» »

Kovinska ohišja, kje kupiti?

Kovinska ohišja, kje kupiti?

Azrael ::

Zanimajo me naslovi podjetij in trgovin, ki izdelujejo in prodajajo kovinska ohišja primerna za elektroniko. Mnenja uporabnikov o kvaliteti izdelave, seveda dobrodošla.

Konkretno iščem samostoječe ohišje notranjih dimenzij 250mmm (širina), 100mm (višina) in 220mm (globina). Dimenzije so lahko tudi malo večje, manjše pa nikakor. Ni treba, da je ohišje grajeno v stilu bojne ladje, dovolj bo, da je vsaj malo bolj trdno kot papirnato.

Torej ali je možno tako ohišje dejansko kje v SLO kupiti en kos (to je, da so na zalogi) ali z dobavnim rokom pod en mesec?

Za odgovore že vnaprej hvala.
Nekoč je bil Slo-tech.

fabrskd ::

Pa to ti vsak šlosar za par evrov nardi no. Od take, da jo bo piš vvetra podru, do take, da je ne bo valjar poškodoval. Vse kar ti srce poželi. Tle pa res ne vem zakaj bi to lahko bil problem.
Screw you guys i'm going home!!!

Azrael ::

Kot si rekel dobiš vse. V teoriji.

Ko se pride do konkretnih stvari so problemi, ali ni v proizvodnem programu, ali bo šel delat samo v primeru večjega naročila (30 kom+), ali pa je cena morilska. Torej ima kdo resnično dobavljivo ohišje v taki dimenziji?
Nekoč je bil Slo-tech.

dzinks63 ::

:)) kobis.si, mogoče ti bo kaj od tega odgovarjalo.

Ratsum666 ::

http://www.mediacar.si/index.php/Mini-I...

zdj tle maš en tak ohišje sam mislm da nima napajalca, pa je mišljen kot car pc.

je bla pa še ena štacuna k je za okol 100€ prodajala ohišje morex cubid 3688, pa sm zgubu link, probi sam mal poiskat.

milica ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: milica ()

Azrael ::

@dzinks63

Hvala za link sem posla povpraševanje.

@Ratsum666:

Ne, žal to ohišje je za začetek močno prenizko (75mm)), ne rabim za CarPC ampak za nelko napravo, ki je sedaj na mizi, deluje lepo, samo brez ohišja ni uporabna, ni vse na eni plošči, nekateri elemeti se močno grejejo (tako morebitno plastično ohišje odpade), rahlo visoke napetosti (1kV)in take reči.
Nekoč je bil Slo-tech.

Icematxyz ::

HTE?

Azrael ::

Pri HTE čakam že več kot en mesec, ohišja pa ni. Baje jim dobavitelj samo obljublja, ohišja pa ne pošlje. BTW, medtem so pri HTE umaknili ponudbo tega ohišja iz svoje spletne trgovine. Tako, da znajdi se sam.

Problem je ker gre očitno preko preveč rok, zato rabim naslove, kdo zadeve dela ali vsaj ima na zalogi, potem pa izbrati najbolj ugodnega in upam vsaj, resnega ponudnika.
Nekoč je bil Slo-tech.

ali3n ::

- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

A. Smith ::

Mnenje o Maliju (link je podal Ali3n):

Naredi dobro in dovolj hitro, pa tudi izvenserijska naročila jih ne motijo. Tako so mi pred časom za naročeno ohišje naredili čelno ploščo katere načrt sem jim poslal po faksu. Ohišju po naročilu dodajo tudi hladilnike, notranje nosilne elemente, distančnike ipd., skratka sestavijo ogrodje do te mere, da je treba vanje elektronske komponente samo še privijačiti.

Cena? Najbrž je med najdražjimi v sloveniji. Ceno pa odtehta s kvaliteto izdelave in individualnimi naročili.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

VolkD ::

Azrael, a mora biti to popolnoma profesionalnega izgleda, ali je lahko unikatno, torej s kako prasko in estetsko napako?

Če te to ne moti preveč, lahko ohišje izdelava skupaj. Prednost je, da bo natančno tako kot ga želiš !

Cena: Skupaj greva na pico.
Preden zaspiš zapri oči. Preden zapreš oči, ustavi avto.

Azrael ::

Povratna informacija:

Ohišje sem kupil pri Mali s.p. Resnično je bilo ohišje dražje kot pri Kobis, vendar je pretehtalo dejstvo, da ima ohišje izbranega proizvajalca luknje za hlajenje že narejene, pri drugem, pa bi moral vrtati/rezkati te luknje sam in seveda spet ponovno barvati ohišje. Seveda tudi to ni zastonj in jasno prinaša dodatne možnosti, da gre kaj narobe.

Moje opazke o ohišju POH14:
- kvalitetna izdelava brez ostrih robov (PC kište so proti temu prave britvice),
- trdno, se ne varčuje pri materialu
- natančno izdelano.

Naprava pa izgleda zaenkrat takole (brez vseh gumbov in napisov):
Da, osciloskop je, tak na lampe.8-)

Zahvaljujoč tej temi sem izvedel, kdo je proizvajalec ohišja katerega sem pred leti dobil iz druge roke in je to Kobis 60/2M.

Zanj lahko rečem
- malenkost drugačen način sestave, ko se odstrani pokrov je vsebina dostopna z vseh strani (ni zaprtih stranskih stranic)
- natančna izdelava
- ne varčujejo pri debelini materiala (ohišje je trdno).

Žal pa še nimam izkušenj s proizvajalcem katerega link je prlepil uporabnik milica, bom pa v prihodnje vsekakor poskusil dobiti kakšno njegovo ohišje in poročam (iskane dimenzije ni imel na zalogi).
Nekoč je bil Slo-tech.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

tube amp kit, kje kupiti?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
154296 (3212) 1024
»

Pasivno hlajenje ATI 9100 64ram?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
71026 (922) suntrace1
»

ohišje iz bakra.

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
71217 (1012) frenk
»

Fanless Heatpipe CPU Cooling System

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
101350 (1052) ferdo
»

ATi Radeon 9500 PRO - koliko se ta hudič greje?

Oddelek: Strojna oprema
6926 (800) c3R4R

Več podobnih tem