» »

Izpadanje las

Izpadanje las

Bethrezen ::

Star sm 16 let, mam dolge lase, umivam si jih skor usak dan (ponavad šampon + balzam) in usak dan po umivanju mi jih izapde usaj 30 približno, ponavad več.
Kako nej to ustavm? ;(( Rabm nasvete če je kdo že kej probu proti temu problemu...
hvala in lp
www.urbanterror.net

Matek ::

Dnevno bi naj ljudje izgubili 50-100 las v okvirih obicajnega cikla rasti in izpadanja. Ce imas dolge lase, to seveda dosti lazje opazis, saj je kolicinsko izpadlih las vec, pa tudi cez dan se zadrzujejo med drugimi, ob umivanju pa jih odstranis. V glavnem - zadeva je povsem normalna, najdi kaj drugega za sekiranje.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

MCSE ::

Izpadanje las je popolnoma normalna zadeva. Če imaš dolge lase je normalno, da jih po umivanju najdeš tudi po 30 in več, s tem ne boš postal plešast. Tudi kratki lasje izpadajo v enaki količini, ampak teh se samo ne opazi. Problem bo, ko ti lasje ne bodo več rastli na določenih mestih. Ampak si še mlad zato ne skrbet.

Bethrezen ::

hmmm obstajajo mogoče kkšni pospeševalniki rasti las? ne tko da sam piše na škatlci da pospešuje, ampak da res pospeši?
www.urbanterror.net

Gwanaroth ::

Pivski kvas.
Lights often keep secret hypnosis..

MCSE ::

Men pomaga da si jih strižem na nulo, in potem rastejo še prehitro in pregosto.

T-h-o-r ::

ti se zajebavaš al kaj? :) hair growth product bi mel :))
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

imagodei ::

drugač niti ni najbolj zdravo, da si jih vsak dan umivaš. Zjebeš naravno oblogo na lasišču. Daj poskusi za začetek vsak drug dan, raje na tri dni, če se ti le ne mastijo preveč.

Sem šel do dermatologa z istim problemom in mu povedal, da si lase umivam po vsakem treningu (tudi 5x tedensko), pa mi je povedal, da je to skrajno slaba varianta.
- Hoc est qui sumus -

xeon ::

Dolgi lasi še posebej pospešujejo izpadanje las pri moških. Daljši las je težji, zato lasni koren trpi, in če si genetsko prvižen androgenic alopecii (izgubljanju las), s pomočjo dolgih las stvar samo pospešuješ, ti pa še sprašuješ za pospeševalnike las:\ . Ne se potem preveč čudit.

Bethrezen ::

ja za pospeševalnik rasti, kaj ni jasn?
vem pa da si jih preveč umivam, sam ne morm pomagat, nasledn dan so čist mastni :\
www.urbanterror.net

WarpedGone ::

>> umivam si jih skor usak dan (ponavad šampon + balzam)

Če maš rad svoje lase predvsem malo šparaj z umivanjem. Dohtarji omenjajo 1x do 2x na teden.
Če maš pa dolge zna bit to res posebn hec...
Zbogom in hvala za vse ribe

xeon ::

Kaj ni jasn. Sprašuješ zakaj lasi izpadajo. Daljši lasi bojo bolj pogosto in več izpadali, tako da ne zrastejo več nazaj, ker si uničil lasne korene. In hočeš pospeševalnike da še hitrej zrastejo! Zakaj, da hitrej začnejo izpadat?

roli ::

Se bom malo uštulil - sicer nima veze z izpadanjem las ampak srbenjem lasišča. Včasih me ta prekleta buča:D srbi, da je kar groza. Po lepem umivanju se stanje normalizira in je potem za kake tri dni dobro. Potem pa spet! Včasih sem si celo vsak dan umival lase.

Sem kupil en šampon od Vichyja pa celo dokaj dobro deluje. Zdrži včasih od sobote do četrtka preden me začne jest:D . Res pa je, da je vzrok za srbenje najbrž precej mastno lasišče in prhljaj - sploh takrat, ko me začne srbet ga je ogromno. Kaka ideja kako se tega znebit?
http://www.r00li.com

opeter ::

jaz imam isti problem kot ti rolihandre... ne pomaga nič drugega kot samo to, da vsake 3-4 dni si ponovno umiješ lase. :8)
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

marsovcek ::

Marsikateri prhljaj odpravi kura s šamponom Oronazol, vsakega pa žal ne.

