» »

Kazen iz tujine (Italija)

Kazen iz tujine (Italija)

«
1
2

d0rK ::

Zdravo, oseba ki sem ji posodil avto je lani maja v enem Italijanskem mestu zapeljala v ZTL cono in sem jaz dobil na dom kazen. S šoferjem nisva več v prijateljskih odnosih zato zavrača plačilo kazni. Kaj sploh lahko storim?

Za zacetek me zanima če lahko zahtevam da mi pošljejo dopis v slovenščini in če taka zahteva prekine petdnevni rok za plačilo po znižani stopnji? Prejel sem ga samo v angleščini. Da probam dobiti malo več časa da ga prepričam da plača. Za placati je 86 je če v petih dneh, 107 če potem v 60ih in 187 če v več kot 60.

Hvala.

fishstick ::

1. Če si tisti dan bil v službi pridobi potrdilo od delodejalca in pošlji, da si bil tam pa tam.

Pac-Man ::

Plačaj in se ne žri.

86 € je nizka cena za razkritje neodgovornega gnoja.
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

BlaY0 ::

Kolikor jaz vem ti pošlje zraven še formular da se izjasniš, če si vozil ti oziroma kdo drug. Tam napišeš da nisi vozil ti in kdo je vozil (vpišeš njegove podatke). Skratka "kolegu" povej naj hitro plača tistih 86 EUR, če ne bo moral v končni fazi 187 + še kakšne stroške postopka. Aja pa dobr je, da imaš sam nek dokaz da te takrat ni bilo tam, če ne raje sam plačaj tistih 86 EUR kot je predlagal Pac-Man.

St235 ::

d0rK je izjavil:

Zdravo, oseba ki sem ji posodil avto je lani maja v enem Italijanskem mestu zapeljala v ZTL cono in sem jaz dobil na dom kazen. S šoferjem nisva več v prijateljskih odnosih zato zavrača plačilo kazni. Kaj sploh lahko storim?

Za zacetek me zanima če lahko zahtevam da mi pošljejo dopis v slovenščini in če taka zahteva prekine petdnevni rok za plačilo po znižani stopnji? Prejel sem ga samo v angleščini. Da probam dobiti malo več časa da ga prepričam da plača. Za placati je 86 je če v petih dneh, 107 če potem v 60ih in 187 če v več kot 60.

Hvala.


Izterjava kazni kot jo opisuješ ni skladna z EU pravili o čezmejni izteravi prometnih prekrškov. V sloveniji ti itl. na tak način ne morejo nič. Dodatno je zadeve v 99% prišla po navadni pošti tako, da niti nimajo potrdila o prejemu.

Prošnje za besedilo v slovenščini nimajo nikakršne veljave, razen v toliko, da jim boš s tem potrdil prejem. Dodatno kakršnekoli pritožbe praviloma izničijo nižje kazni za takojšnje plačilo.

Če že pišeš pritožbo, potem je na mestu, da se pritožiš, da nisi ti vozil vozila in če želiš predložiš podatke o dejanskem kršitelju. Ampak kot že rečeno, to, da ti neposredno pošljejo nek dopis v angleščini je v nasprotju s pravili EU in na tvoje pravice izven italije nima nikakršnega vpliva.

Invictus ::

Avstrija sedaj pošilja prometne kazni slovenskim kršiteljem v lepi knjižni slovenščini, tako da se nihče ne more več izgovarjati, da ni razumel poslanega pisma o kazni.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

St235 ::

Invictus je izjavil:

Avstrija sedaj pošilja prometne kazni slovenskim kršiteljem v lepi knjižni slovenščini, tako da se nihče ne more več izgovarjati, da ni razumel poslanega pisma o kazni.


Zakaj spet nakladaš?

pravila čezmejnega vročanja in izterjave kazni so predpisana in če se jih ne držijo je popolnoma vseeno v kakšnem jeziku so napisana.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Invictus ::

Cel kup Štajercev se je pritožilo v Avstriji, da ne razumejo pisma, ko so ga poslali v nemščini. Zgleda uspešno, ker so zadevo prevedli v slovenščino...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

d0rK ::

Pac-Man je izjavil:

Plačaj in se ne žri.

