» »

Sistem za CAD in 3D modeliranje

Sistem za CAD in 3D modeliranje

Silver ::

Za punco sestavljava mašinco za CAD in 3D modeliranje, pa malo pokomentirajte glede kakšnih izboljšav ali predlogov.
Grafika je pomembna predvsem za predogled (viewport), igric se ne bo igralo, podpirati more OpenGL 2.0. Če ima kdo kak linkec za lažjo izbiro grafične se priporočava. :D Tu sem zasledil samo, da naj bi bila Radeon 3870 boljša od 8800GT kar se tiče 3D programov.

Okvirna konfiguracija je sledeča:
Intel Quad Q6600 2,4GHz (Rabimo raw CPU power za renderčke>:D )
4GB rama (najverjetneje 4x1GB 800MHz zaradi cene), predlogi glede znamke dobrodošli, okvirna cena do 150€ za 4GB
Asus P5K-E z wi-fi-jem - lahko tudi kaj drugega, rabimo pa wi-fi in vsaj 4 sata priključke
Skupni proračun znaša okoli 1000€.
Sistem se bo tudi navilo, zato bi rabil malo boljše rame, za hlajenje pa bo dobro poskrbljeno.
Zanima me še koliko W naj ima napajač in katero grafično bi se priporočilo v rangu nekje do 200€, saj so profesionalne grafične (quadro, fireGL) predrage za študentski žep.

Hvala za info! :)

lopov ::

Kolikor mi je znano je P5K-E WiFi misljena kor AP -- mas masino prikljuceno na net, vklopljen wireless, in drugi racunalniki dostopajo preko wireless do neta; deluje tudi ko je masina v sleep (nic pa ne pise ce das shutdown ...anyone?). Na ta nacin ne rabis dodatnega wifi AP/routerja.

Kje si slisal da je 3780 boljsa od 8800 ne vem, me pa zanima, ker sem v enaki dilemi :)

Na zalost se od AGP 6800 nvidiinih kartic ne da vec modat v quadro, se je pa pred casom pojavil mod za ATI 3850 v firegl (oznake ne vem, a pravi naslov za to je Guru3D -- s pomocjo RivaTuner in skript "patchas" drajverje in imas FireGL.

4 Gb rama bos polno izkoristil le s 64 bitnim sistemom, drugace imas v uporabi 3.26 giga, preostalih 756 mega bolj ali man idla. Izkoristis ga lahko z vklopom dolocenih switchev, a je to exkluziva dolocenih programo, katerih je pa bolj malo ... menda zna to fotosop izkoristit.

Veliko srece in javi koncno izbiro (mogoce preplonkam, hehe ...)

b.

Loki ::

ce se igric ne bo igralo, lahko kupis tudi kaksno starejso (in poceni, a se vedno dobro) Quadro. EDIT: na pcie bo malo bolj tezka s poceni. naj bi pa bile take kartice v tujini cenejse (ker so kao eksotika), mogoce se celo kaksna vec.
I left my wallet in El Segundo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Loki ()

M-XXXX ::

Vem da se je dalo modati 8800 GTS (G80 jedra) Kliiiiiiiiiiik

HyperGL ::

pozdravljen...


6800GT se da modat ;) tudi pciexpress... res da ostane to na software ravni ampak če zapečeš nov bios in ga skopiraš na kartico potem imaš skoraj popolno Quadro kartico (pač piše še vedno da je GeForce... v resnici se pa obnaša kot Quadro). Sicer je možno predelati tudi 7900GTX (če jo kje najdeš po razumni ceni) v quadro...

kar se tiče rama... priporočam raje 8gb... če bo delo resno seveda! :D s tem pa obvezen 64bitni sistem!

IVo ::

Kolikor jaz vem se da 2900XT modat v FireGL...

Loki ::

hej ivo a take mode (hw, recimo prepecenjebiosa ali igranje s kaksnimi upori) delate tudi po firmah kaj? (z doplacilom seveda)?
I left my wallet in El Segundo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Loki ()

sloxl8 ::

Za resno delo s 3D aplikacijami potrebuješ veliko RAMa in dobro grafično kartico. Vse ostalo je BS.

Seveda je odvisno, kakšno 3D modeliranje si imel v mislih (ali je to kakšna Maya ali je to povsem tehnični sistem kot je Pro/ENGINEER). Npr. v Pro/ENGINEER-ju je referenca nVidia QUADRO. ATI ji po mojih izkušnjah ne seže do kolen in z njim so bile vedno neke grafične težave (razni artefakti, nepravilni prikaz objektov, senčenje, itd).

Pri RAM-u pa je tako: če kupiš 64-bitni sistem in ga želiš izkoristiti v celoti, potem skoraj moraš kupiti 8 GB RAMa, saj ti 4 GB nič ne pomaga (4 GB je meja za 32-bitne sisteme). Tudi velike procese sistem drugače obravnava, zato potrebuješ toliko RAMa.

Kar se pa procesorjev tiče. Večina programov ne podpira več jeder, zato je skoraj povsem vseeno, koliko jedrni procesor vzameš. Res je, da boš pri večjedrnih lahko vzporedno izvajal več ločenih zahtevnih procesov, vendar ne istih.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

grafična: softmod vs. original

Oddelek: Navijanje
181940 (1630) x45
»

Kaj za CATIA : Nvidia Quadro FX1700 ali ATI Radeon HD 4870 X2

Oddelek: Kaj kupiti
112418 (2078) Vlad Tepeš
»

Računalo za CAD - kaj vzet (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
716132 (4228) cryptozaver
»

računalnik za Avtocad 3D itd..

Oddelek: Kaj kupiti
101354 (1354) Smorny
»

Računalnik za delo z Mayo

Oddelek: Kaj kupiti
101521 (1357) HyperGL

Več podobnih tem