» »

seboroicni dermatitis in izpadanje las s cebulico

seboroicni dermatitis in izpadanje las s cebulico

northpole1 ::

Pozdravljeni,

ze par let me muci nenehno srbece lasisce in luske v laseh,vse to se je zacelo v nekem stresnem obdobju.Prav tako mi izpadajo lasje z neko belo piko na koncu,predvidevam,da je to cebulica.Ko se zjutraj zbudim imam vedno ob pojstru na stotine izpadlih las,ki izpadajo tako zadaj kot spredaj na glavi,le,da jih spredaj izpada vec,celo takrat,ko se jih dotikam.Lasisce me zacne tudi zelo srbeti,ko se potim in hkrati se takrat nekako bolj izgubljam lase.V nasi druzini ni imel noben problemov z lasmi,le dedek je plesast pa se to zato,ker je pac zelo star.Nekako ne vem ali je kaj drugega v ozadju,ali pa je to plesavos,ki se je pojavila zraven teh lusk?upam,da kdo ve kaj vec o tem lep pozdrav

Matija82 ::

Dermatolog.

northpole1 ::

Cez 5 mesecev :/

MeGreat ::

Nizoral šampon zelo pomaga proti temu. Dobiš na ebayu

Matija82 ::

V tem primeru predlagam samoplačniško. Pomoje boš dal tam, 40-60€, na vrsti pa boš v 2-4 tednih. Ni poceni bo pa vredno če ti pomaga.

PINki ::

V lekarni dobiš šampon Dercos za suh prhljaj. Meni pomiri lasišče, ki me isto zna včasih noro srbeti.

Alencica ::

northpole1 je izjavil:

Cez 5 mesecev :/


A mi lahko kdo pojasni, kako je to mozno?
Ker ce je mozno "samoplacnisko" terminsko zakaj "zavarovalnisko" ni mozno? Kako je lahko "termin" zaseden?? Saj njim je vseeno kdo pokrije stroske obiska pacienta, ka-li?

Ganon ::

Seveda je možno. OP je verjetno izbral najbližjega. Jebiga, se bo potrebno zapeljati kam drugam. Jaz sem čakal par tednov.

fosil ::

Pa lasje nimajo čebulice, ampak korenino.
Tako je!

St235 ::

Alencica je izjavil:

northpole1 je izjavil:

Cez 5 mesecev :/


A mi lahko kdo pojasni, kako je to mozno?
Ker ce je mozno "samoplacnisko" terminsko zakaj "zavarovalnisko" ni mozno? Kako je lahko "termin" zaseden?? Saj njim je vseeno kdo pokrije stroske obiska pacienta, ka-li?


Zelo enostavno. Zavarovanje pkrije določeno kvoto na leto in to je to. Če zdravnik dela več kot toliko, mora to delat samoplačniško, ker zavarovalnica več kot XY pacientov letno ne krije. Dodatno na roke seveda vpliva tudi to pri komu se naročaš. Nekateri zdravniki jemljejo striktno samoplačniško in temu primerno so krajše vrste.

koyotee ::

Imel podobno zgodbo, krozno izpadanje las, biu 6x pri dermatologu kjer seveda niso odkrili nič, v roku enega leta so mi vsi lasje zrasli nazaj.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

GrimReaper ::

PINki je izjavil:

V lekarni dobiš šampon Dercos za suh prhljaj. Meni pomiri lasišče, ki me isto zna včasih noro srbeti.

Kakšno leto mi je pomagal, zdaj pa ko se ostrižem, imam glavo popolnoma belo od lusk.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

koyotee ::

Lahko si samo vesel, ce imas luskavico "samo" po lasiscu, drugje je veliko bolj nadlezna.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: koyotee ()

Smrekar1 ::

northpole1 je izjavil:

Pozdravljeni,

ze par let me muci nenehno srbece lasisce in luske v laseh,vse to se je zacelo v nekem stresnem obdobju.Prav tako mi izpadajo lasje z neko belo piko na koncu,predvidevam,da je to cebulica.Ko se zjutraj zbudim imam vedno ob pojstru na stotine izpadlih las,ki izpadajo tako zadaj kot spredaj na glavi,le,da jih spredaj izpada vec,celo takrat,ko se jih dotikam.Lasisce me zacne tudi zelo srbeti,ko se potim in hkrati se takrat nekako bolj izgubljam lase.V nasi druzini ni imel noben problemov z lasmi,le dedek je plesast pa se to zato,ker je pac zelo star.Nekako ne vem ali je kaj drugega v ozadju,ali pa je to plesavos,ki se je pojavila zraven teh lusk?upam,da kdo ve kaj vec o tem lep pozdrav


Lahko bi bila tudi luskavica -> dermatolog.