86 EUR je nizka cena za razkritje neodgovornega gnoja.

Peljal je dvakrat v to cono izgleda, v razmiku 20 minut in je cca 170 za plačat. :(

Je pa prišlo v angleščini ampak lepo priporočeno s povratnico. Zaenkrat bi rad samo malo več časa da zmasiram tistega tipa ki je vozil, danes je bilo vse zelo na hitro sporočeno in zavrnjeno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: d0rK ()

kamiKaZaA ::

Pred leti dobil kazen iz Avstrije. 65€ za plačat. Radar. Omejitev 50km/h na koncu avtoceste pred rondojem, vozil sem 62 km/h. Dopis je bil v nemščini. Sem se tudi sam zanimal, če bi poslal pritožbo, da ne razumem, čeprav sem, pa sem izvedel, da mi ni treba plačat, ampak, če me bodo čez 5, 10 ali 15 let ustavili v Avstriji npr. kot kontrola prometa in bo policaj videl, da imam odprto kazen, mi bo pobral dokumente in mi jih bo vrnil, ko bom plačal kazen. Iz tega vidika sem raje takoj plačal, ker v končni fazi sem tudi storil prekršek in od takrat dalje se na tistem odseku po koncu avtoceste vozim striktno 48-50 km/h.

St235 ::

Invictus je izjavil:

Cel kup Štajercev se je pritožilo v Avstriji, da ne razumejo pisma, ko so ga poslali v nemščini. Zgleda uspešno, ker so zadevo prevedli v slovenščino...


Še enkrat za vse nepismene: postopki čezmejno obravnavo prekrškov so predpisani na nivoju EU. Jezik v katerem pošiljajo puhle grozilne dopise je irelavanten.

kamiKaZaA je izjavil:

Pred leti dobil kazen iz Avstrije. 65EUR za plačat. Radar. Omejitev 50km/h na koncu avtoceste pred rondojem, vozil sem 62 km/h. Dopis je bil v nemščini. Sem se tudi sam zanimal, če bi poslal pritožbo, da ne razumem, čeprav sem, pa sem izvedel, da mi ni treba plačat, ampak, če me bodo čez 5, 10 ali 15 let ustavili v Avstriji npr. kot kontrola prometa in bo policaj videl, da imam odprto kazen, mi bo pobral dokumente in mi jih bo vrnil, ko bom plačal kazen. Iz tega vidika sem raje takoj plačal, ker v končni fazi sem tudi storil prekršek in od takrat dalje se na tistem odseku po koncu avtoceste vozim striktno 48-50 km/h.


jao, kako nakladanje. Avstrici imajo tako kot mi zastaranje prekrškov. Tako, da ja, če se dnevno voziš v avstriji je to problem. Če prideš tja enkrat na 10 let je povsem irelavantno.

d0rK je izjavil:

Pac-Man je izjavil:

Plačaj in se ne žri.

86 EUR je nizka cena za razkritje neodgovornega gnoja.

Peljal je dvakrat v to cono izgleda, v razmiku 20 minut in je cca 170 za plačat. :(

Je pa prišlo v angleščini ampak lepo priporočeno s povratnico. Zaenkrat bi rad samo malo več časa da zmasiram tistega tipa ki je vozil, danes je bilo vse zelo na hitro sporočeno in zavrnjeno.


ne, to da ti ne razumeš jezika je njim popolnoma vseeno in ne bo vplivalo na roke. Ravno obratno, s tem ko boš vložil pritožbo (pa četudi bo takoj zavrnjena) boš izgubil možnost nižje kazni za takojšnje plačilo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

d0rK ::

Kakšen je pravilen postopek in kje so ga kršili? Ti torej praviš, da lahko to kazen igrnoiram ker ni bila pravilo poslana?

