» »

Tih, varčen in karseda majhen računalnik

Tih, varčen in karseda majhen računalnik

Midnas ::

Zdravo!

Zanima me kakšna bi bila sestava računalnika iz naslova. Torej procesor mora biti varčen in hladen, prav tako grafika, zraven 500 gb neslišen disk in nek dvd pekač, ki ne bo posnemal zvoka vzleta letala pri peki. Pa to vse skupaj v neki mali mikroATX škatli (a obstaja še kaj manšega?).

Premišljeval sem, da bi gradil na prenosniški platformi. Imam plato 754, pa bi vtaknil Turiona notri... Kako je pa kaj s platami za Centrino oz. s pretvorniki? Kakšna bi bila zmogljivost takega sistema?

Kaj pa navadni proci? Kateri ima najnižji TDP, pa da ne trpi performans preveč, pa da je zraven še hladen? Kako je s tem AMDjevim X2-BE k majo 45W TDP? Pa Intelovi varčneži? Ali pa ti novi k pridejo...E8xxx... Intel pravi da je TDP 65W... Kaj pa temperatura? Se da kakšen procesor pasivno hladiti pa da daš samo en ogromen ventilator na stranico?

Ja pa grafična... Porabo vsi tako neradi objavijo... Mora biti pasivno hlajena, ne bi pa imel kakšne intelove na plati :))

A jej... zdaj že nakladam... Uglavnem majhen, tih in varčen, ker tole kar imam sedaj pri 24/7 delovanju precej najeda >:D
Sem si pa ogledal temo, kako utišati računalnik in bom takoj sprobal :D

Upam, da ne bo pretežko. :))

Sc0ut ::

intel little valley
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

Pyr0Beast ::

Se strinjam. Drugače, če si AMD orientiran pa vzemeš kakega na 939, mu spustiš napetost in uživaš v tišini. Stvar je nakomot hlajena pasivno, sam kaj, ko moram čipset še vedno aktivno hladit, tako da nisem pridobil veliko :D
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

kixs ::

Nic nisi napisal kako mocen naj bo proc in grafika, kaksen je namen racunalnika...

Midnas ::

Namen računalnika je splošna uporaba. Torej gledanje filmov, vrtenje glasbe, stalni odjem p2p, pa da dela kšna igrica. Vem to je najbolj klišejsko, ampak... Glede iger, nisem kakšen najhujši fen dolmetajoče grafike. Rad bi, da mi recimo AOE III ne začne štekat med 100 na 100 bitko pri najnižji grafiki...

Aja pa še to... Imam 20'' LCD in recimo da naj bi na low grafiki kr nekaj stvari delal.

Trenutno imam Pentium 4 Cedar Mill jedro na 3.2 GHz in z 2 MB predpomnilnika, 1 GB RAMa in Geforce 4 440 MMX grafo, plata je od ASRocka nek dual 880 na SiS chipsetu.

Z izjemo grafe mi je zadeva sicer ql, je pa preglasna...

Ne vem, za grafo sem pa mislil kako geforce ranga 8500-8600 al pa radeon 2400-2600.

JerKoJ ::

Bi se jest izkoristu to temo.
Par glavnih lastnosti se ujema z naslovom: torej tih, varcen, majhen
samo namen je malo drugacen, graficna ni vazna, rama je 512 vec kot dovolj, disk pa mora it do nekaj 100GB,
pa se cimvec mreznih prikljuckov bi blo fajn.
Sej iz tega ni tezko ugotovit, da bi rabu neki za routing in file/web server z linux sistemom.
Do sedaj sem gledal predvsem intel little valley ampak je skoraj nemogoce najti pametno ohisje,
ter ne vem kako je z razsirjivostjo. Obstajajo se kaksne druge alternative.

Adrijan0 ::

Poglej na agtju majo ohišja za ta format plošče. Nevem kaka so zate pametna.

JerKoJ ::

pameten = poceni, tih, majhen, lep:D

Adrijan0 ::

OK >:D za poceni pa ne vem nič :D

edit: Samo dvomim da boš dobu poceni tako ohišje pod 100€ kar tko, ker pride zravn še zunanji/notranji (odvisno od ohišja) napajalnik oz. tak kakršen je.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Adrijan0 ()

Teya ::

Je majhen, samo ne vem če bo dovolj tih...

Teya ::

Zanimiva pa sta tudi ta in ta

roli ::

Ne morem mimo te teme brez, da bi rekel tole - kupi si Maca!

Kaki Mac mini je super zadevica (majhna tudi) vendar ima integrirano grafiko. Kaki iMac je pa pač sam en velik monitor. Drugače pa ima vstopni model že Radeon HD 2400XT.

Kar se tišine tiče - jaz ga ne slišim niti malo.
http://www.r00li.com

dzinks63 ::

Mali računalnik z zelo malo porabo (8W): Aleutia

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dzinks63 ()

suse80 ::

Tale plošča Yetway bi bila prava.Sam jo uporabljam in sem zadovoljen. Zraven gre seveda mini ITX ohišje.Procesor po želji (Intel).
Jaz poganjam gor SuSE 11.0, uporabljam ga kot HTPC. Zadeva je skoraj neslišna (instaliral sem ga na CF kartico), edini hrup je vent na procesorju.
Obiščite stran o astronomiji ijn astrologiji http://www.mojevesolje.org


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sestavljane home serverja

Oddelek: Kaj kupiti
329670 (8506) Dami
»

Stabilen mali tih...

Oddelek: Kaj kupiti
473266 (2050) PrimozR
»

Intel Little Valley D201GLY2 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
1078370 (5625) balocom
»

Varčen in tih PC

Oddelek: Strojna oprema
91672 (1318) DJ MartiNi
»

Intel Little Valley (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
8311486 (5346) Pyr0Beast

Več podobnih tem