» »

Nakup prenosnika

Nakup prenosnika

Skero ::

Živjo!

Zanima me kaj menite glede prenosnika Hp Compaq 6820s 2,2GHz (GR720ES), ki je ponujen na Mimovrste:
Link do ponudbe na Mimovrste
??

Zanima me če je primeren za zmerno rabo (občasno igranje iger tudi), ter kakšna se vam zdi grafična kartica? Ker bo tole moj 1. nakup prenosnika nimam veliko pojma, toda ta prenosnik mi je nekako padel v oči in me zanimajo še druga mnenja...

Zelo vesel bi bil če bi mi kdo lahko našel kakšen procesor pa te stvari ima grafična kartica, saj jaz tega ne najdem nikjer :\

LP
Skero
  • spremenil: Skero ()

Jakka ::

Specifikacije imaš na linku, ki si ga podal do mimovrste, malo dol poskrolaj (tehnične podrobnosti).

Za zmerno domačo rabo je popolnoma dovolj, pa tudi za kakšno igro odigrat kdaj. Seveda ne na ful detajlih.
Če ti je pomembno, da ima 17' zaslon, potem nimaš velike izbire.

Ejsi_Disi ::

Hmmm, priključka za na TV pa nima.
Rock n' roll ain't noise pollution!

Skero ::

jah to bom itak v dijaškem domu uporablou tk da mi TV ne nuca kej dost... bl me zanima specifikacija grafične ker se na te za prenosnike ne spoznam? na netu pa nikjer ne najdem recimo kolk je takt procesorja pa tko naprej...:\ :\ :\ :\

jan01 ::

Vzemi raje 15.4 s ločljivostjo 1680x1050. Poglej si kakega lenovo r61i...

Skero ::

Hundey se opravičujem za nesporazum... mislil sem za bolj podrobne specifikacije same grafične kartice, ki pa ni zelo podrobno opisana na Mimovrste (prav tako prijazno niso znali odgovoriti na niti enega izmed 6 vprašanj, ki sem jim jih moral zastaviti zaradi pomankljivosti podatkov):\ :\ :(

Jakka ::

Specifikacije grafične in nevemkakšna primerjava, nimam pojma kaj so točke. Grafična je nižjega razreda, veliko od nje ne moreš pričakovat. Za stare igre je, novejše pa tako-tako.
Procesor je pa kar konkreten, višji srednji razred trenutno pri prenosnikih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jakka ()

Skero ::

Najlepša hvala!!

Za procesor sicer vem, ker so le nekako podobni navadnim :D , glede grafične je pa tko da je ne mislim ne vem kolk kej dost uporablam za igrce... mogoče kere starejše strategije, drugače pa bom prenosnik bolj ali manj uporabljal za šolo in gledanje filmov...

(aja pa glede grafične sta me najbolj zanimala takt procesorja ter pomnilnika, tako da hvala ker si poiskal)

Sicer se mi pa grafična ne zdi ne vem kako slaba, če je v tretjem razredu od 6ih?:)) :))

Aja kolk pa kaj meniš o tem da se jo potem zamenja?? Oz. če je to sploh možno??:)) :D

Se opravičujem za toliko popravkov... Toda zanima me še nekaj, kakšen bios ima ta računalnik in ali je možna namestitev Windovs Vista Ultimate + slo. language pack??

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Skero ()

Scorpia ::

Če ti je grafična tolk pomembna, poglej za dell inspiron 1520 ki ima gor geforce 8600m (sicer dell ma mal oskubljeno grafiko glede na konkurenco), igre tudi novejše delajo dokaj tekoče. No na xp-ju pa zelo lepo dela tudi crysis. Ali pa kakšnega Acerja ki imaisto to grafiko, pa še 512mb. Sam kvaliteta jim ni glih na nivoju, pa preveč so mi fancy po izgledu. Prenosnika pa dobiš tam za okoli 1080 evrov.

Jakka ::

Na HP 6820s se da namestiti vsak x86 operacijski sistem, ki podpira prenosnik. Windows 2000/xp/vista, Linux distribucije,... Torej Vista ni problem.

Skero, ker padajo ideje za malo drugačne prenosnike, najboljše da poveš, če nujno rabiš 17' prenosnik. Ker če to ni obvezno se mogoče celo splača pogledat kak 15,4 prenosnik za podoben denar.
Pa cenovno je 900€ maksimum ali je lahko prenosnik tudi več? 1000€?

Skero ::

OK to pa ni ravno v redu, sicer sem upal da se bo dalo namestiti 64 biten windows ampak no ja bo pa tudi 32 moral biti v redu... :)) :))

Aja glede cene je pa nujno 900€, ker 1. sem star 16 let in imam skrbnico, ki mi ne pusti ravno kar zapravljati denarja, 2. imam pa že tako ali tako izredno velik problemov da bom našparal 900€ v manj kot enmu mescu... (sj veš kk je težko kej dnarja skupej nabrat v naši državi ---> vsaj na pošten način no :\ :D ) ker 30. 3. se selim v dijaški dom in potem nimam več doma... oz. mi ga bo dijaški dom nadomeščal:( :(

Jakka ::

Tudi 64 bitni sistem zna laufat, ne skrbi. Procesorji so že nekaj časa 64 bitni.

