» »

ATi Radeon 9500 PRO - koliko se ta hudič greje?

ATi Radeon 9500 PRO - koliko se ta hudič greje?

PALOMINO ::

Kupil sem si ATi Radeon 9500 PRO od Sapphire-a in sem zelo presenečen nad tem koliko se kartica greje - po mojih merilih kar malo preveč, ko dam roko na kartico je zadeva kar vroča, še posebej tam kjer je konektor za dodatno napajanje.
Je to normalno?

Prej sem imel GeForce 4 Ti 4200 in zadeva se še zdaleč ni toliko segrela...
  • premaknil: ToniT ()

THX ::

tud men se precej greje...
po moje da je to normano. probi zadevo mal navit, pol boš šele vidu kaj je to vroče :D

AngelOfDeath ::

Če bi rada grafično ki se ful greje si nabavita G1 :D

Treba je samo poskrbet da gre ta toplota stran od grafične, po možnosti ven iz ohišja. Če se greje tam kjer je konektor za napajanje ne bi bilo slabo preverit stika seveda pri izključenem compu.

Zgodovina sprememb…

boštjan ::

jaz mam tudi 9500pro in čeprav je po igranju iger vroča,dela BP.tak da ko sem bom odločo za navijanje bo treba konkretno poskrbet za hlajenje

c3R4R ::

Če se ne motim tale Radeonka od Sapphire nima reber na ramih. Dodajte rebra in stvar se malo manj grela.
Zaradi neurij imajo hrasti globje korenine.

Sycroft ::

dejte mi povedat kje dobit kaksna dobra rebra za na rame?? al jih nej kr sam nardim iz kaksnga starga kulerja?

c3R4R ::

@Sycroft
Tudi tista rebra bi bila v redu, sam boljš je da jih kupš, ker niso ne vem kva drage. Rebra lahko naročiš pri izdelovalcu reber MALI S.P, lahko pa jih kupš v mlacomu, pa še kje se jih da dobit.
Kupi take rebra, ki imajo čim večjo površino, da lahko oddajo več toplote in bolje ohlajajo rame.
Zaradi neurij imajo hrasti globje korenine.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hlajenje GF4 Ti 4200 128 (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
837684 (5944) DjTonic
»

Heatsinks za rame na r9500

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
161052 (868) freejack
»

Hlajenje in navijanje Radeona 9500pro (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
714873 (4142) Gejmer
»

ali se splaca? ti4200->ti4400

Oddelek: Kaj kupiti
341795 (1434) mare87
»

Lastniki 9500pro kartic

Oddelek: Strojna oprema
151359 (1054) tito_si

Več podobnih tem