_Denny_ ::

https://www.dnevnik.si/1042832930
Možna prisilna izterjava

Tako torej organom držav EU in EGP že od marca 2015, odkar velja direktiva o lažji čezmejni izmenjavi informacij o prometnih prekrških, ni težko pridobiti podatkov, država, v kateri je bil storjen prekršek, pa se sama odloči, ali bo uvedla postopke nadaljnje obravnave v zvezi z naštetimi prekrški. Kadar se v skladu s svojo nacionalno zakonodajo o tem ustrezno obvesti lastnika vozila, imetnika vozila ali drugače identificirano osebo, osumljeno storitve prometnega prekrška. Pri tem smo spet pri višini kazni. Ko dobimo obvestilo o prekršku in je globa zanj 70 evrov ali več, jo je najbolje čim prej poravnati. Če je ne, tuji organ namreč lahko zaprosi za priznanje in izvršitev njihove pravnomočne odločbe pri okrajnem sodišču v Celju, ki je pri nas izključno pristojno v zadevah priznavanja in izvrševanja odločb sodišč in drugih pristojnih organov v državah članicah Evropske unije (za druge države ne), s katerimi so izrečene denarne sankcije za prekrške ali za druge kršitve predpisov slovenskim državljanom.

Zakaj smo omenili 70 evrov? »Zakon o sodelovanju v kazenskih zadevah z državami članicami EU določa, da se priznanje in izvršitev denarne sankcije, ki ne dosega 70 evrov, zavrne.
Glede na navedeno sodišče priznava zgolj zneske v vrednosti najmanj 70 evrov. Lahko pa se zgodi, da je storilcu izrečena denarna kazen, ki je nižja od tega zneska, in sodišče odločbo prizna in izvrši, če so mu poleg denarne kazni v plačilo naloženi še stroški postopka in celoten znesek denarne sankcije nato doseže ali preseže 70 evrov,« nam je povedala direktorica okrožnega sodišča v Celju Ksenija Ručigaj in dodala, da je največ takšnih predlogov za priznanje in izvršitev sodišče prejelo iz Avstrije, pa tudi iz Nemčije, Hrvaške, Madžarske, Nizozemske in Združenega kraljestva.

Če je kazen nižja od 70 evrov, načeloma torej ni poti, da bi jo od nas v Sloveniji kdor koli tako ali drugače izterjal, če znaša 70 evrov ali več in so izpolnjeni vsi pogoji za priznanje in izvršitev tuje odločbe, ki so določeni v zakonu o sodelovanju v kazenskih zadevah z državami članicami EU, pa celjsko okrajno sodišče izda sklep, s katerim odloči, da se tuja odločba prizna in izvrši v Sloveniji. »S pravnomočnostjo in potekom roka za prostovoljno plačilo denarne sankcije, ki ga sodišče določi v sklepu, postane v tujini izrečena denarna sankcija izvršljiva v Republiki Sloveniji. Če storilec denarne sankcije ne poravna v roku, določenem v izdanem sklepu, se terjatev prisilno izterja prek Fursa,« je dodala Ksenija Ručigaj.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

Pac-Man ::

d0rK je izjavil:

Kakšen je pravilen postopek in kje so ga kršili? Ti torej praviš, da lahko to kazen igrnoiram ker ni bila pravilo poslana?


Jeba nastane, če med rednim postopkom ugotovijo, da imaš neplačano kazen. Do plačila ti bodo nudili PP v najbližjem objektu za pridržanje.

Razen, če se misliš do zastaranja izogibati Italije ali na kak način namočiš ne več frenda.
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

St235 ::

d0rK je izjavil:

Kakšen je pravilen postopek in kje so ga kršili? Ti torej praviš, da lahko to kazen igrnoiram ker ni bila pravilo poslana?


Kot je likal danny, bit mora najmanj 70e, potem morajo vso dokumentacijo predat pristojnemu sodiscs v sloveniji , ki potem zadevo izvrsi. Bistveno pri tem, je da krsitelj se vedno placa samo kazen (vsi postopki, prevodi itd. niso njegov problem), kazen pa ostane drzavi, ki je zadevo izterjala. Iz ted dveh razlogov je cezmejnih postopkov relativno malo, razen kadar gre za hude ali ponavljajoce krsitve.

Vedno pa moras upostevat, da imas lahko tezave naslednjic ko bos v italiji. Zastaranje takih zadev je med 3 in 5 let (ne vem iz glave kako imajo italijani).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

tikitoki ::

St235 je izjavil:

Invictus je izjavil:

Avstrija sedaj pošilja prometne kazni slovenskim kršiteljem v lepi knjižni slovenščini, tako da se nihče ne more več izgovarjati, da ni razumel poslanega pisma o kazni.


