» »

problem z zunanjim diskom WD 2T

problem z zunanjim diskom WD 2T

Marilyn ::

pozdravljeni,

pred tremi meseci sem si kupil 2T disk in mi je začel delati probleme. Zaradi virusa ali nevem česa...Nemorem ga formatirati in mu niti spremeniti datotečni sistem v NTFS. Piše sicer, da je zdrav in pa RAW. Priklučil sem ga v SATA in je stvar ista. Ko ga pregledam z HDDregeneratorjem mi ta napiše slednje:

...



Gor nimam windowsov, vseeno sem pa probal v system console pisati slednje ukaze, da bi mu popravil MBR

bootrec.exe / rebuildbcr
/ fixboot
/fixmbr vse mi lepo opravi, vendar je napaka ista.

Sem probal z "miljon programi" za popravljanje particij, vendar nekateri sploh nemorejo dostopat do diska.

Nevem več kako se lotiti problema. Opazil pa sem tudi, da mi disk kar naprej sporoča, naj ga formatiram - kot da bi zgubljal kontakt z rač.
Res bi prosil za pomoč, ker potrebujem disk - saj je star 3 mesece, torej skoraj nov in pa 2T :(
  • zavaroval slike: bluefish ()

Marilyn ::

z enim programom uspem dobiti lastnosti diska:

...



Kot že rečeno. Disk mi na usake 2min javi naj ga formatiram - ko ga rač. ponovno zazna- kot da bi zgubjal pvezavo.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

amigo_no1 ::

Si mogoče pomislil da je disk fizično pokvarjen ?
Je na kakem drugem pc-ju zgodba enaka ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

Marilyn ::

amigo_no1 je izjavil:

Si mogoče pomislil da je disk fizično pokvarjen ?
Je na kakem drugem pc-ju zgodba enaka ?


Ne želim niti pomislit, da je disk fizično pokvarjen, ker je NOV in velik 2T - vsebuje pa zelo zelo pomebne podatke. Tako, da ta opcija ne pride v poštev. Sedaj ga imam priključenega v SATA in mi ne zgublja povezave, zgleda da mi nagaja samo preko USB. Disk pa je slišati da se lepo vrti in dela. Torej...
Je, tudi v drugem PCju je zgodba enaka :(

mimogrede....tudi ko skušam inštalirati windowse gor, mi disk ne dopusti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Marilyn ()

Okapi ::

Ne se igrati s podatki. TAKOJ naredi varnostno kopijo vsega, kar imaš na tem disku. Potem se pa lahko lotiš eksperimentiranja s formatiranjem in v končni fazi ga neseš na servis.

O.

Marilyn ::

Okapi je izjavil:

Ne se igrati s podatki. TAKOJ naredi varnostno kopijo vsega, kar imaš na tem disku. Potem se pa lahko lotiš eksperimentiranja s formatiranjem in v končni fazi ga neseš na servis.

O.


NE, poddtke bom že dobil potem in tudi vem kako. To me sedaj ne skrbi. Rabim samo svoj 2T disk nazaj. Noben servis ne pride v poštev. Mislim, da je zadeva rešljiva, ampak samo nekaj pomoči potrebujem, ker sem že sam poizkusil veliko stvari.
Torej...

In kako za božjo voljo, naj naredim varnostno kopijo, če pa nemorem dostopat do diska, NIKAKOR :-D :-D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Marilyn ()

bluefish ::

Poglej, če ti disk normalno deluje ob direktnem priklopu, potem očitno z njim ni nič narobe in fali povezava diska in ohišja oz. je problem s samim USB priklopom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Marilyn ::

bluefish je izjavil:

Poglej, če ti disk normalno deluje ob direktnem priklopu, potem očitno z njim ni nič narobe in fali povezava diska in ohišja oz. je problem s samim USB priklopom. V tem primeru


DISK MI NE IZGUBLJA POVEZAVE, ČE JE NA SATA, TO JE PA TUDI VSE. NOBEN NI DEJAL, DA DISK DELUJE

solatko ::

Potem ti preostane edino, da disk priklopiš na Sata in ga poizkusiš popravit, najbolje kar z orodjem proizvajalca. USB priklop in problemi s tem, so ti sesuli arhitekturo diska, zato imaš probleme z branjem.
Delo krepa človeka

bezerk ::

Marilyn je izjavil:


Noben servis ne pride v poštev


Sorry, res nočem bit nesramen, ampak a je padel s kamiona ali je poln "domačih posnetkov", da sklumpane stvari ne neseš na servis ?

bluefish ::

"Servis" bo disk poslal proizvajalcu, le ta pa ga bo zamenjal za drugega. Če so mu podatki res pomembni, potem naj seveda sam ne serje po disku in ga nese specializiranemu podjetju za obnovo. Če okvara ni strojne narave, potem strošek niti ne bo visok.

solatko ::

bluefish - če disk ni berljiv, je strošek, pri taki količini hitro nekaj 100€.
Delo krepa človeka

bluefish ::

Odvisno od stopnje okvare. Je pa res, da strošek lahko kar eksponentno rase.

Okapi ::

Pri zunanjih diskih je marsikdaj pokvarjena samo elektronika v ohišju, disk je OK. Preveriš pa tako, da vzameš disk ven in ga priključiš na SATA (ampak je treba pazit, ker lahko z odpiranjem škatle prekršiš garancijske pogoje).

