» »

Je možno da gel za lase škoduje lasjem?

Je možno da gel za lase škoduje lasjem?

«
1
2

Tero ::

Torej sam uporabljam precej gela. Povprečno porabim flaško pa pol na teden. Pa eni pravijo da je to zelo nezdravo za lase in da ti lahko začnejo izpadat. Ve kdo kaj več o tem?
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

Mr.B ::

MA kje, to je balzam za lase....
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

bluefish ::

ne vem sicer, čemu bi potreboval toliko gela na teden. Vsekakor pa so takšni geli nezdravi za lasišče. Odvisno od tipa lasišča, se lahko pojavi prhljaj, srbenje, lahko se stanjša povrhnjica,...

Phoebus ::

Flaško pa pol na teden? Model, pa kaj si ti pereš lase z gelom 3x na dan al kaj?

ivanuscha ::

Loool flaška in pol na teden?? 8-O Jst mam eno tubo za 3 mesce pa se mi še zdi da pretiravam.

EDIT
Torej to pa res ne more pustit nobenih posledic na laseh ter lasišču... :\

Zgodovina sprememb…

Gr0unD Zer0 ::

menda ta flaška pa pol na teden škodi manj kot pa nepranje glave celi tedn in nonstop šopanje z lakom za lase...
ampak dvomim da bi ti keri frizer takega početja ne odsvetoval.

aljazh ::

Meni osebno vsakršen gel povzroča prhljaj.

ivanuscha ::

Men pa ne ker uporabljam Head&Shoulders. :D

Kaličopko ::

Men so pa ful lasje odcpredi začele odpadat, ko sm zamenov gel. No vglavnem šou sm nazaj na prejšni gel, zdej pa več ne odpada!:)
Sam tok velik ga pa nism porabu kokr ti:|

robert512 ::

ce ti je v genih zapisano da bodo izpadli, bodo izpadli pa lahko si na glavo stavis vse cudezne losijone .... ce ti je v genih zapisano da ti ne bodo izpadli, ti ne bodo pa lahko hodis naokol s pol kile gela

simple as that

NiMH ::

Jup Robert ima prav...Ti lahko maš nwm koliko vsega na laseh (dobro no ne preveč) pa ti nebodo izpadli...Če pa nimaš nič pa ti je usojeno da ti izpadejo pač tko je...:D :D
No Comment...

NBA => I LOVE this Game

Tic ::

Men je prav zanimivo tako raziskovat genetiko staršev in startih staršev in ostalih krvnih sorodnikov. No, jst mam še prababice žive pa pol hitr vidiš s kje je kej pršlo. :)
persona civitas ;>

;-) ::

Torej sam uporabljam precej gela. Povprečno porabim flaško pa pol na teden. Pa eni pravijo da je to zelo nezdravo za lase in da ti lahko začnejo izpadat. Ve kdo kaj več o tem?



Jaz tud tu nekje-mogoče tubo na teden. BMK če je zdravo, ker ko bom starejši se bom itaq obril na 0.

Flaško pa pol na teden? Model, pa kaj si ti pereš lase z gelom 3x na dan al kaj?


Zjutraj si narediš frizuro, zvečer pa si glavo opereš. Uporabljam Head&Shoulders. Nevem v čem je problem.

DimmniBurek ::

Pranje buče vask dan je zlo nezdravo in nepriporočljivo... Sicer pa zakaj ne greš spat z gelom?
Jest si dam u PON zjutrej gel na glavo, u petek si sperem. Pa nimam mastnih las, gel mi pa ostane gor. Čupo imam pa lahko praktično tako kot hočm. Tudi irokeza mi stoji na prbližno 10cm dolgih laseh, ja v petek z gelom od pondeljka:D
There Is No Stronger Drug Than Reality

Gr0unD Zer0 ::

ker cuka ko svija ko spiš z gelom na glavi ko se valjaš po postelji.
sam prakticiram spanje z gelom na glavi le ob nedeljah zjutraj, ko se primajam pijan iz diska ob 4ih zjutraj. kar je lani blo točno enkrat.

