» »

S katerim program mixate musko?

S katerim program mixate musko?

Goldee ::

Ojla!

Zanima me s katerim programom mixate musko, oz. delate remixe? Se kdo tukaj s tem ukvarja? Mi lahko nekdo razloži kako gredo te stvari? Slišal sem že za program AtomixDJ ali nekaj podobnega, sedaj me pa zanima koliko se ti programi v praksi uporabljajo? Verjetno potrebujem za mixanje mp3 (wma, aac...) format, da lahko manipuliram z njim?

Mal informacij please :)

Hvala.
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

Zimavc ::

Te dva programa poznam:

Cubase sx3
Virtual Dj

Dodajam link našega foruma, na katerem se frend mal bolj s tem ukvarja in če te kaj več zanima se registri pa ti bo on razložu.----> klik

tonic ::

za mixanje v živo je traktor zakon

rabiš pa imet kupljene mp3, wma... oz. orginale, če nočeš imet problemov z zakonom :D

dukenukem ::

jp traktor majo dji;)

Tr0n ::

Traktor FTW

Goldee ::

Hvala za linke. A mi lahko kdo tudi na hitro razloži kako se tem stvarem streže (miksanju glasbe) ali pa če lahko dobim kak link na "how to" tutorial. Hvala.

@Zimavc
Kdo pa je ta tvoj kolega? Ker iz Cerknega poznam par folka...
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

Zimavc ::

Ja se ni prav iz Cerkna je iz nekaj km odaljenega zaselka Travnik, drgač sm pa jest tut pow crklana.

Piš na PM za kej več.

Good Guy ::

rabiš pa imet kupljene mp3, wma... oz. orginale, če nočeš imet problemov z zakonom :D

am ne trapaj..

tej komadi so samo za lastno poslušanje, za javno predvajanje moreš met soglasje sazasa

če se hočeš navadit začni z virtual dj, ker je najbolj simpl program za take reči. pol prešalti na traktor, al pa še bolše kupi si dva playerja + mešako pol boš vidu kaj je to pravo miskanje
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

kavky ::

BPM studio je zakon, sam rabiš mešalko pa zvočno iz dvema izhodoma

Goldee ::

Sem se malo poigral s temi programi, sedaj pa me zanima, kje in za koliko denarja bi lahko našel en "začetni dj set"? Recimo od kakega "upokojenega dj-a", ki bi se rad rešil te opreme, pa bi jo js odkupil?
Ciljam pa na kako mešalko in dva playerja.
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

echo ::

Virtual Dj vs. mešalka = zobotrebc vs. tank

Poglej malo po YouTube-u "Virtual DJ (mixing)", "Dj-ing" ipd. pa malo povezane posnetke na desni poglej.
Me pa iz firbca zanima kje dobit vinilke za "mešalka mixing"? Sej ne da bi nucu...

KaRkY ::

Za mixanje nerabiš potrditev sazasa to rabi samo klub v katerem sučeš ti kot DJ pa nerabiš tega samo avtorsko pogodbo moraš podpisat(v bistvu nerabiš samo dobit te nesmejo). Goldee miksanje na rač in mixanje v živo na kakih pioneer 800 je 100 pa 1 ni niti najmanše primerjave. Če si pa misliš kupovat DJ opremo ti pa priporočam za začetek Pioneer 100 playere pa kaki pioneer miš pult 2 kanalni za začetek dovolj boljše 3 al pa 4. Aja pa kaki how to ti nebo veliko pomagal najlažje da si kakega DJ ja najdeš ko ti bo pokazal kak pa kaj ker sam svojih napak ne opaziš. Pa brez poznanstva boš teško ki vrtel(to mislim na klube kjer DJ-ji niso radijske postaje in vrtijo kvalitetno).

Zanima me pa kakšno zvrst glasbe misliš vrtet ali mixat?

KaRkY ::

anžE92: Spletne prodajalne 20€ dalje drugače pa v lj pa mb mislim da je trgovina kjer lahko kupiš nisem pa 100%.

Goldee ::

Ok, hvala za nasvete.
Koliko pa stanejo okvirno te zadeve? Nebi ravno novih stvari za začetek kupoval in bi raj odkupil kak rabljen set - pač da malo vidim, kako se zadevam streže.
Drugače pa mi je od elektronike najbolj všeč house, v kar bi vnašal funky-like ritme.
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

KaRkY ::

Za kake rabljene 100-tke boš verjetno mogo dat tam okol 100 do 200 eur odvisno kolk stare pa ohranjene. Za miš pult pa od 100€ dalje pa do neomejeno. Potem pa še kaki ojačevalec za doma pa zvočnike da boš lahko probaval ker na komp zvočnikih je nikakvo. Če pa misliš na plate sukat te pa te pride dražje.

dj bridy ::

Pozdravljeni,

a mogoce kdo ve kako bi naredu remix ene pesmi recimo de jo spremenim v techno al dodam techno spremljavo pa to .
Pa s katerim programom.


Lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Uvajanje v Dj-anje elektronske glasbe

Oddelek: Sedem umetnosti
384392 (3894) Madara
»

program za miksanje

Oddelek: Zvok in slika
113996 (3660) miko 55
»

iščem 3 uporabne programe...

Oddelek: Programska oprema
81280 (925) RejZoR
»

profesionalni zvok na računalniku (ali vsaj blizu)

Oddelek: Kaj kupiti
252477 (1980) Manson
»

Kateri prog za mixanje mp3-jev?

Oddelek: Zvok in slika
212595 (2268) Jinxy

Več podobnih tem