» »

Izšel TrueCrypt 5.1

Izšel TrueCrypt 5.1

TrueCrypt Foundation - Te dni je izšla nova različica priljubljenega brezplačnega šifrirnega programa TrueCrypt.

TrueCrypt omogoča šifriranje nosilcev podatkov v okoljih Windows, Linux in Mac OS X. V različici 5.1 prinaša nekaj novosti. Tako omogoča hibernacijo sistemov z sistemskim šifriranjem, ročno priklapljanje razdelka sistemskega šifriranja (npr. v primeru potrebe po dostopanju do razdelka okvarjenega operacijskega sistema) ter ukazna orodja za ustvarjanje novih šifriranih razdelov v Linuxu in Mac OS.

Med izboljšavami najdemo za 30 do 90% povečano hitrost AES šifriranja, hitrejši zagon sistema v primeru uporabe sistemskega šifriranja, TrueCrypt zagonski nalagalnik (TrueCrypt Boot Loader) pa od različice 5.1 v RAM-u zasede borih 27 KB.

Nova različica odpravlja tudi številne manjše pomanjkljivosti in napake. TrueCrypt za vse tri platforme (Windows 2000/Xp/Vista, Linux in Mac OS X) si lahko prenesete iz spletne strani TrueCrypt Foundation.

11 komentarjev

blank3 ::

Lahko upgrajdam verzijo in brez tveganja, da bi image ne delal v novi verziji? (trenutno uporabljam 5.0)
Zelo sem zaposlen. Potreboval bi brezcasje... vsaj za nekaj casa.

OmegaBlue ::

Dela 5.1 normalno, upgrejdal par ur nazaj. Seveda pred upgradom dismountaj vse pogone ;)
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Jst ::

Glede na novico, ki pravi, da dela min 30% hitreje, sklepam, da program uporablja več jeder? Je šel razvoj v to smer?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Mavrik ::

Kvečjemu je šel v smer optmizacije, saj se tak program ne sme niti približno približati četrtini uporabe enega jedra.
The truth is rarely pure and never simple.

Izi ::

Tukaj je govora o povečanju hitrosti šifriranja in dešifriranja. Programček sam ne potrebuje nič procesorskega časa.
Šifriranje in dešifriranje še vedno poteka samo na enem jedru, ki se po potrebi obremeni tudi na 100 %, če je le trdi disk dovolj hiter, da uspe preseči zmožnosti dešifriranja procesorja.

AES šifriranje in dešifriranje na mojem CPU-ju z hitrostjo 3,5 GHz poteka z hitrostjo okoli 122 MB/s. Toliko podatkov je zmožen dešifrirati in nazaj šifrirati procesor.
Če je trdi disk hitrosti okoli 60 MB/s (povprečna hitrost diskov) potem bo procesor delal z polovično hitrostjo, ker je disk pač ozko grlo.
Moj disk (2 Raptorja v RAID 0) ima hitrost okoli 150 MB/s in tukaj eno procesorjevo jedro deluje z 100% obremenitvijo, ker je v mojem primeru CPU ozko grlo.

Če bi AES šifriranje potekalo v dveh niti, bi moj računalnik že nekaj profitiral.
Ker pa večina raje uporablja kakšen Serpent oz. dvojno šifriranje Sepent-AES, pa bi prišla večnitnost prav tudi na povprečno hitrih trdih diskih saj dvojno dešifriranje in šifriranje Serpent-AES poteka z okoli 40 MB/s.

Čakamo torej na večnitnost.

creative ::

čist tako. kaj si lahko s tem program začnemo?

p.s. ne norčujem se ampak me res zanima.

poweroff ::

Prevedi v slovenščino.

Kako misliš - začnemo?
sudo poweroff

poweroff ::

Če te pa zanima kaj delamos tem programom pa piše v novici: TrueCrypt omogoča šifriranje nosilcev podatkov - po domače: šifriranje diskov.
sudo poweroff

creative ::

zakodiramo zadeve da drugi ne morajo dostopat do tega? če prav razumem

BigWhale ::

A ze ma "FBI Agents in the room key"? ;)

poweroff ::

Creative - da. Tako svoje datoteke in ostale podatke zakleneš - zakodiraš, da do njih ni mogoče dostopati brez gesla.

Uporabno za kakšne občutljive zadeve, pa tudi v primeru izgube / kraje računalnika / prenosnika.
sudo poweroff


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Uporaba TrueCrypt

Oddelek: Programska oprema
123297 (2280) Jupito
»

Izšel TrueCrypt 6.0 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
619830 (4604) kitara8
»

Izšel TrueCrypt 7.0 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
11930602 (27102) Jst
»

TrueCrypt 5.0 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
7010668 (8080) poweroff
»

Izšel TrueCrypt 4.0

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
264987 (4128) poweroff

Več podobnih tem