al pa neovo 19E

Oddelek: Kaj kupiti
141556 (1344) Silencer

Več podobnih tem