» »

Linux based router na USB

Linux based router na USB

Steinkauz ::

Torej sm googlov, pregledu tale forum pa nekako ne najdem, če bi se dal na usb(mam 3; 128,256,512mb) spravt en router, ki bi užitno delal.
Našu sm par linux based firewall, sam so vsi rabjo trdi disk(hočem tišino). Računalnik k bo laufal vse to ma 466mhz pa 256mb rama.

Steinkauz ::

Anyone? :'(

Gwanaroth ::

Lights often keep secret hypnosis..

Steinkauz ::

Ok zdej sm si potegnu Livecd router in me zanima, če bi se dal tale iso dat na usb in da bi delal :)
Ok sm našu HP Drive Key Boot Utility pa da vidimo če dela :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Steinkauz ()

kronik ::

m0n0wall

Steinkauz ::

Torej če jst dam na usb poppy linux potem še m0n0wall bo delal? Sej vem da sm tečen :P

Daedalus ::

Isolinux bootloader boš rabil, IIRC. Pa priporočljiva je uporaba kake LiveCD zadeve, ki ne piše po ključu - flash pomnilnik na ključu ni lih ustvarjen za velikansko veliko write ciklov, ki jih običajen OS zganja po diskih...

Pa m0n0wall je tudi primeren za poganjanje z USB ključa. Tak da najboljš, da kr tega vzameš.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

jamiroq ::

imho bi bila najelegantnejša rešitev priklop cf-to-ide adapterja ali ide card readera; na cf kartico butneš m0n0wall in je stvar rešena.

Steinkauz ::

Evo zdej se trudm zrihtat m0n0wall
Navodila
Torej ko dam
Windows:
(use the -u flag if the target disk is > 800 MB - make very sure you've selected the right disk!!)
physdiskwrite [-u] generic-pc-xxx.img
(you must use v0.3 or later!)

Tle mam pol na izbiro 3 fizične diske, prva dva sta pač trda diska, tretji je usb. Vednar ko tega zberem, napiše da je najdl, neki kao dela, sam pol počikiram usb in je gor še vedno samo :
generic-pc-1.22.img
physdiskwrite.exe
Ta dva falja sm pa itak jst dal gor tko da ... :\

Kar se tiče pa adapterja je izjemno predrag

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Steinkauz ()

roscha ::

Verjetno boljša rešitev je CF to IDE vmesnik.

Poišči na www.conrad.si in www.conrad.de pod kat. št 974530 ter se čudi. (razliki v ceni)

Steinkauz ::

No sam itak nimam kartice ampak usb, matična podpira boot from usb, torej usb je right way to go :D

EDIT: Glede razlike v ceni:
Zagonski pogon za Compact Flash IDE kabelski priklop Cena: 7090.00 SIT:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Steinkauz ()

Steinkauz ::

Nikakor mi ne uspe dat img-a na ub :(
Image poskušam dat gor z temle in ne dela.
Če je že komu uspel dat m0n0wall na usb nej me prosm reši muk :)

kronik ::

physdiskwrite [-u net45xx-xxx.img]

USB disk pred tem formatiraj! (FAT32)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kronik ()

roscha ::

Pa tle gor vas je 3/4 nepismenih...


CF card in USB key je za vas eno in isto. No v tem primeru se pa kar lepo naprej zajeb**ajte v glavo >:D

Steinkauz ::

Lej men noče nobene .img(probu vse) dat na usb. Sm probu gor dat z physdiskwrite ter z diskimg(sam mal bl fancy, isto k physdiskwrite)

Mobidick ::

hm.. kaj pa mogoče kaj takega? Sam sem jih nabavil malo več kot jih potrebujem, tako da je naprodaj. Idealna zadeva za m0n0wall. Dela! Pa kaj takega zraven.

Drugače pa tudi sam pravkar delam m0n0wall firewall/router, ki naj bi skrbel za delitev povezave 4Mbit/512kbit na dva dela, in sicer nekje 3/384 in 1/128 ter naj bi urejal promet (traffic shaper), ki deluje podobno kot cFos, da ureja oz. prioritizira internetni promet (paketke) in občutno zniža pinge pri uporabi torrenta, mule, dc++, da je znosno surfanje.

