» »

Smoothwall - Unable to partiton

Smoothwall - Unable to partiton

Steinkauz ::

Torej ubodel sm si cf to ide adapter ter 1gb kartico. Bios mi lepo zazna cf koker ide disk. Probam dat gor smoothwall(inštalacijski cd), pa mi napiše unable to partition disk :| Je kdo že kdaj probu dat smoothwall na cf pa bi znal pomagat. Al pa če obstaja kakšen mod smoothwalla kakor za m0n0wall, ko ti image da na disk. Komp je pa 700mhz, 256mb rama.

steev ::

Ja pri m0n0wallu gre. In ne rabiš večje CF kot 8 MB. Ker pac samo toliko zasede. Pri m0n0wall-u ni cdja, imaš samo .img fajl, ki ga s posebnim programom naložiš na disk ali cf (prek citalca ali adapterja CF2IDE). Potem vstaviš to kartico v komp in bootaš z nje.
:|

Steinkauz ::

m0n0wall sm uporabljal do sedaj. Zdej pa bi rabu kej bolšga, da točno vidim, kdo kolk uploda/dowloada pa tko. Bom probu še clarkconnect, sam je pa 700mb :\ Google mi je dal tole, sam tle piše da mu inštalira brez problema :|

Steinkauz ::

Ok sm probal še clarkconnect in mi isto ne more particionirat kartice. Mam 2 kartici in je pr obeh isto, torej ni kartica kriva. Adapter očitno dela, če zazna in vse... Kaj morš kej posebnega nardit za cf?

Steinkauz ::

Jajaja vem triple post...
Torej sm zagnal komp z windowsi, zraven pa namest cdja prklopu tale flash adapter. Naredu patricijo in sformatiral brez problema, naložu gor 200mb podatkov. Torej more delat :|
Kakšna ideja?

EDIT: Sm se registriral na smoothwall forume in očitno brez modifikacij ne bo šlo :\ No sm najdu eno temo, kjer obsežno debatirajo, tko da tole gre lahko na graveyard :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Steinkauz ()

Kron ::

Meni dela SW na CF brez modifikacije.

Res pa je da večina zaprisega na modifikacijo zaradi podaljšanja trajanja kartice.

Steinkauz ::

Hja man stara tema, sam še vedno laufam m0n0wall na navadnem disku, ker se mi ni dal zajebavat.
Ja sam men noče inštalirat, ker kao ne more nardit particije. V windows ga čist lepo zazna kot 1gb disk in gor lahko pišem. Sumim, da adapter kej čudn. Mam pa ta adapter:
http://www.so-doo.si/detail.php?page_la...

Kron ::

Imam isti adapter pa vse lepo dela.

Probaj kakšen linux instalirat če bo šlo.

V bistvu je pa res, da se mi SW zaganja iz CF bistveno počasneje (nima DMA) kot iz diska (seveda pri nemodificiranem SW) ampak potem ko se postavi sistem deluje popolnoma normalno.

Poskusi še formatirat kartico z gParted, mogoče pomaga.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kron ()

Steinkauz ::

Aha kul pol bom pa probu kaj sčarat.

Steinkauz ::

Ok sm probal gparted in formatiral na ext2 in je normalno nardil vse,Smoothwall pa mi isto napiše:
Cannot partition the disk

Kir software pa poganjaš gor? In si preko live dal ali embedded?

Kron ::

Kir software pa poganjaš gor? In si preko live dal ali embedded?


Kako to misliš kateri software?

Za SW sem uporabil navaden boot cd SmoothWall Express 3.0.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kron ()

Steinkauz ::

Aja nism poštekal kratice SW :)
Hja jst sm probal vse možno in noče nokakor. Tud k sm probal dal win xp gor, se ustavi pred tistim, ko naj bi ti pokazlo diske. Bios ga normalno zazna, imam 2 adapterja in 2 kartici, sm probal vse kombinacije pa nič :8)
Razmišljam o temle:
http://www.comshop.si/Article.asp?artic...

Kron ::

V biosu se mi adapter identificira kot nek SMI IDE.

Praviš pa da z diskom računalnik dela brez problemov? Mogoče težava v kablu IDE ali konektorju?

Drugače pa se mi zdi spodnja zadeva zelo zanimiva, še posebej ker ima 1M ciklov preden nastanejo problemi (1.000.000MTBF) - CF ima baje manj (okoli 10.000).

Kapaciteta 1GB pa bo tudi dovolj, če izklopiš web proxy.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri linux za router kišto

Oddelek: Omrežja in internet
141140 (942) blaz87
»

Firewall mašina

Oddelek: Omrežja in internet
111643 (1403) skico
»

Freebsd / linux routerji z web vmesniki

Oddelek: Omrežja in internet
91221 (1221) kriko1
»

Linux based router na USB

Oddelek: Omrežja in internet
492773 (1944) Steinkauz
»

m0n0wall

Oddelek: Operacijski sistemi
172398 (1654) shock

Več podobnih tem