» »

Diagnosti. test Orthos(Ram in CPU)- problem z RAM oz. diskom

Diagnosti. test Orthos(Ram in CPU)- problem z RAM oz. diskom

x-mix ::

Pozdravljeni!

Opis:
Računalnik je star le par tednov. Imam OS Visto Ultimate.
Med igro Call of duty 4 se mi je parkrat resetiral PC oz. zmrznil. Pred tem se mi prižge modri zaslon (z ciframi in besedilom- in izpiše da gre za check disk neki podopbega, nato se resetira). To se mi dogaja mislim ko pritisnem več tipk istočasno oz. ko je PC med špilom sevedada preobremenjen.
Konfiguracija: -Intel core E6750 2,66GHz
- Ram 2x1 GB OCZ platinum
- Asus P5KC
- GF 8600Gt
- Disk WD 500 Gb
- Napajalnik LC power 6550

Drugač sem z računalnikom zadovoljen je hiter, tih....
Malo me je zanimalo kako deluje test za diagnosticiranje oz. če je z mojimi novimi koponentami vse ok. Lahko rečem da je odlično delu brez kakršnih problemov, no razen med igro kot sm opisu zgoraj...

Zato sem se odločil zaganati en dignostični test kar tako...doobu sem ga na www.funtech.si
Test je bil Orthos za CPU in Ram. Pustil sem ga enkrat zvečer delati okoli eno urc. Med tem sem zaspal in se zbudil urco in pol kasneje in nisem dobro vidu kva je naredu ampak sm ga hotu kar zapret pa se ni dalo, zato sem ga izklopu iz elektrike.

Problem:
Danes ko sem ga prižgal sem opazil, da je bolj hrupen oz. da spušča bolj nenavaden zvok. Disk non stop dela (gori lučka- zelo hitro utripa in zgleda da neprekinjeno deluje) sliši se kot ''mletje'', čeprav nimam nič vklopljenih programov. To je isto kot med nalaganjem windowsov po vkolpu PC,vendar se meni to kar nadaljuje.
Kazalec, ki kaže na obremenjenost Rama je na enakem mestu kot prej 35 -39%vendar ni bil tako hrupen, seveda ko nimam nobenih programov odprtih...Cpu prav tako ok med 3 in 8% obremenjen.

Vprašanje je kje je napaka oz.ali je disk ali RAm in kaj je vzroka za to? Mogoče ta test (jst mislim da je) mogoče, ker ga nisem pustil do konca oz.sem ga kar vgasnu. V manager vse kaže, da normalno deluje in pravilno le veliko error-ov je v arhivu od tistega dneva in nepravilna vgasnitev PC.

Hvala za vaše odgovore.
lp

J`Mavr0 ::

100% je kriv 1 palčka od ramov!!!
Memtest daj na vsako palčko skozi

lp;
Jernej

x-mix ::

Hvala Jernej za nasvet.
Samo bi poudaril da je PC normalno delu preden sam dal na Orthost test. Predvsem me je zanimalo kako deluje oz.kva bo ugotovil. Po tem neljubem dogodku pa mi deluje kot sem opisu. BI dodal da dela kot med testom stalno je lučka prižgana in se bolj sliši...
Danes bom to stestiru na memtestu.

x-mix ::

Mi zna kdo točno povedati kako zagnati Memtest386 (imam Visto ultimate).
Včeraja sem probu sm ni šlo. Najprej sm ga odpakiru nato sem 4 file zapeku na CD z nero. Hotel sem preverit če dela in sem zagnal kar iz WIn.pa mi izpiše, da je datotečni format neveljaven ali NI podprt. Zdaj nevem ali sem ga pravilno zapeku, kajti piše, da je treba citiram 'ISO zapis si zapečete na CD in ponovno zaženete računalnik s CD-ja'. Probu sem tudi neki preko PowerISO programa da bi zapeku oz. ga odpreti pa mi isto izpiše.
Nevem ali sem prav delu ali ni prava verzija za Visto. Ja pa kako ga zagnati s CD ja?