Bral sem o traffic shaperju (pipes, queues in rules), vendar nikakor ne dosežem, da bi na razdeljenih pipicah dosegal dovolj nizek ping. Zato bi prosil vse, ki imate več izkušenj s tem, da morda napišete kaj, oz. priložite vsebino config-m0n0wall.xml datoteke.

hvala in lp.
The future is digital!

20sdfj093f ::

@Mobidick: pa je 5k za tole normalna cena?
(Izklopi detektor sarkazma, ker te resno sprašujem.)

LP

Steinkauz ::

Če res ne bo šlo, bom kupil cf to ide, ampak tut če nima matična boot from usb, je usb to ide še vedno veliko bolj poceni
Ampak prvo se bom še malo pomučil dat na usb m0nowall, kar pa mi ne uspeva :(

bosto ::

@Jao, kako sploh preverjas kaj je koncalo na usb kljucku ? Glede na navodila jst mal dvomm da bos pa zdej ti kr vidu gor en kup filetkov ... monowall je freebsd based in un .img je ze dejansko filesystem image. in mocno dvomim da je uporabljem katerikoli msjev fs, bolj verjetno je freebsdjev ufs. ce najdes kje na netu driverje za to citat za windowse bos filetke vidu ... drgac pa ne. probi se enkrt zapisat un img na usb pa probej ta usb zagnat z vmplayerjem.

CF-IDE adapter, ponudba na ebayu. ;)

Daedalus ::

IIRC je treba pri raznih iso, img in podobnih zadevah datoteke zmetat na usb ključek (jih potegnit iz imaga). Pol pa lepo zgooglaš uporabo isolinux bootloaderja in ga nastaviš, da ti zboota sistem z usb ključka. Pri tem je pa seveda jeba, če ti željen sw ne podpira boota z usb-ja, ker je treba pol ročno dodajt module.

Moj nasvet - vrži tiste tri čuke za USB na IDE adapter (prej še preveri, če je zadeva bootable in primerna za to uporabo) al pa nabavi CF na IDE. On gor je sicer rahlo drag, sam ceneje pri nas ne gre, ker nihče razen Conrada (ki ma oderuško ceno) tega ne prodaja. Al pa jih nabavi 100 z ebaya pa še sam kaj zasluži:D
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

bosto ::

@Daedalus: glede na navodila je .img za instalacijo na usb gzipan fs uporaben za hd/cf/usb. Metanje datotek na usb iz windowsow za opensrc sisteme je pa no, tko tko. Predvsem ker ms datotecni sistemi ne marajo unix-style symlinkov (vsaj fat32 ne, ntfs je pa itak bolj tko tko podprt za pisanje v ne ms sistemih) ki se kar zelo uporabljajo.

@Jao, ze pogledat vsebino usbja, PO kopiranju imga nanj (za monowall), poskusi uporabit tole: ffsdrv

mile ::

slax + skripta za firewall

pomagaj si se z http://myslax.bonsonno.org/


na ta način sem postavil par Asterisk centralc, ki so laufale iz USB kluča

20sdfj093f ::

@bosto: sej zaradi takih in drugačnih ponudb mi je 5k vprašljivih. Menda dobiš iz Hong Konga za 2k z poštnino, ne vem pa, kje in niti ali je mož, ki prodaja, zanesljiv - enemu je to uspelo kupit, ampak lahko je bil le lucky guy.

LP, Denis

Steinkauz ::

Po kopiranju na usb postane filesystem kao RAW, torej ga windows ne bere. Sam pomoje bi pa vseen mogl pisat, da je neki prosota zasedenga :|
Razmišjam, da bi potegnu en live cd linux, pa z linuxov dal na usb m0n0wall :)
Sam dejte mi rečt da bo delal pol :P

CCfly ::

Po kopiranju na usb postane filesystem kao RAW, torej ga windows ne bere. Sam pomoje bi pa vseen mogl pisat, da je neki prosota zasedenga :|
Ne bo držalo. Če operacijski sistem ne pozna datotečnega sistema, tudi ne more vedeti, koliko diska imaš zasedenega.