Do takrat lahko poskusiš s Fitovalom, dobiš ga v lekarni.

northpole1 ::

Hvala za odgovore,sedaj trenutno uporabljam Vichy dercos in malce pomaga,ampak te odpadle kože oz lusk je se vedno veliko.Najbolj me bega to,da lasje izpadajo s korenino,kaj to pomeni,da se lahko za vedno poslovim od njih?razmisljam,da bi sel kar samoplacnisko k dermatologu,ker me zelo zanima kaj se dogaja z mojimi lasmi in me to cakanje ubija.Sem pa po eni strani bedak,ker bi se lahko narocil ze davno,saj ta problem ze traja vec let.

Master_Yoda ::

Da si malo sposodim temo: Sam imam tudi prhljaj in srbece lasisce, ampak problema vec nimam ce si lase umivam vsak drug dan z Head and Shoulders samponom. Ampak seveda folk strasi kak je Head and Shoulders sama "kemija" (kot da ni voda "kemija"), da si naj z kaksnim drugim samponom umivam. Ampak z vsemi drugimi samponi sem probal (koprivin, fructis, recept,syoss) se prhljaj in srbeca glava vrne tudi ce si vsak dan umivam. Je H&S res tak bavbav da bi moral se dalje iskati druge sampone ?

Invictus ::

Sam sem uporabljal nivea šampon proti prhljaju. Mi je kar popravilo zadevo.

Zdaj teh problemov nimam več. Zgleda leta.

Ni pa vsak prhljaj luskavica. Ne pretiravajte.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Smrekar1 ::

Master_Yoda je izjavil:

Da si malo sposodim temo: Sam imam tudi prhljaj in srbece lasisce, ampak problema vec nimam ce si lase umivam vsak drug dan z Head and Shoulders samponom. Ampak seveda folk strasi kak je Head and Shoulders sama "kemija" (kot da ni voda "kemija"), da si naj z kaksnim drugim samponom umivam. Ampak z vsemi drugimi samponi sem probal (koprivin, fructis, recept,syoss) se prhljaj in srbeca glava vrne tudi ce si vsak dan umivam. Je H&S res tak bavbav da bi moral se dalje iskati druge sampone ?


Prepogosto umivanje v takem primeru lahko samo po sebi povzroči težave. 2x tedensko bi moralo biti dovolj, sicer išči nov šampon. Meni je, denimo, nekaj časa pomagalo samo redno menjanje šampona. Zdaj imam Fitoval in je kar OK. Ni idealno, ampak bi ga pač priporočil. Za izgubit tako nimaš kaj :)

Invictus je izjavil:


Ni pa vsak prhljaj luskavica. Ne pretiravajte.


Zato ga usmerjamo k dermatologu in ne v solarij. Ni nujno luskavica, lahko bi pa bila, vredno je vsaj preveriti. Do takrat pa pač lahko poskuša različne šampone. Enim pomagajo eni, drugim drugi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

MaticKregar ::

Sam imam luskavico in mi pomaga, če imam čim krajšo frizuro. Potem si vsaj 1 krat na teden namažem z ricinusovim oljem in naslednji dan zdrgnem luske. Potem namažem z mazili za luskavico. Po temu postopku nimam nobenih težav, šampon mi ni nikoli pomagal. Zdaj uporabljam head&shoulders...

Pithlit ::

northpole1 je izjavil:

Cez 5 mesecev :/

Par let je trajalo preden si ukrepal zdaj je pa 5 mesecev problem? To je tko kot čakat da imaš cel zob gnil in se pol čez zobarja pizdit ker je treba 2 meseca čakat na pregled... Dejte se navast na preglede naročvat takoj ko se problem pojavi, ne pa čakat da najprej rata nevzdržno, pa pol u luft skakat.
Life is as complicated as we make it...

spenstar ::

Ce koga zanima, sem kupoval veliko vrst samponov in firm. Saj naceloma je vsak dober, vprasanje pa je ali lasje ostanejo nemastni in sijoci za vsaj nekaj par dni.
Pa mi ena zenska omeni za L'Angelica sampone. Ok, kupim in lahko recem, da kar jih uporabljam, sem neverjetno zadovoljen, drugace imajo pa vso linijo od normalnih do mastnih ipd... Cena se pri nas giblje ~3 evrov.
Link http://www.angelica.it/hair-line
SPENSTAR--builder

dc10 ::

Jaz kupujem v Avstriji v lekarni Selsun šampon http://www.apodirekt.at/Entz%C3%BCndung... .