O.

solatko ::

Okapi - problem je predvsem v tem, da ta pokvarjena elektronika, po navadi sesuje datotečni sistem in je disk, sicer delujoč, podatki pa neberljivi, dokler se sam sistem ne popravi, potem če ne gre drugače, se uporabi obnovitev podatkov, kar pa je na specializiranih servisih, izredno draga zadeva in se meri v x€/Gb podatkov.
Delo krepa človeka

bukev ::

Decembra sem kupil WD 2T EARS (green). konec aprila je odpovedal - SMART Fail - raw read error rate - value 1.
Gor sem imel videoteko (1,2T). Vse datoteke sem videl, ampak nobene nisem mogel kopirati.
Trgovina je bila korektna - v enem tednu sem dobil nov disk.
Seveda so pa vsi podatki izgubljeni, na srečo nič pomembnega.

Torej tudi novi diski lahko odpovedo!

lp

solatko ::

Predvsem so problematični prenostni diski, ker zaradi gostote zapisa, enostavno ne prenesejo tresljajev, prenašanja, predvsem pa jih uniči toplota. Skoraj vsi diski so zaprti v plastiko, ki pa je zelo slab odvodnik toplote, zato tudi ne čutiš, kako vroč je disk dejansko. Kdor je pameten, si omisli aluminjasto ohišje, če se da z ventilatorjem, najbolje pa se počuti pripet v ohišju računalnika.
Delo krepa človeka

Marilyn ::

Disk sem na žalost odprl in priključil na SATA, pač v upanju, da bom lahko kaj več postoril. Edino kar se je zgodilo je bilo to, da ni zgubljal kontakt z rač. (misim, da je vezje z USB povezavo skurjeno). Z ubcd mi je uspelo ga inicializirat, zbrisat particije in jih postavit na novo. Odkril sem tudi, da so sektorji na začetku uničeni, pa tudi nekje na sredini (nekoliko manj).Na žalost ga formatirat še zmeraj nemorem in ga postavit v delujoče stanje. In to z nobenim programom - imam jih pa "malo morje". HDDregenerator mi pokvarjene sektorje odkrije, ampak mi jih noče popraviti.
testDisk- mi sporoča - error read, postavim lahko cylinder, head, sektorje...vendar mi to ne pomaga kaj preveč. Torej - z vsakim programom, ko se lotim karkoli naštimovat na disku samo "melje in melje" nič na pa naredi. Verjamem oz. upam, pa da disk ni čisto uničen.

bezerk je izjavil:

Marilyn je izjavil:


Noben servis ne pride v poštev


Sorry, res nočem bit nesramen, ampak a je padel s kamiona ali je poln "domačih posnetkov", da sklumpane stvari ne neseš na servis ?


Disk je poln "domačih posnetkov" in ga raje vržem v zid, kot da kdorkoli posega po njem, imam pa tudi negativne izkušnje z servisi ko, ti na koncu sporočijo, da ga lahko popravijo, ampak samo za določeno ceno - nakar bi se odloču da raje kupim novega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Marilyn ()

bluefish ::

imam pa tudi negativne izkušnje z servisi ko, ti na koncu sporočijo, da ga lahko popravijo, ampak samo za določeno ceno - nakar bi se odloču da raje kupim novega
Kaj pa si pričakoval? Če je izdelek izven garancijskega roka oz. le ta ne krije določene okvare, potem ti zastonj definitivno ne bodo delali.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Marilyn ::

ah dej no dej...A res, a za popravilo mi računajo?!!......hotel sem povdariti, da ne mislim plačevati za servis ravno toliko kot bi me prišel nov disk. Kakorkoli že. Odprl sem ga in vključeval v SATA, tako da garancija ne pride več v poštev.

bluefish ::

Potem očitno podatki le niso tako pomembni.
Poženi še Spinrite, če bo kaj opravil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Okapi ::

Odprl sem ga in vključeval v SATA, tako da garancija ne pride več v poštev.
Ni nujno. Zapri ga in nesi na servis. Z malo sreče ne bo nihče opazil ali se sekiral zaradi tega, ker si ga odpiral. A sploh kje na njem piše, da ga ne smeš odpreti?

O.

Marilyn ::

Okapi je izjavil:

Odprl sem ga in vključeval v SATA, tako da garancija ne pride več v poštev.
Ni nujno. Zapri ga in nesi na servis. Z malo sreče ne bo nihče opazil ali se sekiral zaradi tega, ker si ga odpiral. A sploh kje na njem piše, da ga ne smeš odpreti?

O.

Sem ohranil vse, mislim, da z malo truda nebo problem zapakirat nazaj. Ampak kot že rečeno. Ne upam, pustiti podatke v druge roke, raje ga vržem v smeti :(

Gregor P ::

... kjer bodo zaupni podatki dostopni vsakemu tretjemu, kateremu pride ta disk v roke; seveda če:|
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Marilyn ::

pozabil omenit, da ga bom prej razbil..ampak to je že offtopic..programe želim fantje...izkušnje ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Marilyn ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

napaka HDD diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
233258 (2750) Grega255
»

Noče mi zaključiti backupa (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
524118 (3200) m0LN4r
»

Ne zazna zunanjega trdega diska

Oddelek: Strojna oprema
135668 (5389) MrStein
»

Priklop drugega SATA diska

Oddelek: Strojna oprema
202791 (2375) amigo_no1
»

Zunanji disk-NE DELUJE

Oddelek: Strojna oprema
4412185 (11679) Kotar

Več podobnih tem