V-i-p ::

Srbet začne zato, ker imaš umazane lase, ni druge...
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

jrtjtejtt ::

isto je blo pri meni! Sm ugotovil, da mi edino pomaga da se ostrižem na dober milimeter. Ko mi lasje zrasejo preko enga cm je katastrofa. snega več kt celo letošnjo zimo. Pa umivanje las 1x na teden; prej k sem mel daljše pa skor vsak drug dan!

iggy ::

Kreatin za močne in trde lase :)
Hey, you're fat!

Ejsi_Disi ::

@imagodei
Sem šel do dermatologa z istim problemom in mu povedal, da si lase umivam po vsakem treningu (tudi 5x tedensko), pa mi je povedal, da je to skrajno slaba varianta.

Še slabša varianta pa je, da si jih sploh ne umiješ. Ker tisti znoj zna hudičevo srbeti. Pa če je trening 5x na teden pa si jih 5x umiješ. No, če ni kakšnih treningov pa je res preveč, da si jih vsak dan umivaš. Samo, hmmm, če je dermatolog to rekel pa že nekaj mora biti na tem. A ti je kaj bolj natančno razložil?
Rock n' roll ain't noise pollution!

T-h-o-r ::

seveda si švic umiješ, ne rabiš pa 5x na teden šampona pacat na glavo ;)
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Ejsi_Disi ::

Pa lase si menda umivaš s šamponom. A si jih ti kar na 'suho'?
Rock n' roll ain't noise pollution!

leona ::

Preverjen recept- zmešaš kokosovo olje, mandeljevo in olivno in si mešanico vsaj 1x na teden vtreš v lasišče in pustiš na glavi čim dalj časa- vsaj 1 h,lahko več ur (potem izpereš z šamponom). Pa masiraj si lasišče čimbolj pogosto! Najhujši je pa stres- v obdobju ko je bila moja sestra konstantno pod stresom, smo šope las za njo pobirali:) In kakor je že nekdo omenil- tudi kvas pomaga, ali pa B komplex, moraš ga pa jemati vsaj 3 mesece, da se vidi učinek (oboje dobiš v lekarni). Pa lp, L

T-h-o-r ::

Pa lase si menda umivaš s šamponom. A si jih ti kar na 'suho'?

S šamponom si jih seveda, samo ne vsak dan, ampak 3krat na teden
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

krneki0001 ::

Ko se stuširaš s samo z vodo umiješ lase, enkrat na teden al pa še to ne pa s šamponom. Šamponi so slaba stvar za lasišče, bolje bi bilo navadno milo.

jype ::

Bethrezen> vem pa da si jih preveč umivam, sam ne morm pomagat, nasledn dan so čist mastni

Ja normalno, da so nasledn dan mastni, če jih pa skos umivaš!

Nehaj se umivat s šamponom pa umivaj jih dva do trikrat tedensko. Če si res zapacan potem pa kakšen baby šampon.

Lasje morajo biti (malo) mastni, če pa to maščobo nonstop dol strgaš, ti je pa mešički pač tolk več proizvedejo, da nadoknadijo izgubo, ki jim jo delaš.

Pogosteje to počneš, hitreje bodo spet postali mastni. K sreči velja tudi obratno.

Bethrezen ::

ja kaj pa nardiš če nočeš mastnih las? :D
www.urbanterror.net

opeter ::

Brethrezen: npr. kemoterapija
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

jype ::

opeter> Brethrezen: npr. kemoterapija

Haha, tole pa je za smejat se :)

Bethrezen> ja kaj pa nardiš če nočeš mastnih las?

Nehaš si skos spirat dol maščobo. Ene dva meseca boš mel čist mastne, potem kake pol leta samo mastne, potem bo pa že čisto ok.

Sem šel tudi sam skozi to (ko sem bil mulo sem tut mislu, da si je treba glavo nonstop prat, potem sem šel pa na daljše potovanje po pokrajini, kjer se ni preveč pametno močit po laseh, pa se mi je vse uredilo).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Bethrezen ::

pol leta mastne lase 8-O no way :D :'( bom probu za začetk sam z vodo na usake tok cajta... :\
www.urbanterror.net

jype ::

Jah, voda ti ne bo sprala maščobe sama od sebe, ker je ne more raztopit.

Ampak druge poti žal ni.