Sem videl na internetu, da ga tudi v SLO dobiš, vendar je nekoliko drugačna pakunga http://www.moja-lekarna.com/p-3559-sels... .

Uporabljam ga po priporočilu dermatologa že dalj časa in je zelo učinkovit...:D

lp

737 ::

Op, vzrok je psihični. Zdravilo ni drago, 20 minut meditacije na dan. Začni s petimi minutami.

Greghorian ::

MeGreat je izjavil:

Nizoral šampon zelo pomaga proti temu. Dobiš na ebayu

Nizoral = Oronazol v lekarni

enxtip ::

Jaz imam isto kot ti. Na nohtih na roki imaš morda celo drobne luknjice? Le-te naj bi nakazovale, da gre za vrsto luskavice.
Pri začetni terapiji ko sem imel zelo hudo, mi je predpisala slednje:
- Elocom losjon za lasišče (Nanos 2x tedensko na lasišče, a vendar le prvi mesec saj tanjša kožo, kasneje Diprosalic)
- Salicilno olje 7,5% (Nanos po lasišču 1-2x tedensko in pustit čez noč mastno glavo, ob tem jih tudi lažje zdrgneš dol)
- Šampon Eucerin Urea 5% (dobiš v lekarni brez recepta, na glavi pustiš 5min in spereš, glavna lastnost je da drži vlago)

Po enem mesecu se je noč spremenila v dan.
All your base are belong to us.

northpole1 ::

Luskavice verjetno nimam,ker se se mi je pojavila pordelost na kozi pri nosu in to bi naj veljalo za seborejo.Sicer sem to ze saniral s kremo,le lasje mi se nagajajo.

Tarzan ::

Većina šamponov za lase, če ne kar vsi po vrsti so mi obupno dražili lasišče in na lasišču so se mi delali nekakšni podkožni mozoljčki, ki so se velikokrat vneli in je iz njih zrasel velik mozolj, včasih sem imel zaradi tega celo zatečene bezgavke na vratu. Zdaj si lase perem z navadnim tušgelom, in so problemi izginili. Popolnoma. Lahko da je ta zadeva močnejša in še malo dezinficira lasišče, lahko ne vsebuje kake zadeve, ki se nahaja v šamponih za lase in na katero sem morebiti občutljiv, razloga ne poznam, se pa je stanje izboljšalo. Lase sem sicer imel vedno tanke in bolj uboge, zdi se mi, da so se mi dejansko nekoliko popravili. In še nekaj, večkrat imam mastne lase, kot suhe, prhljaja načeloma nimam, so se mi pa včasih fino namastili že v dobrem dnevu.

Kdor ima probleme z lasiščem, naj zamenja šampon. Sam sem povsem po naključju odkril, da imam po gelu za tuširanje skalp v boljšem stanju. Če gre za kako okužbo bi pa predlagal še kak teden ali dva pranja lasišča s plivaseptom ali kakim drugim antiseptičnim milom. Sam sem bil že tik pred tem da grem k dermatologu, a je zdaj vse ok, če se zadeva ponovi, bom pa sigurno šel na čekiranje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tarzan ()

oracle ::

Pri 13. letih mi je začela "gnit" glava, sem mislil da imam mačjo bolezen. "Ugotovili" so, da je kao seboreja. Cel kup "namazov" in šamponov sem sprobal, nič ni pomagalo. Na koncu mi je bilo bolje le s šamponom Vichy proti prhljaju. Čez par let se mi je pojavila še luskavica. Naključno po telesu. Dobil sem neko hormonsko terapijo s kremo (daivobet), ki je odlično pomagala. Kar je zanimivo, odpravilo mi je tudi prhljaj (pa se nisem mazal po glavi). Menjala so se obdobja poslabšanja in izboljšanja.

