» »

Težava z sliko na monitorju

Težava z sliko na monitorju

primoztherok ::

Imam težavo s sliko na monitorju in sicer čez monitor se mi pojavljajo vodoravne črte. Monitor je LG Flatron L1720B(LCD). Ne vem ali je kaj narobe z grafično kartico ali z monitorjem. Grafična kartica pa je stara okoli 3 mesece in je BFG nVidia GeForce 8800 GT OC 512MB GDDR3. Ta težava se je pojavila kar iz nenada.

karafeka ::

Pojavlja se je verjetno sedaj, ko je zunaj 30 stopinj.

Preveri hlajenje grafične kartice.
Če si ti pa že takoj na zaćetku pojavijo črte, ko komaj prižgeš računlanik, je pa nekaj drugega (strojna napaka na grafični ali monitorju, ali na kablu).

primoztherok ::

Pojavlja se je verjetno sedaj, ko je zunaj 30 stopinj.

Preveri hlajenje grafične kartice.
Če si ti pa že takoj na zaćetku pojavijo črte, ko komaj prižgeš računlanik, je pa nekaj drugega (strojna napaka na grafični ali monitorju, ali na kablu).

Črte se mi pojavijo takoj ko pridem v Windows Vista. Ena 2,5 meseca od nakupa nove grafične kartice je še vse delalo super. Monitor pa je zdaj star 5 let in še ima analogni vhod.

Saintek ::

Probaj priklopit nek drug monitor, s tem boš izločil ali potrdil, da je kriv on.

primoztherok ::

Hmmm.. zdaj v tem trenutnu pa so črte izginile popolnoma in je ok. Ampak se bodo verjetno spet pojavile.

primoztherok ::

Evo tako kot sem rekel.. vodoravne črte so se spet pojavile in v roku 5 minut izginile. Kaj bi lahko to bilo?:|

ender ::

Ko se črte pojavijo, odpri monitorjev meni. Če črte ostanejo pod menijem, je kriva grafična kartica, če pa se vidijo čez meni, pa monitor.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

KTr1sk ::

Hmm jaz imam podoben problem, poglej sem [url]Težava z LCD-jem na prenosniku ali imaš enake simptome kakor je pri meni, tudi tukaj sem vprašal [url]http://www.elektronik.si/phpBB2/viewtop... in meni dela v primeru, da imam zadaj odprto, razmišljal sem da bi si vgradil ventilator zadaj, ampak ne vem od kje bi napeljal elektriko.
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KTr1sk ()

bridgestone ::

ne vem če na pravi strani za nasvet,pa vseeno.imam lcd monitor ki ga pač kot brihtna glava čistil s steleksom.pojavili so se fleki v monitorju,pa me zanima če tu kdo ki mi lahko kakorkoli pomaga.hvala

primoztherok ::

Črte se pojavijo vsake tolko časa in ko so se pojavile, sem vklopil meni in je meni ok.. črte so v odzadju.. torej grafična ? :) še dobro da je v garanciji

ender ::

Verjetno grafična. Lahko pa še poizkusiš nekaj časa poganjat sistem v nižji ločljivosti, kot je monitorjeva, potem boš točno videl, ali je kriv monitor ali grafična (če bodo črte kljub nižji ločljivosti povsem ostre, je monitor, če bodo enako motne kot preostala slika, je grafična).
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

POMOČ črta na monitorju

Oddelek: Pomoč in nasveti
384574 (3902) matobeli
»

Več rdečih črt na na monitorju hp 6735s laptopa

Oddelek: Pomoč in nasveti
181931 (1594) sleby
»

Črte na monitorju (?)

Oddelek: Pomoč in nasveti
192390 (1415) denci
»

Težava z LCD-jem na prenosniku

Oddelek: Pomoč in nasveti
222487 (2011) KTr1sk
»

Ko je prisoten zvok, se po ekranu začnejo pojavljati črte, zakaj??

Oddelek: Pomoč in nasveti
7885 (779) Mr.B

Več podobnih tem