» »

Izšel GNOME 2.22

Izšel GNOME 2.22

GNOME - Izšla je nova različica priljubljenega odprtokodnega namizja GNOME 2.22.

Opis vseh novosti najdete v uradni objavi nove različice, med pomembnejše pa lahko prištejemo program Cheese za zajem fotografij in videa iz spletne kamere, program Anjuta, ki je po novem del paketa za razvijalce programske opreme ter novo knjižnico za navidezni datotečni sistem GVFS/GIO, ki bo nadomestila starejšo GNOME-VFS. To pomeni številne izboljšave v programih kot je Nautilus, vendar pa na začetku tudi malce nazadovanja, saj vsi programi še ne izkoriščajo polnega potenciala nove knjižice.

Kot je že v navadi, je namizje na voljo tudi v slovenskem jeziku.

5 komentarjev

jinzo ::

Uh vsekakor mislim, da je največja/najboljša/najbolpričakovana novost GIO. Komaj čakam da ga gentoo team zapakira in da sprobamo :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jinzo ()

MrStein ::

Hecno, prej so celi cajt eni argumentirali, da je FS v userspace slaba ideja, zdaj ga pa da dajo v kar v GUI pa je vse OK...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

borchi ::

zdaj?!

prej (gnome-vfs) je blo slabš glede teh pomislekov, ki jih imaš, ne?
l'jga

MrStein ::

1.) pomisleki niso moji
2.) ne govorim o tem trenutku zdaj dobesedno
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

G-man ::

Vsekakor so nekatere stvari kot je npr. grafični način za PPPOE zame zelo pomembne, ker bom lahko končno brez strahu ponudil Ubuntu 8.04 še širšemu spektru uporabnikov. Všeč mi je, kako po svoje hitro napreduje namizniška uporabnost DE-jev za Linux (vsaj odkar ga jaz uporabljam).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

GNOME 2.18

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
454272 (2966) Matevžk
»

GNOME 2.16

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
92637 (2382) Roadkill
»

Gnome ali KDE? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
799645 (4358) Kostko
»

Gnome 2.10

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
343899 (3337) borchi
»

Gnome 2.8

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
62856 (2856) nicjasno

Več podobnih tem