» »

internet radio

internet radio

pierlo ::

Pozdravljeni

Jutri moram posnet eno oddajo na Radio Slovenija 1. Na internetni strani RTV-ja sem postajo našel in jo lahko poslušam. Poslušam jo z Win media playerjem, ki se odpre v okenčku avtomatsko ko klikneš na link. Sam snemat se pa ne da. Sem razmišlu da bi s kerim drugim programčkom, s katerim? Verjetno bom rabu tudi URL te postaje da jo bom lahk odpru v drugem prog. Ker prog. uporabt in kako priti do URL-ja ?

LP

dzinks63 ::

:)) Probaj z npr: FREE Hi-Q Recorder , potem pa rabiš še programček za rezanje MP3, če je potrebno (žačetek in konec predvajanja), npr: mp3DirectCut

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dzinks63 ()

pierlo ::

Zakaj pa rabm ta prog. za rezanje. Jst si predstavljam da bom pritisnu record, na konc pa stop? Kako naj ugotovim URL postaje, da jo lahk odprem v tem programčku. Pa rtv ma še en vmesnik, ki se imenuje octoshape-pretočne storitve, morš ga dowloadat da lahk poslušaš, a mislš da bo ta vmesnik kej narobe hodu, da ni vmesnik zaradi zaščite avtorskih pravic al kej tazga?

Kramar ::

Kaj pa če bi enostavno brez kompliciranja nastvil da ti snema iz wawe in z programi, ki ti jih je dzinks63 predlagal posnel?

pierlo ::

kako to misliš iz wawe, kje do tega pridem

pierlo ::

sem sprobu free hi-q recorder. čist vredu zadeva, da se normalno posnet, tko da hvala za pomoč.

podviz ::

Mene pa zanima nekaj povezanega na to temo, morda. Veliko sem svoje čase iz radia snemal na avdio kasete, te so po mojem sedaj preteklost. Ali se da iz radia sedaj na kak način (ali obstajajo taki radijski sprejemniki) snemati v digitalni obliki? Se pravi imaš navaden FM signal, ki bi ga rad posnel v npr. MP3 kvaliteto. Ali se to da? Če potegnem analogijo: da se snemati TV signal na DVD, torej bi sklepal, da se da posneti tudi radijski program na CD, vendar nisem še nikjer opazil kakega takega izdelka.

Če kdo kaj ve, bi bil zelo hvaležen.

m.i.h.a. ::

še nekaj na to temo :P

Screamer radio....kul programčič, ki zajema obsežno playlisto radijev (tudi veliko slovenskih!), lista se avtomatsko posodablja, omogoča snemanje,...
VLC Media Player zajema tudi ogromno playlisto radijev (in tv kanalov).....View > Playlist gumb > Manage > Services Discovery

SasoS ::

Snemaš lahko če imaš IPTV (IPRadio :D) z VLCjem ali pa analogni FM tuner (posebej oz. kombiniran z TV tuner kartico)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kje dobiti kabel

Oddelek: Pomoč in nasveti
71035 (820) ST-777
»

S katerim programom se lahko posnamezvok ki se ravnokar predvaja?

Oddelek: Zvok in slika
6870 (870) ST-777
»

program za snemanje zvoka z cim manjso porabo placa na disku

Oddelek: Pomoč in nasveti
5733 (733) zk_eu
»

Katero TV Katico(tuner)? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
17918926 (11966) Izi
»

radio/kasete/lp v mp3

Oddelek: Programska oprema
71867 (1736) rimljan

Več podobnih tem