Povej še to, če mora biti nujno s 17' zaslonom, ali bo tudi 15,4' dovolj.

Skero ::

bi zelooo rad z 17" ker mislim filme gledat mal bl tko ležerno :D :D
drgač pa kerga 15,4" si pa mislu?? jst sm zmeri odprt za nove predloge :D :D

detroit ::

jst sm tega kupu in je fajn, grafična ni sicer pol kur.... ampak sm navajen na 7600gs tko da ni take razlike:D Špilam pa gor virtua tennis 3 vse high , pa heroes of might and magic 3 :D. Problem predstavlja itak da je vista gor....xpji so mnogo hitrejšejši v tem primeru (kar se igr tiče, drugače sistem kot sistem mi teče vse bp na visti ultimate z aerotom) Sm bil v harveju mi je en priporoču acerja k je zgledu k iz kinderjajčka samo je baje hitrejs....sm ga sou pa stestirat h kolegu pa je en shit izpadu. Ampak je tud pr tem modelu tko kolkr plačaš tolk dobiš:D za 17" je pocen
(btw ta Skero uspod je moj podpis:)
Skero

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: detroit ()

Skero ::

HEHE hvala za mnenje... kaj maš pa ti s škerotom???:D :D :D tud tvoj vzdevek??:D :D :D

Skero ::

P.S. --> detroit91 dj mi rajš povej v tehle merilih: CoD2,4? al pa kkšne novejše strategije, al pa crysis, assassins creed, overlord, stranglehold itd.? (aja men osebno najljubša Stronghold Crusader pričakujem da bo delal popolnoma brez problemou :D :D )

aja za ta merila bi pa prosil, ker mam jst zdj mal močnejši komp...:D :D pa itak sj se bom navadu na kej slabšga tud :)) :))

Jakka ::

Splača se pogledat prenosnike za okoli 900€ na mimovrste.

Pri 17' z malo boljši grafo srednjega razreda bi prišel v poštev kakšen Acer ali Asus z malo slabšo grafično, drugo je pa bolj bogo kar se tiče grafe (HP-ji).

Sem mislil, da je pri 15,4' kaj več izbire, pa tudi ni. Tale Toshiba se mi zdi bestbuy, v poštev bi pa prišel še cenejši MSI.

Izbira ni nevemkaj, samo za ta denar je prenosnikov z malo bolj zmogljivo grafično bolj malo. HP-ji odpadejo, Lenovo prav tako. Očitno ostaneta samo Acer in Toshiba in mogoče MSI.

Skero ::

Samo še eno vprašanje imam zate Hundey? Zanima me če mi lahko poveš kakšne igre bi lahko igral s tole tvojo toshibo, ki mi je čedalje bolj všeč? Ker vidim da grafična je super, procesor tud ni kej slab čeprou je AMD, poleg tega ma ap še precej dobrih lastnosti...

No ker s tem vprašanjem zaključujem temo bi se rad zahvalil vsem, ki ste mi pomagali pri odločitvi

posebna zahvala pa gre tebi Hundey, ki si mi veliko pomagal pri odločitvi, da le ta ne bo napačna, rad bi se ti zahvalil za ves tvoj vloženi trud in potrpežljivost!!!:D :D :D

Jakka ::

Toshiba je za ta denar očitno res bestbuy. Podobnega prenosnika s tako zmogljivo grafo za ta denar enostavno ni. Enako procesor, ni ravno super, je pa vseeno kar zmogljiv.
Novejših iger ne igram, zato lahko le predpostavljam. Verjetno laufajo vse trenutno aktualne na recimo medium nastavitvah, pač delajo podobno kot na desktop mašinah z grafičnimi srednjega razreda.

detroit ::

dvomim da bo delal s kakimi detajli ker grafična pač ni nek biser:) težko bi ti kaka merila postavlu za to ker imam visto ultimate in to ni nek sistem za igre na kompu s tako grafiko. Če bi mel xpje gor bi instaliru obe igri in probu tko pa...:S sorry
mislim pa da bi cod4 delu samo pač res bl z mizerni detajli. Poglej specifikacije x300 (vsaj mislim da je ta grafa notr:) in potem se odloč ker sam komp je super hitr grafična je pa bl tko tko
Skero

Jakka ::

Detroit91: o čem ti to? Kje je x300 notri?

detroit ::

to sm na pm odgovoru Skerotu, da mislim hp 6820s ni neka napredna igralna mašina ker je svoh grafična samo da bi pac delal skor vse delal samo brez nekih hi detailou (mislim da je x300 v mojmu 6820s...prouzaprou cak bom pogledu, oops mam radeon x1350:D, ne sledim grafičnim od 7600gs naprej).
Skero

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: detroit ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HP Compaq 6820s??

Oddelek: Kaj kupiti
314632 (2544) cankarales
»

kupujem prenosnik za igre in ostalo (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
517254 (5579) Grey
»

Kateri prenosnik do 1000 eurov

Oddelek: Kaj kupiti
82522 (2068) calculator
»

Pomoč-prenosnik

Oddelek: Kaj kupiti
432564 (2249) katja1986
»

Kateri prenosnik z 17' monitorjem ??

Oddelek: Kaj kupiti
71378 (1378) j3rn3jk

Več podobnih tem