» »

Problem z programi za arhiviranje in backup

Problem z programi za arhiviranje in backup

boula ::

Disk je popolnoma nov in nima bad sectorjev

Za dolgotrajno arhiviranje uporabljam zunanji disk (hd v ohišju) in sem pristaš - direktnega kopiranja brez kompresije.
čeprav je zunanji disk sem ga med arhiviranjem priklopil na sata ( da gre hitreje) - saj mi ne vem zakaj z ohišjem dela doooooooooooolgo preveč časa 10x počasneje


Za začasen backup sem porabljal sem SyncBackSE 4.3.1.0 - ki je po ideji in nastavitvah neverjeten program - najbolj všeč mi je bila sinhronizacija. Na prvi pogled deluje vse kul, saj napiše succeseful, in velikost map je v obeh skoraj enaka, zakaj je v originalu vedno za vsak root 1 fajl in mapa več mi ni jasno?!?!.Vendar kaj mi pomaga kul program, če sem kot v spodjnem opisanem primeru po formatiranju glavnega diska opazil - da v temu disku (z backupom) so vsi sistemski file tudi imeli error - tako da ko sem želel vse težko zbrane programe nazaj instaliratirat niti enega., pesmi so bile dokaj uspešne, slike pa le v 90% dobre - druge so take poškodovane (pol normalna pol pomešana z drugo ali viola črte)


Acronis true image, ki ti lahko shrani vse v en file - in ko že misliš da imaš vse narejeno formatiraš glavni disk. Pol pa sem šel na ta fajl od Acronisa in ugotovil, da ja file imel error in do podatkov si težko prišel saj je vsak drugi zajamral da ima error in se ga ne da kopirati :) super arhiviranje.



Ne prenesem več nerodnih programov in vas resinčno prosim za enga res kvalitetnega z možnostjo sinhronizacije (saj ročno vzame preveč časa)


Iskrena hvala

opeter ::

Jaz sem že nekaj let registriran uporabnik tega programa.
Licenca ni draga (z davkom vred okoli 26 EUR), mi je pa že nekajkrat rešil vse važne dokumente.

Vreden vsakega centa :)
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

moat ::

Pozdravljeni!

Če kaj pomaga... Pred časom sem našel tole stran. Iskal sem za kolega, ki je hotel backup za slike. Ima veliko slik in se s tem ukvarja. Potreboval pa je backup software, ki bi mu arhiviral samo spremembe v mapah, v poljubno izbranih časovnih terminih. No, po teh testih je najboljši Genie Backup Manager. Sem ga preizkusil in je delal odlično, tudi restore ni bil problem.

kaj pa ta Second Copy ima možnost arhiviranja samo sprememb v izbranih mapah ali vsakič arhivira celoten arhiv.

LP! moat

boula ::

Pobral sem si ta program, vendar moti me to - da dela backup vse v en fajl.

Rad bi da ima funkcijo sinhronizacije in deluje po načinu kopiranja datotek in map, ter da pri tem ne prihaja do preskakovanja datotek pz. napak in poškodb.

Hvala lepa

pirat ::

Za backupiranje posameznih delovnih postaj (z windows okoljem) na server uporabljam čisto preprost ukaz
xcopy D:\ Q:\ /D /E /I /C /H /K /Y /R

s tem ukazom se vse s pogona D:\ preslika na pogon Q:\

/d poskrbi za to, da se kopirajo le nove datoteke oziroma sinhronizirajo obstoječe datoteke . za datoteke, ki niso bile spremenjene kopiranje ni potrebno
ostali switchi poskrbijo za to, da je tudi na strežniku enaka drevesna struktura, da se ohranijo pravice, da se kopiranje nadaljuje, tudi če kakšen fajl ni dostopen, itd....
to poženejo uporabniki sami ko konec dneva prenehajo z delom - postopek vzame cca. 15 sekund, če gre za običajne office fajle.....

na serverju pa teče program Back2Zip, ki vsak dan ob 22. uri vse fajle, ki se nahajajo na serverju združi v 1 zip datoteko in shrani posebej. Dela arhiv za 28 dni nazaj, potem pa prične te zip fajle prepisovati....

Back2Zip

s tem dvojim so po moje podatki na varnem, vse pa je tudi free in zelo enostavno za uporabo...

lp

boula ::

TO SI MIslil da napišem v cmd ne?

ok samo kaj če hočem točno določeno mapo?

sem proval tako
xcopy d:\02 iz maxtor2\iz USBJA VSE Q:\ /D /E /I /C /H /K /Y /R

pa ne gre

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boula ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Arhiviranje podatkov

Oddelek: Pomoč in nasveti
121890 (1437) MoRp
»

arhiviranje - inkrementalno kopiranje

Oddelek: Programska oprema
223086 (2043) Nikonja
»

Backup podatkov in ne sistema

Oddelek: Programska oprema
273603 (2698) axee
»

batch fajl iz txt (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
658762 (7423) b3D_950
»

backup preko omrežja

Oddelek: Pomoč in nasveti
6940 (824) romario

Več podobnih tem