Zakaj spet nakladaš?

pravila čezmejnega vročanja in izterjave kazni so predpisana in če se jih ne držijo je popolnoma vseeno v kakšnem jeziku so napisana.


Kar je pomembno zgolj, če tja nikoli več ne greš.

St235 ::

Zastaranje je pa nekaj za na kruh namazat? Predvsem pa kaj ima to z jezikom v katerem je napisano?

Drugace pa sem na to opozoril tocno en post pred tabo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

tikitoki ::

Super, sam ne hodiš tja 5 let.

St235 ::

tikitoki je izjavil:

Super, sam ne hodiš tja 5 let.

Ali pa pac placas kazen ce te ustavijo in ugotovijo. To da ti oni niso mogli tega vrocit v slovenijo (po napacni poti) na kazen nic ne vpliva.

Drugace pa ti matematicne osnove povejo, da je 3-5 precej manj kot neskoncno.

Vsak pac zase presodi kako bo ravnal samo to nikakor ne soremeni pravil igre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

d0rK ::

Ve kdo katero kazen bi moral plačati, če gre v izterjavo v Sloveniji ali če me ustavijo tam?

V pismu je več zneskov:

81 je sestavljen iz popusta na kazen (30%) kar pride 56,70+8.25 poštnina+16,4 administrativni stroški.
105 je iz cele kazni 81 eur + 8,25+16,4
Zadnji znesek je 187eur

Ali bi šlo v sloveniji v možno izterjavo samo višina kazni? Torej 2x81eur? Ali bi hoteli 2x po 187eur? Če prav razumem kar praviš Lakotnik plačam 2x po 81, če gredo v izterjavo? Stroški njihovih postopkov in pošiljanja kazni (8,25+16,4) niso moj problem?

Oseba ki je storila prekršek se mi sploh več ne javlja. Verjetno bom plačal kazen ampak..

_Denny_ ::

Če gredo v izterjavo, boš seveda dobil polno kazen brez popustov, ker bodo verjetno prej počakali 61 dni, če slučajno plačaš. Nisi dobil zraven nobenega obrazca za vnos podatkov voznika v primeru, da nisi vozil ti? Za Avstrijce vem, da ga priložijo.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

hammock ::

Placaj, in naj ti bo to poceni sola da se avta (ali se huje motorja) ne posoja, ker lahko osebek naredi pizdarijo za katero financno in tudi kazensko odgovarjas.
Za taksne hece je rent-a-car ;)

Drugace pa ja, tudi jaz svoje kazni iz Avstrije poravnam takoj, ker sem dnevno tam in nocem tezav ob morebitni kontroli. Poleg tega sem sam kriv da jih dobim, in brez razmisljanja prevzamem odgovornost ce kaj prileti v moj nabiralnik.

feryz ::

Avstrija pošilja v slovenščini samo če narediš prekršek tam, kamor hodijo tlačanit slovenčki. Meja in malo višje.
Od drugje boš kar lepo samo nemško verzijo dobil. To itak zmečkaš in vržeš v smeti.
Slovensko-nemško verzijo pa tako, tako. Kolikor se sekiraš. Če je malo plačam, da so srečni. Če je veliko, stran vržem.
Italijansko tudi v smeti zabrišem. Škoda njihovega papirja in časa.

St235 ::

d0rK je izjavil:

Ve kdo katero kazen bi moral plačati, če gre v izterjavo v Sloveniji ali če me ustavijo tam?

V pismu je več zneskov:

81 je sestavljen iz popusta na kazen (30%) kar pride 56,70+8.25 poštnina+16,4 administrativni stroški.
105 je iz cele kazni 81 eur + 8,25+16,4
Zadnji znesek je 187eur

Ali bi šlo v sloveniji v možno izterjavo samo višina kazni? Torej 2x81eur? Ali bi hoteli 2x po 187eur? Če prav razumem kar praviš Lakotnik plačam 2x po 81, če gredo v izterjavo? Stroški njihovih postopkov in pošiljanja kazni (8,25+16,4) niso moj problem?

