» »

Pomnilnik za prenosnik

Pomnilnik za prenosnik

alesp56 ::

Stvar je takšna imam prenosnik z dvema slotoma za pomnilnik, prenosnik je star cca 3-4 leta. Sedaj imam v računalniku 2 x 256MB 333Mhz originalni ploščici. Ker dosti programiram in mi bo vsa stvar lepega dneva pobrala vse živce, finance pa zaenkrat ne omgoočajo nabavo novega prenosnika/PC-ja rabim dodatni pomnilnik in nevem za kaj se odločiti. Računalnik pa mislim še uprabljati kaki dve leti oz. do konca študija. :D

Ali nabavit 2 x 512MB ploščici (in imam potem polna oba slota in bi ob nadgradnji spet moral kompletno zamenjati), oz. 1 x 1024MB ploščico (bi mi zadostovala a sem nekje prebral da bi bilo pametno zapolniti dva slota, kako je s tem? Stvar bi verjetno bila hitrejša z 2 x 512MB, ampak potem je spet vprašanje časa kdaj bi vse skupaj moral menjati). Predlogi?
in to je to...

Gwanaroth ::

Povej za kateri prenosnik gre. Če podpira giga na slot, ni problem, kupi 1x1024, čez pol leta pa ponoviš vajo.
Lights often keep secret hypnosis..

alesp56 ::

Prenosnik je Fujitsu-Siemens Amilo M1425, in ko sem si lepo prebral, kar bi že itak mogu prej v dokumentaciji lepo piše da prenosnik podpira le do 1024MB rama v obeh slotih skupaj... ;(, torej sedaj samo dve opcije:
1x 1024MB DDR 333
2x 512MB DDR 333
Katero izbrat?
in to je to...

damirez ::

To skor teško verjamem, verjetno obstaja tudi kakšen bios updejt. Če pa ne potem moraš vzet 2x 512 ker dvomim da ti bo delal potem 1gb rama palčka če podpira max 1gb rama.

alesp56 ::

Bios imam zadnji(uradni), ki je prišel iz strani F-S, in v opisu(nobene izmed verzij biosa) niker ne piše da bi dejansko začel podpirat večjo količino pomnilnika. Sicer pa sem bral neko debato na nemškem forumu(amilo-forum.de) in nekateri dejansko uporabljajo 2 x 1GB v istem modelu kot ga imam jaz, tako da bo treba tole še konkretno raziskat kaj in kako to deluje pa se potem odločit.
in to je to...

žalb ::

Pozdrav!

Sam imam podoben problem, tako da ne bom nove teme odpiral bom kar to uporabil. Tudi jaz imam 2*256MB rama in bi ga rad nadgradil na 1GB. Prenosnik je HP nx9030, star 3 leta in podpira do 2GB rama. Podatki s ploščice so: 256MB DDR-333MHz-CL2.5 PC2700
Zanima me če bi stvar delovala s tem ramom: PC3200 DDR SODIM, 1 GB, CL3, 400MHz, 2.6V
Še link: http://www.aperio.si/article.aspx?artic...

Najbolj me moti napajanje rama. Prenosnik omogoča 2,5 V, zgornji pa zahteva 2,6 V. Kako je pa s frekvenco 333MHz - 400Mhz? Predvidevam, da stvar ne bi delovala, vendar vseeno.

Ve kdo kaj ta CL3 pomeni?

ant ::

mislim, da se vama obema najbolj splača kupiti 2x512 rama, saj pride ceneje kot 1x1024. klik

lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

A je to sploh možno (RAMi)?

Oddelek: Strojna oprema
263236 (2457) bobi1992
»

RAM vprašanje

Oddelek: Strojna oprema
102273 (1928) Blinder
»

Navijanje na deklarirano frekvenco

Oddelek: Navijanje
201958 (1680) strumf666
»

Kingston RAM - kje kupit?!

Oddelek: Kaj kupiti
191182 (1021) MEDENA
»

Plata,rami in procesor (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
583095 (2536) C_maniak

Več podobnih tem