Ali tvoja matična plošča podpira zagon z USB-ja ?
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

Steinkauz ::

Da podpira in sm dal tole gor in se je bootal, torej dela :)
Ampak ko mi pa kao zapiše m0n0wall na usb(pomoje gre prehitr ene 4s, torej ne dela nič :P ), pa se mi noče bootat ;(

T(he) Boss ::

@Mobidick: Ko bos stvar usposobil, bi lahko dal par linkov, ker tudi sam nameravam narediti kaj podobnega, ko pridem tako dalec z netom in HW >:D
(predvsem me zanima traffic shaper)

Mobidick ::

Kar se tiče kartice, sem videl potem, da sem jih malo drago plačal, 1 kom za 6.99€ iz Nemčije (+10€ in 3k za nakazilo v tujino - jebiga, prvi nakup preko ebaya). Lahko spustim ceno dol na 4 jurje (lokacija okolica Maribora). Imam dva komada na voljo.

Traffic shaper ja ;). Če mi uspe, bom prilimal gor par skrinšotov.

Lahko pa kdo pomaga, ki že ima podobno skonfigurirano!?

lp
The future is digital!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mobidick ()

steev ::

Pa kva hocte dat vsi ta usb disk gor. Dejte navadn disk. Recimo 1GB, ki ga dobite povsod (đabe).
In m0n0wall zna izkljucit disk. Torej ko se zboota, se disk ugasne in to je to. Prižge se samo, ko spreminjas nastavitve.

Sicer pa bi se lahko debata prestavila v temo namenjeni monowallu (ene par jih ze obstaja).

Lp
:|

Daedalus ::

Stari disk pač ni zanesljiv.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Steinkauz ::

Nism vedu, da zna sklopt disk, pol pa brez problema. V brezveze sm se zajebavu 2 dni :\ , mam 20gb disk, torej po potrebi nardim kak universal lan disk :D (Mamo 8 folka na mreži :) )

Steinkauz ::

Ok pišem z SLAX live cd linuxa :D
Ker se ne znajdem najbolje bi rabu pomoč :\
Evo slika

http://www3.shrani.si/o.php?snapshot830...
Torej file je v /root
Disk se imenuje hdb1, vendar kakor je razvidno iz slike mi kao zapiše na disk(nič ni gor, če resetiram se ne boota)
Potem sm za sprobo dal tam pr of=/mnt/, kar of=/opt/ in mi naredi fajl velik 7mb, sklepam, da je tole m0n0wall, vendar bi pomoje moralo biti veliko fajlov, ne samo eden :(
Preden bom jst tole zrihtu bo tut minil :\

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Steinkauz ()

steev ::

Zakaj pa ne dajes iz windowsov gor. Prklopes disk gor pa je. Ne pa se neki zajebavas s tem. Drgac je pa na njihovi strani navodilo, kako fajl .img dat na disk (iz windowsov, linuxa, freebsd-ja).

Linux:

gunzip -c generic-pc-xxx.img | dd of=/dev/hdX bs=16k

where X = the IDE device name of your HD/CF card

Pa tm kjer so xxx das pac verzijo tvojga monowalla.

Edit: sry, nisem vedu, da mas tut link za sliko (sem mislu da ne dela). Kaj nimas nobene kiste z windowsi?
:|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: steev ()

Steinkauz ::

Evo sm sprobu tut z windowsi in čist isti rezultat kot z usb, kao da neki dela, pol sklopm disk z windowsim torej samo še "m0n0wall disk" ostane in se ne boota, jst sm tako na koncu z živci, da konc ;((

steev ::

Probaj preklopiti med master in slave.
:|

Steinkauz ::

Ko je prkloplen windows disk je m0n0wall disk na slave, ko pa windows disk sklopm, ga dam na master.
Dost za danes, ker mi bo glavo raznesel :|

roscha ::

Edit:Zajeb*

Pobrisal...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: roscha ()

Steinkauz ::