Oseba ki je storila prekršek se mi sploh več ne javlja. Verjetno bom plačal kazen ampak..


Praviloma polno kazen torej brez popusta. Pri plačilu stroškov sem bil nedosleden in sicer ti lahko zaračunajo stroške, vendar samo takšne kot so predvideno za vse kršitelje. Torej ne smejo ti računat nič več kot bi računal lokalcu, ki naredi prekršek.

Mi je pa ta struktura kazni zelo čudna. Kdo ti pravzaprav sploh piše? A gre tukaj za kakšno lokalno, redarsko zgodbo?

Machete ::

Mah jaz sem avgusta 2018 naredil v AUT prekršek, šel 121kmh na 110 delu pred tunelom. Obvestilo sem dobil nekje septembra, 50 eur sem ignoriral, ko so mi poslali sredi februarja 2019, 60 eur in opomin da bo naslednja spet plus stošek opomina in izvržba, odnosno 12h čuze, če ne bo kaj vzeti. Na koncu sem sem se vdal in to 2. obvestilo plačal.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

St235 ::

Avstrici, po mojih izkušnjah pošljejo tri opomine preden obupajo. Najbolj vztrajne so ponavadi posamezne občine, ker gre to direktno v njihov proračun. Kot je napisal feryz so predvsem obmejne občine že kar zvrzirane za preganjanje Slovencev:)

Plačat ali ne plačat je na koncu vedno odločitev posameznika, samo ne se pustit nategovat za neke fiktivne stroške prevodov, odvetnikov in ne vem še česa. Pogoji plačila kazni morajo bit identični kot za lokalce.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Machete ::

Ja saj, ker je bilo legitimno, razen okoliščin (polnoč, prazna suha cesta :P) se mi ni dalo imeti več tega greha nad mano.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

d0rK ::

St235 je izjavil:

d0rK je izjavil:

Ve kdo katero kazen bi moral plačati, če gre v izterjavo v Sloveniji ali če me ustavijo tam?

V pismu je več zneskov:

81 je sestavljen iz popusta na kazen (30%) kar pride 56,70+8.25 poštnina+16,4 administrativni stroški.
105 je iz cele kazni 81 eur + 8,25+16,4
Zadnji znesek je 187eur

Ali bi šlo v sloveniji v možno izterjavo samo višina kazni? Torej 2x81eur? Ali bi hoteli 2x po 187eur? Če prav razumem kar praviš Lakotnik plačam 2x po 81, če gredo v izterjavo? Stroški njihovih postopkov in pošiljanja kazni (8,25+16,4) niso moj problem?

Oseba ki je storila prekršek se mi sploh več ne javlja. Verjetno bom plačal kazen ampak..


Praviloma polno kazen torej brez popusta. Pri plačilu stroškov sem bil nedosleden in sicer ti lahko zaračunajo stroške, vendar samo takšne kot so predvideno za vse kršitelje. Torej ne smejo ti računat nič več kot bi računal lokalcu, ki naredi prekršek.

Mi je pa ta struktura kazni zelo čudna. Kdo ti pravzaprav sploh piše? A gre tukaj za kakšno lokalno, redarsko zgodbo?

Moti me da nikjer ne najdem podatka koliko naj bi znašala polna kazen za ta prekršek.. Iz prejetega dopisa sklepam da je 81eur ampak od kje njim potem znesek 187,65?!
Dopis sem dobil od corpo polizia municipale Verona.
 Scan

Scan

Machete ::

A si sploh prebral? Jaz bi tu edino plačal znesek globe, ne pa njihove administracijske stroške in sklad za novoletne okraske.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

d0rK ::

Na uradni strani mesta Verone pa piše:

The amount to be paid for irregular access in the Limited Traffic Zone amounts to € 98.50 if the notification was made at the home in the hands of the recipient, at € 73.60 if paid within 5 days . The offender has 60 days to pay the penalty or appeal. After this period the sanction passes from the minimum (82.00 euros) to half of the maximum (165.00). If the sanction is not paid even after 60 days, the Municipal Police transmits the data of the offender to the municipal tax office, responsible for the recovery procedure.