;-) ::

Kako lahko spiš z gelom na glavi:\ ? Ponoči se premikaš pa se zihr kaj ostane na posteljnini in to iz dneva v dan...raje si ne predstavljam:D

Jaz tud ko pridem zjutraj domov si glavo operem8-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ;-) ()

SmeskoSnezak ::

Pranje buče vask dan je zlo nezdravo in nepriporočljivo

Kdo pa vam je to povedal? 8-O
@ Pusti soncu v srce... @

opeter ::

Zakaj si sploh daste gel na glavo? Izgledate bolj kulski, al kaj? Nikoli nisem imel gel na glavi... fuj, saj bi se počutil kot neka sluzasta žival... :(
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

ripmork ::

majčkeno gela za obliko je kul, tist ko ga ma pa folk 5 kil gor, da so lasje tolk spopani skupej da se bela koža ob lasišču čez čupo vidi je pa direkt smešno...
ampak sej, komur paše ane...
:D

Nejc Pintar ::

Sam ga ne uporabljam, vsakodnevno pranje glave s šamponom pa vsekakor ni zdravo. S šamponom lase umivamo največ 1x-2x na teden.
Lahko je biti prvi, če si edini!

iNooby ::

opeter, kot 1. je doro če maš malo gela gor, 2. pa je navada:D eh jas si perem lase vsaki dan pa je čist vreji vse
Haters gonna hate...

@LOL ::

MA kje, to je balzam za lase....

:D

Ne vem no, ravno moško ni da ima ded v laseh pol tube gela. Sej ne rečem ko si star enih 20 pa ko greš na pi*ke v petek zvečer kam haklat. Samo da bi pa to vsak dan nosil na glavi, ne vem......

Ampak da pa ti bi začeli lasje izpadati zaradi tega: to pa sigurno ne drži:))
Hippy: The Doors?
Geek: The Windows!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: @LOL ()

Kaličopko ::

Ampak da pa ti bi začeli lasje izpadati zaradi tega: to pa sigurno ne drži


A si frizer oz. dermatolog da lahk to trdiš? Eni mamo zlo občutlivo lasišče!:\

@LOL ::

Persona non grata: dednost je edini pogoj tule. Ker drugače bi stari kleni ljudje še precej las VSI, saj takrat ni bilo gelov, raznih šamponov. Geni so tukaj odločujoči
Hippy: The Doors?
Geek: The Windows!

Kaličopko ::

Nisem reku da boš plešast, če boš uporablov gel... Ampak da ti pač lasje lahk zarade tega izpadajo.
:\

SaXsIm ::

LOL: Dednost vsekakor ni edini pogoj. V večini primerov je rezultat enak seštevku dednosti in vplivu okolja. In res mi zgleda folk z kilo želeja na glavi za pref.... Šminksi pač
SaXsIm

ripmork ::

Še zdaleč ni vse sam v dednosti, (pre)redna uporaba gelov, neprestano nošenje kap, nonstop barvanja, bolezenske spremembe itd...
to vse tudi vpliva na zdravstveno stanje las.Če ne na plešavost, pa na poškodbe in nasplošno not-healthy-look.

Nisem sicer dermatolog, je pa to dosti logična stvar da bo pač ne bo vse kul, če se na lase (ali kamorkoli drugam) nonstop nanaša kemično sranje...
Imam kolega ki ima sicer mal bolj redke lase, pa mi je tudi sam povedal (in je bilo opazit) da ima orenk bolj zdrave lase na pogled odkar nima več pol tone tistega "sranja" na glavi.
ok, je pa odvisno od človeka do človeka...ni pa vse v dednosti.