Sedaj sem star 29 in že vrsto let prakticiram umivanje las vsaki drug dan (ali vsak tretji, kot mi znese) in sicer dvakrat (kot piše v navodilih). Poleg tega ohranjam dolžino las ves čas na minimumu, do 3 cm. Nekako dolžina las kritično vplivla na vse skupaj. Pred kakšnimi 2 leti, sem imel obdobje, ko so bile lise luskavice minimalno opazne in sem čakal na hujše poslabšanja, preden se spet namažem s tistim zdravilom. Poslabšanja ni bilo, sedaj so mi vse lise izginile, prhljaj je v primerjavi s prej praktično neobstoječ. Še vedno si perem lase na 2 dni in redno strižem, če ne se mi hitro poslabša. Gostota las se mi ni bistveno znižala v tem času, kljub temu, da moje režim obsega "strupeno" dozo šampona.

Kar se je še spremenilo v zadnjih parih letih je služba, osamosvojitev, selitev, novi hobiji... Verjetno je veliko pripomogla tudi psihično višja kvaliteta življenja.

Phantomeye ::

Master_Yoda je izjavil:

Da si malo sposodim temo: Sam imam tudi prhljaj in srbece lasisce, ampak problema vec nimam ce si lase umivam vsak drug dan z Head and Shoulders samponom. Ampak seveda folk strasi kak je Head and Shoulders sama "kemija" (kot da ni voda "kemija"), da si naj z kaksnim drugim samponom umivam. Ampak z vsemi drugimi samponi sem probal (koprivin, fructis, recept,syoss) se prhljaj in srbeca glava vrne tudi ce si vsak dan umivam. Je H&S res tak bavbav da bi moral se dalje iskati druge sampone ?


HS je zelo agresiven šampon v resnici. Med drugim vpliva tudi na nastajanje mazoljev na hrbtu.

WarpedGone ::

Že mogoče, da je agresiven. Mi pa edini 'zdrži' par dni brez da bi me začelo srbet lasišče. Vse ostalo zdrži do zjutri, potem se že praskam. S HS dvakrat na teden pa ne srbi sploh.
Zbogom in hvala za vse ribe

mi345 ::

Sicer se bo mogče slišalo malo neverjetno, ampak baje da zelo dobro pomaga jabolčni kis, ki si ga namažemo po lasišču in laseh in to zavijemo v brisačo, pustimo kako uro nato pa speremo s šamponom ki je zelo blag. Je pa trebo to narest kar parkrat zapored da zadeva deluje ;). Malo boste sicer dišali ampak je pa najbolj naravno zdravilo ki pomaga :)

northpole1 ::

Pozdrav spet jaz,po redni uporabi vichy dercos(top zadeva),nimam vec lusk po lasiscu in je sedaj ok..Ampak..,ko se zbudim so se na pojstru vedno lasje,izpadanje se se kar ni ustavilo,ne vem kaj je tukaj problem,tu kjer so mi lasje izpadli nekako nocejo pognat vec nazaj,bomo videli kaj bo rekel dermatolog.

Ejsi_Disi ::

Phantomeye je izjavil:

Master_Yoda je izjavil:

Da si malo sposodim temo: Sam imam tudi prhljaj in srbece lasisce, ampak problema vec nimam ce si lase umivam vsak drug dan z Head and Shoulders samponom. Ampak seveda folk strasi kak je Head and Shoulders sama "kemija" (kot da ni voda "kemija"), da si naj z kaksnim drugim samponom umivam. Ampak z vsemi drugimi samponi sem probal (koprivin, fructis, recept,syoss) se prhljaj in srbeca glava vrne tudi ce si vsak dan umivam. Je H&S res tak bavbav da bi moral se dalje iskati druge sampone ?


HS je zelo agresiven šampon v resnici. Med drugim vpliva tudi na nastajanje mazoljev na hrbtu.


Glede na to, da ga redno uporabljam in na hrbtu nimam niti enega mozolja, bi rekel, da je odvisno od tipa kože ali pa kaj drugega.
Tole kar si izjavil je bolj tako tako.
Rock n' roll ain't noise pollution!

Pithlit ::

Hja, jaz mam tud mozolj pri mozolju... aja, ne nimam. Pa že 20 let ne uporabljam drugega kot H&S. Je pes da hudo nežen ne more bit.
Life is as complicated as we make it...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prhljaj v laseh

Oddelek: Loža
398483 (6999) bvt
»

Olje čajevca v šamponu

Oddelek: Loža
304874 (2817) harvey
»

tezave z lasmi

Oddelek: Loža
153493 (3101) Mesar
»

Šampon za prhljaj in mastne lase

Oddelek: Loža
147469 (7148) RejZoR
»

wtf prhljaj

Oddelek: Loža
163590 (3219) ProGTX

Več podobnih tem