Torej po njihovo je minimum 82 (v dopisu je 81), pol maksimuma je pa 165 (iz dopisa če od 187,65 odštejem 8,25 in 16,4 pride 163). Koliko je potem sploh globa ki jo plača lokalec in za katero bi me lahko terjali?

St235 ::

Corpo plizia municipale - to je tako kot redarji, sam v srednjem veku.

tukaj več na to temo:
https://www.bella-toscana.com/traffic_v...

Velika verjetnost je da bi te probal preganjat za max vrednost torej 2x kazni, čemur bi ti lahko nasprotoval, ker ti niso ustrezno vročili kazni in nisi imel možnosti znižanega plačila.

Žal moja itl ni dovolj dobra, da bi lahko konkretno pogledal kaj je osnova za zaračunavanje poštnine in administrativnih stroškov. Velika verjetnost je da je ta del precej za lase privlečen in posledica občinskih blodenj.

Opcije imaš v grobem 3:
Ignoriraš in vidiš kaj se zgodi. Če gre zadeva naprej lahko takrat oporekaš kazni v dveh točkah. Kot prvo da nisi vozil in da morajo kaznovat XY, ki je takrat imel avto ter da ti morajo omogočit znižano plačilom ker si šele sedaj ustrezno obveščen o kazni.

Plačaš kazen.

Se pritožiš in navedeš kdo je vozil.

Osebno bi se v tej fazi izgibal točke 3, ker samo potrdiš da si z zadevo seznanjen in se zabavaš direktno z Italijani, namesto ustrezno preko slovenskega sodišča.

d0rK ::

Ne bodo vedeli da sem seznanjen že s tem ker so poslali priporočeno in mislim da s povratnico?

St235 ::

d0rK je izjavil:

Ne bodo vedeli da sem seznanjen že s tem ker so poslali priporočeno in mislim da s povratnico?


Dokler je v Republiki Sloveniji uradni jezik slovenscina z vidika slovenskih sodisc to ne bo upostevano.

d0rK ::

Iščem po internetu to osnovo zaračunavanja stroškov, ki si jo omenil. V okepaju je D.G. (pomoje Direttore Generale) numero 30 iz dne 24/01/2017 in D.G. numero 395 iz 10/12/2018).

d0rK ::

Evo jih dokumnenti na katere se sklicujejo:

Prvi (30) = https://ulisse.comune.verona.it/ULISS-e...
Drugi (395) = https://bit.ly/2FUbhhy

Nisem še imel časa it prevajat preko google translate. Na hitro preletavam drugi file in dejansko imajo zapisano to (prevedeno):

Whereas:
- it is necessary to adjust the costs of the proceedings costs relating to the notification e
to the management of the sanctioning process related to the foreign license plates / driver;

Torej neka posebna pravila za tujce? Že to ne bi obveljalo po evropskih standardih, Lakotnik?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: d0rK ()

St235 ::

ne, IMO to ne zdrži na slovenskem sodišču. Namen kazni ni ekonomska upravičenost in ne vem kaj. To je pač občina nasrala v svoje akte, da imajo osnovo nategovat.

d0rK ::

Yay, kul, hvala. Si bom jutri vzel še dodaten čas, da prevedem oba PDFja pa da vidim.

d0rK ::

Lakotnik še nekaj, če bi rad direktno dobil še kakšne informacije. Bo OK če pokličem na okrajno v Celju ki je pristojno za te reči?

Jutri je 5. dan za plačilo in bi bil rad čim bolj prepričan da bo OK če ignoriram to pošto v angleščini.

St235 ::

S strani sodišča boš težko dobil konkreten odgovor, več kot to kaj pravi EU zakonodaja ti ne bodo mogli povedat. Prav tako je malo verjetno, da bodo karkoli vedeli o lokalnih posebnostih italije, niti nimajo pristojnosti, da to komentirajo.

Največ kar lahko izveš je, če se pogovoriš s kakšnim odvetnikom, po možnosti kje z obale, ki pozna tudi itl. pravila igre. Samo če boš hotel da konkretno preuči tvoj primer po vsej verjetnosti ne bo zastonj.