šampon je pa itak znan po tem da je kakorkoli obrneš še vedno agresivna (in tudi uspešna ) oblika čiščenja las...jasno pa tega ne bodo povedal v reklamah>:D

edit:typos

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ripmork ()

sumadinac ::

Jst tudi nisem dermatolog sm pa frizer ( vsaj bil sem 3 leta )

In gel ter razni pripomočki ne škodujejo, če jih daješ na lase ne pa da si utreš do kože in pol lasišče ne more dihat. Ker šele takrat začnejo odpadati v večjem številu.

Tudi barvanje ne škodi toliko lasem da bi začeli prekomerno odpadat razen če nepravilno uporabljaš barvo ( vem iz iskušenj ker sem mel že celo barvno paleto na laseh ).

Glede pranja glave vsak dan pa ni priporočljivo vsaj z šamonom ne ( razen otroškim ). Priporočljivo pranje je 2-3 krat na teden ali po potrebi vsekakor pa ne vsak dan.

Gr0unD Zer0 ::

In res mi zgleda folk z kilo želeja na glavi za pref.... Šminksi pač


bi rad videl 16letnika ki bo mene pref....:D
malo se zadrži s takimi komentarji

Zgodovina sprememb…

Trubadur ::

Gel je wack, vosek je boljši :P
Berite Thomasa!

Poldy ::

To sem tudi jaz počel, seveda z manj gela, skoraj vsak dan, zvečer pa umival glavo. Sem opazil, da mi lasje bolj izpadajo, pa še mastne sem imel prej. Sedaj, ko sem prekinil s to tradicijo, je stanje lasišča vidno bolje. Zjutraj tiste štrene poravnam kar z vodo, pa je dobro :D .

Tero ::

Eh jaz pa si ne perem glave vsak dan oz uporabim včasih samo navadno vodo brez šampona da iz izperem gel iz las.
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

steev ::

Do pred pol leta sem si vsak dan pral lase s šamponom. Takrat si frizure sploh nisem mogel oblikovat (brez gela). Zej si perem ene 2 do 3 krat na teden s šamponom, drugace pa vsaki dan, in je čupa veliko bolša, lepše oblike, ker je malo mastna (naravno).
:|

@LOL ::

Ne vem ampak nekateri prav pretiravate z zunanjim izgledom, ko neke pi*ke.
Če je človek lep je lep, če ni pa tudi to ne rešuje problema:\ , in tole nanašanje 100ml gela vsak dan je samo odraz tega kako nizko se ceni in kako malo samozaupanja ima.
Hippy: The Doors?
Geek: The Windows!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: @LOL ()

Tero ::

@LOL Če bi imeli vsi tako razmišljanje bi 100 miljardna $ makeup industrija propadla;)
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

ivanuscha ::

Hvala bogu da bi.

miko 55 ::

ja bo propadla ko bo pekel zamrznil8-O
LP
2 GOOD 2 B 4GOT10
NAJPREPROSTEJŠA RAZLAGA JE NAJVERJETNEJŠA

koyotee ::

men je izpadlo 90% vseh las 1 leto nazaj, pa nisem uporabljal gela, noben ni nic vedel, noben v familiji plesat, in potem so sami zrasli nazaj, enkrat pa je bilo po tv da so enemu izpadli lasje ker mu je zivec v zobu nekam pritiskal...
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

opeter ::

ja bo propadla ko bo pekel zamrznil8-O

Pekel je ža zdavnaj mrzel... preberi Dante-jev opis pekla. ;)
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

sumadinac ::

men je izpadlo 90% vseh las 1 leto nazaj, pa nisem uporabljal gela, noben ni nic vedel, noben v familiji plesat


To je bilo zarad bolezni. Živci imajo pri tem pa zelo veliko vlogo isto je pri sivih laseh, če prezgodaj postaneš siv.

Z gelom in raznimi dodatki imajo pa ponavadi probleme samo tisti, ki nimajo las ( plešasti ) ali pa imajo dolžino las 1-3 milimetre.