Prosim za natančen opis kako bi zalaufu MEmtest, da odkrijem napako...

Še neki z Orthosom sm ga še enkrat naredu test in je bil OK oz. mii ni nič izpisu, da je narobe, delu je cirka 2 urci.

hvala

Spike Edin ::

Iz interneta posameš ISO in zapečeš na CD in potem tole zadevo boot-aš.
The PC Doctor

x-mix ::

Ni mi čisto jasno kakšen ISO? Doma imam PowerISO in MagicISO ali je to to?
Memtest sem dobu tukaj (http://www.memtest86.com/#download0). Sm ga odpakiru (ker je zip-an) in nato zapeku na CD. Probam odpret pa mi izpiše, da je datotečni format neveljaven ali NI podprt. Zdaj nevem ali je to potrebno s tem ISO?? zapečt ali kej druzga? ALi nimam prave vezije za Visto.

Nevem kaj sem nardu narobe. Prosim za ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: x-mix ()

chucki ::

resetiraš comp. in ti avtu boota 8-O

x-mix ::

Memtest sm opravil. Drugo verzijo sem dobil in normalno dela. Zgleda prva verzija ni bila ta prava in sem imel probleme kot sem jih opisal.

Test ni javil nobene napake, in sicer je bil 5 testiran. Ram OK.

Problem pa še zmeri isti (zelo moteč zvok med delovanjem).
Edin kar še nisem preveril je disk in procesor. Mislim pa da je tudi procesor OK saj Orthos ni javil nobene napake.

Ali je lahko disk? in če ni kaj je lahko vzork?
V skrbniku opravil vse lepo kaže da ni nobenih problemov.
Ali se mogoče rešitev skriva v formatiranju diska?

x-mix ::

Preden crkne PC se izpiše blue screen in napiše : da preverja aktivni spomin neki tazga... in se nato resetira. To se zgodi med igro Call of duty 4 ali ko izvajam več operacij hkrati. Jst sumim na ram inj matično...

Ali je možno zaradi nekompatibilnosti matične Asus P5kc in rama 2x1 OCZ ?
Slišu sem, da zna ram OCZ povzorčati pregnjavice v delovanju PC. Drugač so mi vsi testi pokazali da je ram ok (orthos, memtet 5x sprobu in ok).

x-mix ::

Po vstavitvi ram-a v druga dva slota PC deluje normalno. Ni več tistega motečega piskanja oz.zvoka.Kazalec obremenjenosti zdaj kaže okoli 30-33%, prej pa je kazu 38-39%.
Potem preizkusu sem se odločil vrnit ram nazaj v prvotna slota,rezultat je bil prav tako normalno delovanje kot sem zgoraj opisal. Zdaj mi pa res ni jasno kako je pomagalo to da sem vzel ram ven in dal nazaj...zgleda je delovalo.

Edno kar mi še ni uspelo preveriti je še disk. Za vsak slučaj bi ga še preveru ampak nevem s katerim programom.
A mi lahko kdo svetuje diag.test oz.program za disk za Visto, kajti imam en program vendar mi ne dela (Dlgsetup11). Izpiše mi da ne podpira OS, se pravi visto.
Dobu sm ga tukaj http://support.wdc.com/download/index.a...
Malo sem gledu po netu vendar ne najdem pravega programa.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

okvara racunalnika (zagon)

Oddelek: Pomoč in nasveti
361721 (1092) StajercSSS
»

Potrebujem program za testiranje ramov , ki deluje v windowsih

Oddelek: Pomoč in nasveti
222408 (2172) boogie_xlr
»

Diagnostični test ORTHOS za RAM in CPU

Oddelek: Programska oprema
121866 (1628) x-mix
»

seatools

Oddelek: Pomoč in nasveti
201868 (1713) StratOS
»

timing ram-ov (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
503930 (2994) Jackass

Več podobnih tem