Čudež!!!!
Uspel mi je zapisal img na disk(še sam ne vem kako :D ) in se boota.
Hvala vsem za pomoč :)

steev ::

Dobr to. Dobrodosel med monowall userji.
:|

Steinkauz ::

No zopet jst :D
Torej uspel mi je bootat, lepo naštimat vse network kartice, kaj je kira in podobno. Sedaj pa imam problem, namreč ko vklopim kabel v računalnik, na drugem koncu pa v switch, na računalnikih piše za local area- connection limited or ...(neki tazga). m pogledal ipconfig in je kr neki(prehod mam 192.168.1.1, v ipconfig piše 192.168.1.3 al neki tazga ter pol podatkom manjka), kabl dela 100%, torej je nekaj narobe z m0n0wallom.
Tut če pingam z unga kompa 192.168.0.1 ni odziva :|
Torej need help once again :D

SaXsIm ::

moreš met vse v istem subnetu. Npr. monowall 192.168.0.1, pc 192.168.0.2. Pa netmask 255.255.255.0
SaXsIm

Steinkauz ::

Sm dal netmak 255.255.255.0 pa enejblu dhcp erver, torej bi mogu sam dodelit ip :|

SaXsIm ::

ja pa če si napisu
prehod mam 192.168.1.1, v ipconfig piše 192.168.1.3 al neki tazga ter pol podatkom manjka), kabl dela 100%, torej je nekaj narobe z m0n0wallom.

če maš ip 192.168.1.1 al pa 192.168.1.3 ne moreš pingat 192.168.1.1
Poskusi ročno nastaviti ipje: Monowall 192.168.0.1, mašina 192.168.0.2, druga mašina 192.168.0.3 in na mašinah prehod 192.168.0.1
SaXsIm

Steinkauz ::

Evo to dobim slika
Ne morm it do vsake mašine na mreži pa neki štimat gor, rad bi zrihtu tole kot se šika. Če pa m0n0wall ne zna sam določit enga ip-ja pol pa rajš dam stari router not :\
Pa m0n0wall page bi si lahko en forum omislu ;(

steev ::

To glede foruma je res. Sam mailing list je tud cist ql.
:|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: steev ()

Steinkauz ::

Ja sm mal gledu pa nism kej dost našu :|
Joj kolk časa se že s tem zajebavam ;(
Uni k mate m0n0wall, a vi ta sam dhcp server enejblal, pa je delal al kako ?

Daedalus ::

RTFM.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Mobidick ::





Pa na vsaki mašini (na omrežni kartici) nastavi, da si sama pridobi IP.




lp
The future is digital!

CCfly ::

If you aren't familiar with networking, the easiest thing to do is set all your machines to obtain their IP address from DHCP. m0n0wall enables its DHCP server on the LAN interface by default.

DHCP bi moral delati out of the box. Kakor pa vidim prilepljeno sliko, dobiš določen IP, le gateway je napačen.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

Steinkauz ::

Mobidick, če bi jst lahko pršu do web interface bi blo kul ja, sam pač NE morm :\
Dedalus, delal sem čisto po navodilih.
Na računalniku imam vse nastavljeno pravilno, ker imam star router, ki sam dodeli ip(in dela vse), torej napaka nastane pri m0n0wallu
Se bom potrudu pa celo mrežo opisal, torej:
ADSL modem->router(torej m0n0wall)
Iz monowalla mam pa 3 linije:
-Prva v switch, kjer so povezani 4 odjemalci
-Ena linija gre v moj komp
-Zadnja pa gre do wireless routerja, na katerga lovijo signal še trije


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

M0n0wall - Captive portal - Oddaljena dostopna točka

Oddelek: Omrežja in internet
232173 (1813) ELEKTROLJUB
»

Smoothwall - Unable to partiton

Oddelek: Omrežja in internet
121248 (1053) Kron
»

Freebsd / linux routerji z web vmesniki

Oddelek: Omrežja in internet
91215 (1215) kriko1
»

m0n0wall ne gre na internet-kaj nastavit (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
503192 (2659) steev
»

m0n0wall

Oddelek: Operacijski sistemi
172392 (1648) shock

Več podobnih tem