» »

Kateri hisni tiskalnik?

Kateri hisni tiskalnik?

bajsibajsi ::

Kateri tiskalnik kupiti za ceno nekje okoli 100€. Uporabljal bi se le priloznostno oz. nekajkrat mesecno. Lahko je brizgalni ali laserski. Ter po moznosti dobavljiv v fizicni trgovini na obmocju Ljubljane. Hvala za odgovore. >:D

Sc0ut ::

En laserski v stilu hp 1018, 1020,...
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

zee ::

se en glas za laserski tiskalnik - predvsem zato, ker se ni treba pred vsakim tiskanjem ubadat z zasusenimi kartusami.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

bajsibajsi ::

Tudi sam se bolj nagibam k laserskemu, vendar za to ceno verjetno ne bo dobavljiv barvni, ampak samo crno beli. Vecina barvnih laserskih se pricne s ceno 150€+. Ceprav ne bo veliko uporabljen (in vecinoma tekst), bi vseeno raje zelel barve, za takrat ko bo to mogoce potrebno.

tonimona ::

Canon. Pred nakupom bilokaterega tiskalnika najprej preveri ceno kartuš, da ne bi bilo kasneje glavobola oz, da boš namesto kartuš menjal printerje.:D

Zheegec ::

Vzemi HP C4280 MFC - kartuša pride ~33€ za 1000 strani (podobno kot cenejši laserci), pa še multifunkcijski je. Glava je na kartuši.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

bajsibajsi ::

Sem preveril HP C4280 MFC in mi je kr vsec. Kombiniran z opticnim citalnikom super za domaco uporabo.V spletni trgovini sem zasledil ceno barvne+crne kartuse za skupaj vsega 27€. Upam le da me v trgovini ne bo premamil kaksen drazji barvni laserski :) Hvala vsem za pomoc.

bili_39 ::

Se bom priključil tejle temi, ker sem že vprašal pa ni bilo odgovora.

Ali se splača dodati in kupiti 5280 ali pa celo starejši model 5180 in ali obstaja kakšen tehten razlog, da ne bi vzel katerega od teh dveh?

bajsibajsi ::

Uh ja, hp 5280 tud ne zgleda slabo. Podpira vec kartic in ima celo barvni LCD, kar omogoca lazje printanje brez racunalnika, ceprav dvomim da bi kdo imel tako skatlo za mobilno ^^ Glede cene cca 130€+, mislim da bi sam potem raje dodal se dobrih 20€ in kupil barvni laserski tiskalnik, nizjega cenovnega razreda, ki se pricne pri 150€ navzgor.

bajsibajsi ::

Ravno sem zasledil to Samsung SCX-4200. Malenkost slabsi po specifikacijah, a z ugodno ceno, glede na to da je laserski.

Omen3 ::

Sicer piše,da je vgrajen barvni scaner kar pa lahko zavede kupce.
Glede na podatke ima tale Samsung samo en toner,kar pomeni tiskanje samo čb fotokopij, (barvne pa si shraniš na disk ?!? :D )
Pa saj za tako ceno (in celo še s scanerjem) tudi ni pričakovati barvnega tiska.;)


Kot prvo mora biti v tehničnih podatkih napisana hitrost (str/min) tako za čb kot za barvno tiskanje.
Kot drugo pa mora laserski barvni printer imeti vsaj 4 različne tonerje
(črn,cyan,magenta,yellow) nekateri boljši (in dražji laser tiskalniki) pa še več.

Oba zgoraj omenjena podatka pa sta ponavadi omenjena že pri osnovnih tehničnih specifikacijah.


Med cenejšimi (barvnimi) laserji sem našel :

XEROX barvni laserski tiskalnik PHASER 6110 .....cena od 160 € -->


Če pa kdo razmišlja o multifunkcijskem barvnem laserskem tiskalniku (se pravi,da ima dodan scaner) pa je med cenejšimi:

SAMSUNG multifunkcijski barvni laserski tiskalnik CLX-2160 .....cena od 255 € -->


Treba je biti previden tudi pri tonerjih.
Pri nakupu novega printerja so notri "tovarniški tonerji",ki imajo cca kakih 30 % napolnjenosti.Zato se kar hitro izpraznijo.

