» »

NF7-S 2.0 zaklenjena na 100fsb

NF7-S 2.0 zaklenjena na 100fsb

elfstone ::

Verjetno je kdo že naletel na ta problem. Imam athlon 2800+ in plato NF7-S 2.0. Pri zagonu mi napiše cpu is changed or unworkable... Frekvenca je zaklenjena na 13.5 x 100. Kako do prave nastavitve frekvence? To se je zgodilo po menjavi napajalnika.

Dead_Eye ::

Zaklenjena? V Soft menu III v BIOS-u nastavi FSB na manual in 133Mhz pa bo.
The one and only

kixs ::

FSB mora bit 166MHz.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kixs ()

t3hn0 ::

probi biose resetirat..drugac pa ne vem..men tega nikol ni pocelo. biosi so zadnji gor?
^.^

delfinus ::

Meni je FSB na isti plati na 100MHz postavljalo zaradi napajalca. To se je zgodilo vsakic, ce sem ga bootal iz ugasnjenega stanja, ko je PC nekaj casa miroval oz. bil hladen. Vedno sem moral tako v Bios in nastaviti na 200MHz. Ce sem potem po nekaj casa soft resetiral je ostalo na 200MHz.

Torej je bilo verjetno kaj s kaksnim elektrolitom v PSU, ki je posiljaj kak napacen signal plati in FSB vedno postavljal na 100MHz. Ostale nastavitve so v biosu zanimivo ostale nespremenjene. Po zamenjavi napajalnika je bilo vse spet OK. To se je dogajalo z Antecom po nekaj letih rabe. Zadevo sem potem poslal v RMA.

elfstone ::

Bios je bil resetiran. Cpu internal frequency je sive barve in se ne da spreminjati. Stalno je na 13.5x100.
Cpu external frequency se da spreminjati. Torej je mogoče napajalnik?
Sicer je nov ampak nikoli ne veš. Drugače sem poskusil že vse: zamenjal baterijo, rame... Mogoče še tole. Ko shranim nastavitve biosa se mi računalnik ne zažene ampak moram izklopiti napajalnik in potem se zažene.
Edit: sem zamenjal napajalnik pa je isto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: elfstone ()

Dead_Eye ::

Preden nastavljaš frekvenco je verjetno kakšna opcija v stilu Auto/Manual oz. Expert ali karkoli, da ti dovoli spreminjanje FSB-ja.

Kaj sploh imaš pod external frequency? Lahko tam nastaviš na 166Mhz?
The one and only

elfstone ::

External frequency lahko spreminjam a athlon je še vedno 1350.

kixs ::

Pod napajalnim prikljuckom imas en jumper, ki forsira 100MHz FSB. Preveri kako je nastavljen!



lp

elfstone ::

Sem poskusil obe poziciji pa ne gre. Ali je ta jumper res safe mode?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: elfstone ()

kixs ::

Kot sem prebral na enem forumu, je bil ta jumper pri enem problematicen.

Je pa mozno, da so kaksne verzije plate, ki imajo drugace. Ce imas slucajno malo drugacen jumper ali pa drugace postalvljenega, potem to ne bo delovalo.

V glavnem... FSB nastavitev ne bi smela biti problematicna.

Probaj naloziti zadnji BIOS. Mozno, da je tu problem. Vendar PAZI, ce bos kaj zaj*ebal, bo plata neuporabna!

lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Problemi z FSB frekvencam - pomoč zaželjena

Oddelek: Strojna oprema
221307 (1109) cekr
»

Navijanje

Oddelek: Navijanje
171067 (744) Jan987
»

Program za navijanje rama

Oddelek: Navijanje
271447 (1286) mtosev
»

AMD Athlon XP 2600+?

Oddelek: Strojna oprema
81085 (939) denalom
»

[Do koliko?] Navijanje P4 2400/533

Oddelek: Navijanje
9982 (819) QuickShot

Več podobnih tem