» »

NTLDR is missing,press CTLR+alt+del to restart

NTLDR is missing,press CTLR+alt+del to restart

tannaja123 ::

Imam težavo pri zagonu računalnika in prosim za pomoč. Ob zagonu mi napiše:NTLDR is missing, press CTLR+alt+del to restart. Ko vstavim CD z Windowsi, da bi jih ponovno naložila, mi CD pogon začne delati, toda, po nekaj trenutkih se ustavi in mi omenjeno znova napiše. Kaj lahko naredim, da mi bo bralo cd?

zile ::

Za vsak slučaj poglej, če imaš mogoče vstavljeno kakšno disketo v disketnik.

tannaja123 ::

nimam nič, razen ko dam cd od windowsow.

Sc0ut ::

V system mapo moraš ročno dati ntldr pa še nekaj. Sem že malo pozabil, odkar sem jaz imel to težavo. Poguglaj malo.

Jaz vem da sem disk priklopil na drug računalnik in ročno dve datoteki v system prenesel.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

zile ::

Včasih se to zgodi, če imaš pred diskom nastavljen kakšen drug medij, ki ni zagonski, za zagon sistema. Če praviš, da nimaš diskete v disketniku, preveri še za usb ključek, če ni slučajno kje priključen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zile ()

tannaja123 ::

vse sem že 100x preverila, verjemi, in mislim, da bi nekje v BIOS-u morala spremeniti, od kje naj začne brati, pa ne vem, kje, oz., ne upam si spreminjati, da ne bom ostala brez vseh podatkov.

5er--> ::

tannaja123 ::

Hvala! Če mi bo uspelo, javim!

Mercier ::

Poglej moj odgovor v tej temi.

slowie ::

ntldr (ntloader) je ena od datotek, ki jih windows potrebuje za zagon. Zadeva se načeloma zlahka reši v recovery console z ukazom FIXMBR ali BOOTCFG. Malo mi je pa čudno to, da ti zaštrika ob zagonu CD-ja.... Si pregledala, ali imaš v BIOSU nastavljeno CD enoto kot eno od zagonskih možnosti?
Slowie
"... So let's give our children a chance, okay?" [Douglas Adams]

Mercier ::

Mah, v večini primerov ni nič narobe z nobeno datoteko, datotečni sistem malo zajebe, le chkdsk se požene, pa je OK.

tannaja123 ::

Hej, fantje, uspelo mi je!!!! Hvala vsem!!!

zile ::

In kaj ga je zeblo, da ni hotel vžigat. :D

tannaja123 ::

V BIOS-u se je sfuzlalo nastavitvam in vse očitno zaradi originalnega programa za telefon, ki telefona najprej ni hotel spoznati, ko pa ga je, sem hotela program odinštalirati, pa ga ni hotel. Ko sem zresetirala računalnik, pa mi je javilo to napako. Vem, da ni bilo nič drugega, ker sem samo jaz sedela tisto dopoldne za rač, in toliko pa vem, kaj delam, da nisem bila v biosu, niti nisem zbrisala tiste datoteke. Noro, kaj?

PogachnyK ::

Lep Pozdrav


No moj problem je rahlo drugačen...

Računalnik mi deluje normalno brez problema, sedaj pa sem si ponovno zaželel namestiti win7, mi javi "NTLDR is missing"

Usb ključek deluje (sprobal na svojem PC-ju)
Boot device (vrstni red je urejen)


Kaj bi še lahko probal?

Za nasvete se zahvaljujem.

amigo_no1 ::

Računalnik mi deluje normalno brez problema, sedaj pa sem si ponovno zaželel namestiti win7, mi javi "NTLDR is missing"

Lahko da tvoj pc ne podpira bootanja z usbja/ oz ima težave s samim ključkom.
Ne razumem kako ti je uspelo spraviti zadevo iz delujočega stanja v sedanje.Kaj točno si počel ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

PogachnyK ::

Se pravi naj piskusim s cd-jem in potem poročam dalje?

Velja bom probal jutri, in sporočim

Amigo


Najlepša ti hvala.

Zadeva deluje

Zgodovina sprememb…

PogachnyK ::

@ amigo


Nič nisem počel, Win 7 je deloval normalno, samo zagnati ni hotelo inštalacije iz usb-kluča

amigo_no1 ::

Potem bi bo hdd crknil.

Nisi nič šaril po biosu ?

PogachnyK ::

Mogoče se nismo najbolje razumeli, ker tudi nisem najbolje napisal...


Skratka Win 7 so delovali brez problemov, ker pa imam navado, da vsako leto na novo naložim windowse, sem se le-tega tudi lotil.

Ko sem hotel zagnati win7 iz usb-ja, mi je javilo NTLDR ,če pa sem ga startal brez usb-ja oz. iz hdd-ja je deloval brezhibno.


Rač je sicer še v garanciji, in tudi disk je bil že menjan.

amigo_no1 ::

Še 1x posnami win 7 instalacijo na usb (še prej naredi quick format usbja).
V katerem formatu je sedaj (fat32, ntfs) ?

NeMeTko ::

Tudi meni izgleda, kot da z kopijo na usb-ju nekaj ni v redu (ni bootable), torej še enkrat pripravi ta USB ključek, bo še najhitreje in najbolj enostavno.

Pri tem ne pozabi, da ne smeš DVD le skopirati, ampak moraš naresti pravi bootable sistem na ključku - bodisi ročno, ali pa z "Windows 7 USB/DVD Download Tool".

PogachnyK ::

@Amigo.

Iso file sem zapekel na CD, in sedaj zadeva deluje.


Sepravi problem je rešen, in na računalniku že delujejo windows 7 ultimate.

Se pravi, ima rač, ki ga ne uporabljam jaz, probleme z bootanjem iz usb-ja


Amigo tebi pa se zahvaljujem za pomoč, ker je problem rešil že tvoj prvi nasvet


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ntldr is missing - pomoč prosim

Oddelek: Pomoč in nasveti
20939 (748) solatko
»

Težava z nameščanjem Windows XP

Oddelek: Operacijski sistemi
201880 (1690) amigo_no1
»

NTLDR is missing

Oddelek: Pomoč in nasveti
326818 (5966) kreki
»

ntldr is missing, kaj storiti?

Oddelek: Pomoč in nasveti
162139 (1690) solatko
»

Kako win na eepc904hd

Oddelek: Pomoč in nasveti
9923 (769) hojnikb

Več podobnih tem