Če nekdo skrbi za svoj videz to ni nič narobe. Če mu pa nekdo očita, da to dela samo zaradi tega, ker si ni všeč naj se pogleda v ogledalo. Ker če ima kompleks naj gre psihiatru, ker pri tem mu tudi bog ne pomaga.

_marko ::

Živci nimajo veze z sivino las. To je mit. AFAIK.
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

Steinkauz ::

Sm uporabljal gel, pa sm raj prešel na vosek, bolj prijazen lasišču, ni tko trd pa še bl natural zgleda. Uno da si ne spreš vsak dan glave drži sam za šampon. Če uporabiš samo vodo pomoje ni panike. Geli so ponavad na vodni osnovi.
Vosek je fajn k greš lahko spat pa si ne zasvinjaš povštra.

sumadinac ::

Živci nimajo veze z sivino las. To je mit. AFAIK.


Daj lepo te prosim na laseh se poznajo vse bolezni največ pa od živcev

ivanuscha ::

A pa si lahk daš z voskom lase pokonci? Katere voske kupujete?

_marko ::

->Daj lepo te prosim na laseh se poznajo vse bolezni največ pa od živcev

Daj lepo te prosim preberi tole:

Gray hair is typically a result of natural aging. Pigment in the hair shaft comes from special cells at the root (base) of the hair. These cells are genetically programmed to make a certain amount of pigment (melanin) at specific ages. At some point in the aging process, these cells make less and less pigment until the hair has very little pigment. White hair has no pigment, and gray hair has some but not as much as a red, black or brown hair.

Naj zate povem še enkrat, živci nimajo veze za posivitev las. To je mit!
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

DimmniBurek ::

Imam kolega, ki je star 22let pa je ves siv. Tko kot starejši okrog 50 ko začnejo sivet, las po las...
Začelo se mu je pa že pri nekje 20letih...
Tip ma sfukane gene :D
There Is No Stronger Drug Than Reality

M@73Y ::

RE: Vosek je fajn k greš lahko spat pa si ne zasvinjaš povštra.
to pa ne drži. lih z voskim si zasvinjaš vzglavnik. js sm sam enkrat dau vosk na glavo, pa nikol več. to je blo polet. pol pa mi je sonce v glavo nažigu se mi je pa začel ful topit ta vosek. ma najboljši je gel. pa še povštra ti ne usvinja, čeprav si jest vsak dan z vodo sperem glavo. vosek je drgač dobr za kakšno wet look pričesko, za bodice in druge ustvaritve pa je dobr le gel. jst drgač še nism vidu posledic gela, ma pa dobro lastnost da nimam več prhljaja. nevem kk, ampak ga ni več.
Lp. matej
..jump into psytrance tunnel..

RobertoSlo ::

katere gele/voske pa kej uporabljate???
lp

'FireSTORM' ::

jaz sem mel nekdaj ful redke lase
potem sem se pa obril na nulo, od takrat mam zelo goste in mi ne izpadajo
razen če uporabljam gel, torej nekaj je resnice na tem ;)

uporabljati pa moram zelo močen gel, ker mam goste in trmaste lase
Those penguins.... They sure aint normal....

Zgodovina sprememb…

_marko ::

Nevem kolk me veze gel na izpadanje las, ampak vem pa, da živci nimajo veze na sivino las kot tudi uporaba gela ne na obliko pleše.
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

seboroicni dermatitis in izpadanje las s cebulico

Oddelek: Loža
3312684 (11563) Pithlit
»

Iščem žele za lase ki je trd kot beton

Oddelek: Loža
455996 (4773) bozicek
»

Gel/žele za lase (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5411182 (8635) roccat
»

Izpadanje las

Oddelek: Loža
425947 (5124) imagodei

Doma narejen gel za lase [Ultra super duper strong]

Oddelek: Loža
3210561 (6519) LjubimPeezde

Več podobnih tem