[Podobno velja za kartuše pri INK-JET tiskalnikih,zato so v zmoti tisti,ki mislijo da je ceneje kupiti nov tiskalnik cenejšega ranga,kot pa nove kartuše zanj.]

Kasneje ob nakupu novih tonerjev (običajno tudi kartuš) pa največkrat trgovci ponujajo dve verziji - standardno in večje polnjenje.Sploh pri tonerjih je označeno za koliko strani (cca) naj bi zadoščal toner.


:)


"Na koncu bo vse dobro....če še ni dobro , še ni konec!"

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Omen3 ()

bajsibajsi ::

Ja res je, se spomnim se iz 90-tih ko sem kupil HPjev tiskalnik, je imel notri tanjse kartuse od obicajnih prodajanih. Verjeno bom kupil kaksen multifunkcijski inkjet tiskalnik. Nekako mi je skoda denarja za laserskega, glede na to da se bo uporabljal res zgolj obcasno.

Zheegec ::

Pazi - v tistem "poceni" kompletu kartuš so male, 5x manjše kartuše. večje imajo oznako XL, mala sprinta cca 200 strani, velika pa 1000.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

bajsibajsi ::

Sel v trgovino in pograbil HP Photosmart C4280. Mimogrede se pogledal cene kartus, ter razmerje med ceno HP vs Canon in videl, da je npr. crna kartusa pri obeh cca. 15€. Nato prebral da ima HPjeva 4 ml crnila, medtem ko ima za podobno ceno Canonova 11 ml crnila. Odlozil HP Photosmart C4280 in kupil Canon PIXMA MP210 za 84€. >:D Hvala za pomoc vsem zgoraj.

tonimona ::

Pa še na Fenix trade poglej za kartuše. Mene niso razočarali.

Zheegec ::

Kot rečeno - naučite se brati. HP350XL naprinta 1000 strani za 33€ - podobno večini cenejših lasercev. Canon pa za tistih 16€ naredi nekje 250 printov...
HP350 (navadna) pa cca 200 strani - HP naprinta dosti več z enako ml barve. Canonova velika (cca 23€) pa naredi 400 printov, torej še vedno dražje od HP 350XL...

Samo koliko ml barve je v kartuši ne pomeni nič, HP s 60ml barve (HP88XL za 30€) naredi 2500 printov, Canon pa s 16ml naredi cca 400 printov (PGI5 za 16€), torej rabi Canon cca 50% več črnila za enako število printov.

Pa lepo printanje še naprej...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zheegec ()

fosil ::

Če te res zanimajo stroški tiskanja in koliko natisneš s kakšno kartušo si oglej tole stran. Tukaj z vsemi printerji printajo isto stran dokler se ne izprazne kartuša. Edin pri samih stroških tiskanja moraš pazit kakšno ceno kartuše so vzel. Cene pri nas so včasih mal višje.
Tako na primer HP350XL naprinta 811 strani 8-)
Tako je!

Zheegec ::

Število kopij s kartušo je sedaj glede na ISO standard - torej neodvisna organizacija na isti način stestira vse tiskalnike, pa ne samo 1x, pa ne samo neprekinjeno...

Lahko sprinta tudi 100 strani, če je stran 100% pokrita s črno barvo...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

fosil ::

Treba je vedet da te "neodvisne" organizacije plačajo proizvajalci sami. Poleg tega za vsakega proizvajalca testira druga organizacija.
Da pa teli standardi pri inkjetih še niso čisto porihtani se vidi iz tega, da v nasprotju z laserci kjer je že na tonerjevi škatli napisano koliko strani naj bi sprintal, pri inkjet kartušah tega podatka ni.
Tako je!

Zheegec ::

To prav ISO testira.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

fosil ::

ISO nič ne testira. ISO je organizacija ki postavlja iso standarde. Testiranja pa izvajajo pooblaščena podjetja.
Tako je!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri tiskalnik ? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
17036717 (20431) gazer
»

kateri printer kupiti (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6421946 (14220) Spock83
»

Multifunkcijska naprava (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8829625 (23323) Bye
»

Multifunkcijska naprava

Oddelek: Kaj kupiti
455338 (4046) BCSman
»

Kateri tiskalnik kupiti?

Oddelek: Pomoč in nasveti
72278 (2129) T0RN4D0

Več podobnih tem