Bethrezen ::

god hates me XD
hvala za nasvet, mogoče se bom pa le zbrihtu pa to naredu :D
www.urbanterror.net

jype ::

Za začetek poskušaj z blažjimi šamponi (za dojenčke), bo veliko bolje kot običajni, ki so kar hardcore.

damjan11 ::

Men izpadajo že 40 let in upam, da mi bodo še vsaj 40:D

rdecaluc ::

Lej to je normalno še posebej če imaš dolge lase -> razlog : lomijo se ! ( razen če so tvoji izpadli lasje res dolgi potem pa zna bit kej ; mogoče slaba lasna korenina , oslabljeni od prepogostega umivanja ... itd )). Glede umivanja pa ...jz imam še kakor dolge lase , tam do ramen pa si perem 1x na teden včasih tudi 2x . Res pa je da nimam mastnih las in je neportebno pretiravat.
Est modus in rebus. ,typos

Bethrezen ::

men izpadajo sam celi lasje, tko da je neki z lasiščem narobe zgleda
www.urbanterror.net

T-h-o-r ::

pač plešast boš v roku enega leta >:D
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

OrkAA ::

Saj je vedno tako. Če se prepričaš, da imaš problem, potem imaš problem.

Tudi meni dnevno izpade ogromno las, pa mi frizer vedno reče, da redko vidi tako goste lase.

Slo-One ::

In koliko so po vašem zares dolgi lasi oziroma si lahko poškoduješ jih, ker maš tolko dolge?

jype ::

Če hodiš po njih, so predolgi.

Slo-One ::

Malo bolj koristen odgovor sem pričakoval. Resno mislim...
Pa kaj je to res da več si ji9h režeš hitrejej rastejo?

jype ::

Slo-One> Pa kaj je to res da več si ji9h režeš hitrejej rastejo?

Da.

Predolgi so, ko se ti začnejo lomit in cepit. Saj to se vidi. Takrat postrižeš, pa je. Saj potem zrastejo še daljši.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

AlexP ::

Preveri, ce ti morda lasje ne izpadajo zaradi kakšnih zdravil. Pred časom so meni lasje začeli kar naenkrat močno izpadati, poskusil sem si pomagati z raznimi preparati, pa ni pomagalo, vse dokler nisem stran vrgel neke no name zeliščne kapsule... po enem tednu so mi lasje nehali izpadati!!!

imagodei ::

Ejsi_Disi@ Še slabša varianta pa je, da si jih sploh ne umiješ. Ker tisti znoj zna hudičevo srbeti. Pa če je trening 5x na teden pa si jih 5x umiješ. No, če ni kakšnih treningov pa je res preveč, da si jih vsak dan umivaš. Samo, hmmm, če je dermatolog to rekel pa že nekaj mora biti na tem. A ti je kaj bolj natančno razložil?

Problem je v tem, da pogosto umivanje izsušuje kožo lasišča. Če gor non stop pacaš še šampon, je sploh zanič. Lasišče se temu prilagodi tako, da začne še bolj izločat (naravno) maščobo, ki pa se žal nabira v lasnih mešičkih in jih še dodatno duši - zaustavlja prekrvavitev.

Če se pa to začne dogajat, pa dobiš iz "finfarja drobiž". Že tako ti izpadajo, pa še hujše postaja. Potem moraš pa dobit šampon za globinsko čiščenje in kaj za masirat lasišče, zato da v bistvu iz mešičkov izstiskaš nabran loj in da se vzpostavi normalna prekrvavitev.

Tako nekako.

Tko da, če veliko treniraš, je precej bolj primerno, da imaš kratke lase in da pač malo potrpiš - si lasišče umivaš vsak drugi trening. No, če nimaš težav z izpadanjem, potem valjda lahko vsakič. Če res ne gre brez umivanja, si jih samo splakni z vodo. Švic gre dol, med treningom se pa itak niso pretirano umazali.
- Hoc est qui sumus -


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

seboroicni dermatitis in izpadanje las s cebulico

Oddelek: Loža
3312576 (11455) Pithlit
»

tezave z lasmi

Oddelek: Loža
153463 (3071) Mesar
»

Šampon za prhljaj in mastne lase

Oddelek: Loža
147425 (7104) RejZoR
»

wtf prhljaj

Oddelek: Loža
163575 (3204) ProGTX
»

Je možno da gel za lase škoduje lasjem? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5513451 (10510) Blinder

Več podobnih tem