» »

osx zunanji monitor

osx zunanji monitor

Adrijan0 ::

Na macbooka imam priklopjen 22" lcd. Problem je v tem, da lcd ne kaže polne resoluicije, če dam mirroring. Vem da obstaja nek program, a sm pozabu ime, ki omogoči pravi prikaz slike na zunanjem monitorju. Ve kdo mogoče kako se tisit program kliče in kje bi ga lahko dobil?

LP.

Matek ::

Hmmm, cakaj, kako bi se pa po tvoje naj mirrorale zadeve na display z drugacno resolucijo? Dokler os ni popolnoma resolution independent, to ne bo slo. Nam lahko zaupas, kaj bos pocel z masino?

Mirroring se ponavadi uporablja za kake prezentacije, ko prikljucis na kisto projektor in hoces na svojem zaslonu videti natanko to, kar vidijo ljudje na platnu.

Ce imas dodaten monitor, je obicajna izbira extendanje desktopa, kjer z razlicnimi resolucijami ni tezav.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matek ()

Adrijan0 ::

Lej, vem da je en program. Tko kot recimo pr windowsu ne, če daš eksterni zaslon maš full resolucijo, ne pa isto kot na monitorju. Jst na laptopu ne rabim odprtega zaslona, samo hočem meti čez cel zaslon. Mi je gandalfar že povedal ime, samo sm ga pozabu.. Dns pa nujno rabim in se ne morem spomnt. ;(

opeter ::

Recimo SwitchResX?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Matek ::

Cak cak, to je razlika! Ce hoces uporabljati samo zunanji zaslon, enostavno zapri laptop in bos brez tezav dobil polno resolucijo na zunanjega, ne rabis nobenega dodatnega softvera. Temu se rece clamshell mode in na starejsih appleovih laptopih, ki tega niso uradno podpirali, si rabil neke aplikacije, zdaj pa je to urejeno ze v samem OSu.

Mirroring je, kot sem zgoraj omenil, za druge namene.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matek ()

Adrijan0 ::

Matek, ne gre. Če ga zaprem mi gre u standby. Razn če je kaka fora? Sm se že use matru. Kar jaz vem je fora u temu da osx nima tega uštimanega. opeter, si bom pogledu, upam da je to to. Vnaprej hvala.

Adrijan0 ::

Aja, pa tudi pr windowsu, mam monitor od laptopa gor, le da je zaprt in da mam use skupi na zunanjem.

Matek ::

OK, malo prehitro sem rekel, dolocene omejitve so - prikljuceno moras imeti usb misko ali tipkovnico. Ko ti gre v standby, klikni/pritisni kako tipko in sistem bi se moral pokazati na glavnem monitorju. 100% deluje, sem stestiral sam. Ce nimas nic prikljucenega, bo pa najbrz treba s kakim softverom.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matek ()

Adrijan0 ::

Si probu na macbooku? ker meni še ni ratalo, razn u windowsih. Am, drugače mam miško itd. Upam da bo šlo s tem switchresxom, bom zdej stestiru. Btw, obstaja kak software za pisat na ntfs za maca?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Adrijan0 ()

Matek ::

Mam macbooka in zunanji monitor na DVI prikljucku ter leoparda 10.5.2 in dela tocno tako kot sem rekel. Jaz sicer uporabljam extendanje desktopa, torej imam oba displaya prizgana, ampak ce zaprem kisto, gre ta v sleep, potem pa samo parkrat kliknem in dobim sliko samo na zunanji monitor.

NTFS se pa da urediti tudi brez posebnega softvera, namestiti moras NTFS-3g (scupaj z mac fuse) in stvar se ti kar zintegrira v sistem. Klik
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matek ()

Adrijan0 ::

Matek, tnx! Bom probu, še tako.

Matek ::

Aja, pa ta NTFS podpora je sicer kar super in stabilna in vse, edino hitrosti prenosov niso najbolj blestece, tako da ce bi rad stvar za kak zunanji disk, uporabi raje kar HFS+ oz. ce bi rad bral na windows kistah FAT32.

Pa porocaj o rezultatih z monitorjem.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Adrijan0 ::

Zdej dajam gor updejte, mam ternutno 10.5.1, dam 10.5.2 in potem stestiram. Drugače kar se tiče zunanjega diska je na usb-ju ja, samo pomoje bodo hitrosti doovlj velike ker ne potrebujem za neke velike mape. Po par MB mogoče.

Matek ::

Huh, vseeno ni priporocljivo. Sigurno ne bi raje Fat32? Ta ima native support.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Adrijan0 ::

Mam eno particijo fat32, samo problem je k mam gor podatke, bi mogu dobiti še 1 disk al kej tazga. Bom vidu kako bo. Uh še 40 minut da mi pobere dol 10.5.2.

Adrijan0 ::

Matek, ne gre.. A si mogoče še kej sporeminju u kakih nastavitvah?

roli ::

Kar se NTFSja tiče - tisti ntrfs3g je meni nekoč zj*** particijo pa tudi tako ne deluje kot bi moral. Jaz bi ti priporočal, da pogledaš Paragon NTFS for MAC. Super gonilniki za NTFS in na zunanjem USB disku z njim nisem še nikoli imel nobenih težav.
http://www.r00li.com

Adrijan0 ::

Bom sprobu.

Matek ::

Kar se NTFSja tiče - tisti ntrfs3g je meni nekoč zj*** particijo pa tudi tako ne deluje kot bi moral. Jaz bi ti priporočal, da pogledaš Paragon NTFS for MAC. Super gonilniki za NTFS in na zunanjem USB disku z njim nisem še nikoli imel nobenih težav.

To je bilo vcasih sicer res, ko stvar ni bila razvita do konca, ampak odkar so izdali stabilen release (ze vsaj kaksno leto), ni vec tveganja, da bi izgubil podatke (vsaj nic vec kot ce uporabljas isto particijo v windowsih).

Matek, ne gre.. A si mogoče še kej sporeminju u kakih nastavitvah?

Cisto nicesar nisem spreminjal. Zdajle sem se enkrat probal tu v ljubljani, kjer imam monitor (vceraj sem bil doma in sem na pamet pisal). Zadevo priklopim na laptop in dobim gor sliko, nastavljen imam extended desktop, torej na vsakem ekranu loceno sliko, med njima pa prehajam z misko. Dock in menubar mam na manjsem, macbookovem ekranu. Ko vse deluje, kot sem opisal, zaprem macbooka in ta gre v sleep. Pocakam par sekund, da se vse umiri, potem pa zacnem na misko, ki je prikljucena preko USBja, klikati. Kista se zbudi s sliko na zunanjem displayu.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matek ()

Adrijan0 ::

Matek, res funkcionira tako kot si reku. Sm pa ene 3 minute ruku po tipkovnici pa je začelo delat >:D . Supr, edino kako pa so potem stopinje?

PS: sm vrgu gor nazaj 10.4.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Adrijan0 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Macbook in zunanji disk Seagate

Oddelek: Pomoč in nasveti
7778 (642) Reaper
»

intel pentuim dual core x64?

Oddelek: Pomoč in nasveti
232264 (1807) Domini tm
»

Appli popularnejši v luksuznem segmentu (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
628959 (6570) Matek
»

Mac OS na PC-ju

Oddelek: Operacijski sistemi
91519 (1404) smacker
»

Končno Linux podpora za pisanje na NTFS (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
508421 (5425) desperados

Več podobnih tem