Ti pa na koncu dneva nihče ne more jamčit kaj točno se bo zgodilo. IMO je najbolj verjeten scenarij da popolnoma nič, ker se jim ne bo dalo zajebavat s prevodi v slovenščino in postopkom preko slo sodišča, ker je žal mestu pri teh zadevah pogosto interes tudi to, da napolnijo občinsko blagajno. V primeru čezmejne obravnave prekrškov to odpade, ker denar ostane končni državi.

Še največja verjetnost težav je, če te dobijo v italiji in ugotovijo, da imaš neplačane kazni.

d0rK ::

Naj pošljejo v slovenijo s prevodom če hočejo in bom plačal 2x s 30% redukcijo po 56 eur. Torej po pogojih ki jih imajo italjani. Zaradi mene tudi če se izogibam vožnje po italiji 5 let.

Ful hvala za tvojo pomoč!

Magic1 ::

Ali čezmejna policija sploh ve za razne lokalne kazni, ki so ti jih naštancal redarji? Od koga sploh lahko pričakuješ probleme, če ignoriraš kazen od občinskih redarjev?
Magic

wajdujc ::

d0rK je izjavil:

Evo jih dokumnenti na katere se sklicujejo:

Prvi (30) = https://ulisse.comune.verona.it/ULISS-e...
Drugi (395) = https://bit.ly/2FUbhhy



Prvi dokument mi da 404 napako.
V drugem dokumentu zapišejo cenik za izterjevanje tujcem, kar opravlja zunanja izterjevalna firma (pismo ti je poslal Solori, ne policija). Na koncu 4. strani: "E che detti importi saranno addebitati interamente al destinatario del verbale, per cui non rappresentano un costo effettivo per l'Amministrazione;" - in zgoraj navedeni zneski bodo zaračunani naslovniku kazni, torej ne predstavljajo stroška za upravo.

Kršil si 9. točko 7. člena Codice della strada, kazen je po 14. točki istega člena od 80 do 323 EUR http://www.aci.it/i-servizi/normative/c... Kako so prišli do 81 EUR se ne ve.

Stroške za izterjevanje bi jih moral plačati, jih plačujejo tudi italijani, čeprav v manjši meri.

Kazen zastara v 5 letih. Če plačaš LE kazen (teh 56,7 EUR) si plačal kazen, in policija ti nima kaj, po sklepu kasacijskega (vrhovnega) sodišča http://quotidianoentilocali.ilsole24ore... . Potem ta Solori, če bo želel, bo poskusil ti izterjati še svojih 24,65 EUR (kar zahtevajo dvakrat za dve kazni istemu vozniku?), bo pač poskusil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: wajdujc ()

d0rK ::

https://ulisse.comune.verona.it/ULISS-e...

Tole je prvi link, hvala wajdujc!!

Magic1 ::

Se mi zdi, da malo mešate policijo z lokalno "milico". (možno da imajo v tujini podobno veljavo, sam dvomim)
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

wajdujc ::

In po 3.točki 5. člena EU direktive 2015/413 bi ti morali poslati pismo v slovenščini, čeprav baje tudi v italijanščini bi bilo v redu (eden od uradnih jezikov v (delčku) Sloveniji-e).

d0rK je izjavil:

https://ulisse.comune.verona.it/ULISS-e...

Tole je prvi link, hvala wajdujc!!


Ta pa določa stroške za italijanske voznike

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: wajdujc ()

St235 ::

čeprav baje tudi v italijanščini bi bilo v redu (eden od uradnih jezikov v (delčku) Sloveniji-e).

niti pod razno. Uradni jezik v Republiki Sloveniji je slovenščina in vsak državljan ima pravico zahtevat, da se z njim komunicira v tem jeziku. To, da sta v delu države kot uradna jezika priznana itl. in madž., je obveza Slovenije, da na teh področjih itl ali madž govoreči skupnosti omogoči uporabo njihovega jezika v uradnih zadevah, ne pa da mora slovenski državljan, ki tege na želi, uporabljati tuj jezik. Uporaba itl in madž jezika v upravnih ali prekrškovnih postopkih je privilegij in ne dolžnost. Stranka v postopku ima svobodno izbiro, da (kjer je to določeno z zakonom) sama izbere v katerem jeziku bo potekal postopek.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

wajdujc ::

Lakotnik, to so že finese, ampak direktiva piše:
Kadar se država članica prekrška odloči uvesti postopke nadaljnje obravnave v zvezi s prometnimi prekrški, povezanimi z varnostjo v cestnem prometu, iz člena 2, za namen zagotovitve spoštovanja temeljnih pravic pošlje pisno obvestilo v jeziku dokumenta o registraciji vozila, če je na voljo, ali v enem od uradnih jezikov države članice registracije.

