» »

Kako narediti domačo brezžično mrežo zasebno?

Kako narediti domačo brezžično mrežo zasebno?

Robertos19 ::

Doma imam 2 računalnika med seboj povezana preko kabeljskega omrežja preko wireles ruterja, sosed ima prenosnika in se "prisesa" na brezžično, kako bi zadevo naredil da mi nebi mogel krasti oz. zmanjševati moči povezave? Probal sem z raznimi kodami ,gesli, pa mi tretji domači računalnik ni mogel povezati na to mrežo- (sem kupil dodatno wifi kartico pa zahteva geslo), pri sosedu na prenosniku ga pa ne kako narediti tko da je prav? Ma gdo takšn problem

fala lepa za morebitne informacije

Chessman ::

torej če te prav zastopim, tebe pri wirekess povezavi vpraša za geslo če pa se sosed priključi k tebi njega pa ne.

Malo čudno vse skupaj, ker če imaš nastavljeno geslo za dostop bi moralo tudi pri sosedu delovati isto geslo. Moja edina pametna razlaga je da sosed ve tvoje geslo pa se tako priključi k tebi, ne rabi ga pa vpisovat ker si ga računalnik zapomni. Obstaja tudi možnost da pozna uporabniško geslo za dostop do ruterja in tam pogleda kako imaš nastavljeno geslo za Wlan.
Probaj spremeniti geslo za dostop do ruterja, prav tako preveri če imaš slučajno vklopljeno dostop v administracijo ruterja na daljavo, se pravi da se lahko preko zunanjega IP-ja poveže k tebi.
Skratka če imaš nastavljeno kodiranje Wlan povezave bi moral vsak uporabnik vnesti geslo (pri nastavitvah kodiranja ti priporočam WPA ali WPA2)
Drugače pa si lahko pomagaš še z zaklepanjem dostopa preko MAC naslova. Torej onemogočiš dostop vsem računalnikom kateri nimajo MAC naslova takšnega kot si vpisal v nastavitve ruterja.

Pyr0Beast ::

Hmm ... a je tako težko postaviti odprto dostopno točko, pa nimaš težav z 'krajo' bandwidtha?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Tilen ::

Wireless MAC filter anyone?



Takole zgleda to na WRT54GL.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Pyr0Beast ::

Kt da je tak težko skopirat MAC naslove ..
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Tilen ::

Najprej bi bilo itak najboljše, da bi Robertos19 povedal kakšno mrežno opremo sploh ima. [Router, ...] Da bi vsaj približno lahko vedeli kakšne možnosti so na voljo.

Zberi si en 32-mestni WPA2 ključ z TKIP+AES, vklopi MAC filtering in spremeni vsa gesla na routerju ter izklopi remote in resetiraj router. Sosed je v tem prmeru 99,99% brez vsega, razen če je tvoj PC backdooran in preko njega lokalno skače na router ter prebira settingse in se ti smeji medtem ko se trudiš. To pa ugotovi sam.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Robertos19 ::

evoga sm že uredil zadevo, geslo sem spremnil, pa k njemu sem šel pozvonit in mu rekel da bo rodil svoj prenosnik če slučajno proba izvajat še kakšne podobne fore

hvala lepa za informacije so mi pršle prav

TNX

Pyr0Beast ::

Waw, zdej si ga pa res razkuril ...

Pripravi se, da ti začne model paketke sniffati. (ala gesla in podobno)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

flisko ::

preveri na policicji,mislim ,da je kaznivo krasti internetno povezavo.

amigo_no1 ::

@Robertos19
wpa2-psk z aes kodiranjem in 63 mestnim geslom bo dovolj.

@Pyr0Beast
Kako pa naj bi snifal paketke če sploh ni v (w)lanu ?

@Tilen
Na wrt54gl furaš original FW :\ ??

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

Tilen ::

Na wrt54gl furaš original FW :\ ??

Ja. Deluje tako super, da si sploh ne moreš predstavljat. Tako torrenti kot vse ostalo @ max speed brez laga ali slabših odzivnih časov. Hitrost povezave 5/768. Resetiral še ga nisem nikoli zaradi tega, ker pač nebi delalo. Nadpovprečno presenečen.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

steev ::

Pa ves, da zo to obstaja linux? 8-)
:|

Tilen ::

Pa ves, da zo to obstaja linux?

Za kaj že? :\
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

coffeetime12 ::

@Tilen--> Poskusi si naložiti linux gor. Deluje zelo dobro8-)-veliko boljše kot originalni. Poskusi npr. DD-WRT ali pa Tomato.

MTm2H37rqt7B ::

Priporocam Tomato firmware.

Poleg WPA2, zamenjaj tudi refresh kljuca iz 3600sekund na 1200. S tem spremenis casovni interval zamenjave kljuca, tako da tudi ce nekdo sniffa promet, da bi iz njega izcimil kljuic, se le-ta zamenja. Veckrat, bolje je.

Tilen ::

@Tilen--> Poskusi si naložiti linux gor. Deluje zelo dobro8-)-veliko boljše kot originalni. Poskusi npr. DD-WRT ali pa Tomato.

Kako pa naj dela bolje od "Super"? Če bi me kaj zafrkavalo bi vas še razumel. Btw, WRT54GL - L - bi naj pomenlo Linux. Vsaj tako pravi Mimovrste.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

steev ::

Vse je rečeno bolj v zajebanciji (to smesko nakazuje). Vecina, ki kupi ta router, da gor kako alternativo (ki je boljsa). :))
:|

Pyr0Beast ::

Kako pa naj bi snifal paketke če sploh ni v (w)lanu ?
Saj sploh ne rabi bit ..
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Linksys WRT54G In Tomato Firmware (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7418276 (11213) Hayabusa
»

Kronično vdiranje v router - problem. (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7416759 (14253) Vanadium
»

Linksys wrt54gl

Oddelek: Pomoč in nasveti
182464 (1805) denci
»

Teroristi uporabljajo tuja nezaščitena brezžična omrežja

Oddelek: Novice / Zasebnost
496309 (3912) madviper
»

linksys WRT54GL, problem pri instalaciji

Oddelek: Omrežja in internet
162397 (2175) teoo

Več podobnih tem