Ok pri nas naj bi odpadlo, ker imamo dve dvojezični območji, samo npr. če pišejo v Belgijo (različna enojezična območja), kateri jezik naj izberejo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: wajdujc ()

St235 ::

Še enkrat: uradni jezik v Sloveniji je slovenščina. Itl in madž sta uradna jezika samo na omejenem geografskem področju z namenom zaščite pravic manjšin.

Predvsem pa to ni problem OP, kot državljan RS ima vso pravico zahtevat, da uradni organi z njim komunicirajo v slovenskem jeziku in ta komunikacija za njega ne sme predstavljati nikakršnih dodatnih stroškov. Predvidevam, da je v Belgiji povsem enako. S posameznikom morajo uradni organi komunicirat v jeziku, ki je za njega uradni. Kako to dosežejo ni njegov problem. Bi bilo pač potrebno pogledat v Belgijsko zakonodajo kako iamjo rešeno zadevo. Pri nas je v upravnih in sodnih postopkih eksplicitno določeno, da se uporablja slovenščina, med tem ko itl in madž samo na zahtevo stranke v postopku na območju kjer se dvojezičnost uporablja.

Ti pa to samo še dodatno pokaže zakaj se z čezmejnim preganjanjem prekrškov zelo zelo redko ukvarjajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

MikiVidi ::

St235 je izjavil:

Še enkrat: uradni jezik v Sloveniji je slovenščina. Itl in madž sta uradna jezika samo na omejenem geografskem področju z namenom zaščite pravic manjšin.

Predvsem pa to ni problem OP, kot državljan RS ima vso pravico zahtevat, da uradni organi z njim komunicirajo v slovenskem jeziku in ta komunikacija za njega ne sme predstavljati nikakršnih dodatnih stroškov. Predvidevam, da je v Belgiji povsem enako. S posameznikom morajo uradni organi komunicirat v jeziku, ki je za njega uradni. Kako to dosežejo ni njegov problem. Bi bilo pač potrebno pogledat v Belgijsko zakonodajo kako iamjo rešeno zadevo. Pri nas je v upravnih in sodnih postopkih eksplicitno določeno, da se uporablja slovenščina, med tem ko itl in madž samo na zahtevo stranke v postopku na območju kjer se dvojezičnost uporablja.

Ti pa to samo še dodatno pokaže zakaj se z čezmejnim preganjanjem prekrškov zelo zelo redko ukvarjajo.


Ali mogočle veš če ti tuje redarstvo lahko zaračuna stroške pridobivanja podatkov o tebi in stroške pošiljanja?

St235 ::

Probajo ti lahko zaračunati tudi rogljičke in kavo, ki so jo pri tem pojedli in popili.

Realno gledano pa so stroški ki nastanejo v predsodnih postopkih niso priznani. Kaj tčno je v specifičnem primeru ne vem, ker je odvisno tudi od ureditve posamezne države ampak praviloma so administrativni stroški, kadar so predvideni v prekrškovnih in kazenskih postopkih točno rpedpisani in ne smejo presegat dejanskih stroškov, še posebej pa se ne smejo razlikovati glede na to komu je kazen napisana.

Tako, da brez dodatnih podrobnejših informacij je odgovor praviloma ne.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kazen iz Italije po enem letu (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6912145 (2936) M-XXXX
»

kazni iz tujine? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7017106 (1869) BadgerSkin
»

Kazen (radar) v Avstriji, kjer nisem bila (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9328472 (21109) Mare2
»

Kazen iz Španije (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
13031102 (26408) mihec87

Več podobnih tem