» »

Sinope 568+ kot router

Sinope 568+ kot router

1
2
3

chihuaua007 ::

da imam tv, in tudi internet mi deluje na računalniku.
vendar pa ne morem dostopati do modema in nimam brezžične povezave,...

MihaFirst ::

Je kak razlog, zakaj mi pri poskusu dostopa do http://192.168.1.1/ vrže vn Error?
www.gamma.si

chihuaua007 ::

za Sinope 568 ne potrebuješ usb-ja... wireless vklopiš tako kot sm zgoraj napisal... kaj ima veze če je študent? napotil te je na stran pomoc.siol.net ni ti pa točno povedal kje http://www.siol.net/pomoc_in_podpora/da... tu imaš link... drugače pa povežeš komp in modem s kablom na eth1, v browser-ju vpišeš ip 192.168.1.1 user name: user pass: user... se ti odpre gui konfiguracija potem pa pod wireless omogočiš...


chihuaua007 imaš ti sami internet ali imaš tudi tv (če imaš ali ti le ta deluje)



pri Local Area conection mi pravi omejen ali prekinjena povezava...

pod zavihkom podpora pa: morda ne baste imeli dostopa do interneta ali nekaterih omrežnih sredstev. vzrok za to težavo je, da omrežje ni dodelilo omrežnega naslova.

schnobel ::

Imam vprašanje. Imam t-2 paket interneta. Po velikem trudu se mi je na njega uspelo povezati z sinope 568+ in na sinopa preko wlan s prenosnikom. sedaj pa imam naslednji problem: na sinope hočem povezati še stacionarni računalnik preko mrežnega kabla. Kako naj to povežem in kje se nastavi vse ip-je dns-je in vse kar je potrebno??

r0b3rt ::

Vzameš lan kabel, kateri se dobijo že narejeni, se pravi s konektorji. En konektor vstaviš v za to narejeno odprtino v mrežni kartici, drugi konec pa v eth1 ali eth2, lahko tudi 3 in 4. Za slednja je potrebno porte, izhode prilagoditi za data. Obstaja stran, s pomočjo katere se trudijo telekomovci, da bi strankam pomagali pri njihovih težavah. Na tej strani imaš navodila od tako imenovane naprave modem. Težave bi utegnilo povzročiti vpisovanje dns-jev, saj le te modem pridobi samodejno ob vzpostavitvi PPPoE povezave. Omenjena naprava je namenjena ADSL tehnologiji, T-2 pa če sem pravilno seznanjen ponuja VDSL. VDSL-ju ima Telekom namenjene druge modeme.

schnobel ::

Ja to vse vem.. ampak glede VDSLa in ADSLa se mi zdi da ni take razlike saj bi moralo to biti opazno že pri wirelessu?? ja če dam na stacionarcu da naj sam pridobi ipje in dnsje jih nikoli ne dobi in v tisti vrstici zmeraj piše invali ip.... mislim da bi moral nastaviti ipje in dnsje ne vem pa kakšne??

r0b3rt ::

lej če tebi deluje povezava med centralo in modemom ali NE deluje nima veze... ko ti priklopiš komp na lan bi moral pridobiti lokalni ip, če tega ne pridobi imaš verjetno vnešene kakšne ipje na komp/mrežni, kateri niso pravilni, je mrežna na bad ali modem...

chihuaua007 ::

lej če tebi deluje povezava med centralo in modemom ali NE deluje nima veze... ko ti priklopiš komp na lan bi moral pridobiti lokalni ip, če tega ne pridobi imaš verjetno vnešene kakšne ipje na komp/mrežni, kateri niso pravilni, je mrežna na bad ali modem...


jaz imam ta problem s vnešenimi ip-ji in zato mi ne funkcionira WLAN.
kaj nj naredim??!!??!!

r0b3rt ::

daš ip-je na samodejno

chihuaua007 ::

kje to?

r0b3rt ::

kateri sistem imaš?

chihuaua007 ::

XP ja mam

Zgodovina sprememb…

r0b3rt ::

chihuaua007 ::

hazlhof ::

Kako naj nastavim ta router, da mi odpre porte za emulo in torrente?

Ali je zadosti dodati porta za TCP in UDP, ali mogoče še kaj?

r0b3rt ::

lahko pa vključiš dmz

barakus ::

Mene pa zanima kako pripravim tale router da deluje kot dhcp client, brez ppoe povezave, se pravi da ga priklopim na nek drug router in on od tistega pridobi ip in ostale nastavitve.

barakus ::

A tole pomeni da mi ni pomoci? Kaj pa ce pisem na iskratel za kak drug FW kjer je ta opcija mozna? Ceprav v navodilih pise da se router lahko priklopi na ADSL alpa na drug router... :/

r0b3rt ::

lahko malo bolj opišeš? ti bi rad imel modem kot modem? ali bi modem priključil za routerjem da bi deloval kot switch?

barakus ::

Ne jaz bi ta router uporabljal kot router, samo zelel bi da bi on pridobil IP od drugega routerja, se pravi WAN port od sinopeta bi vstekal v ethernet port od drugega routerja, ki je povezan na net. Primarni router, ki ima je gateway do interneta ima DHCP server, tako da bi zelel da bi sinope deloval kot DHCP client in lepo dobil IP od primarnega routerja, sedaj tega ne znam nastavit oz. tam kjer sem mislil da bi morala bit ta nastavitev je samo opcija za ADSL povezavo.

r0b3rt ::

sem predvideval da to misliš, kolikor poznam zadevo to ni možno, kajti na modemu je wan vhod zasnovan kot modeliranje adsl signala in ne da bi imel kot si ti opisal, ker v samem sinopu načeloma lahko nastaviš subnet, nima pa opcije, da bi lahko uporabljal kot switch, vsaj ne da bi jaz vedel za to, ker za to ni predvidena zadeva, morda če bi dobil kak drugi fw...

barakus ::

Ja, škoda potem, bo šel v garažo na polico, pa zgleda kar kul po obliki. Sigurno obstaja firmware ki podpira tudi to, samo dvomim da bo prišel v moje roke :/

bibip ::

Da ne odpiram nove teme...

Tole me že muči lep čas. Nikjer pa ne najdem rešitve...

Imam dva wireless računalnika povezana na sinope. Obe povezave delujeta (gre na net). V LAN omrežju pa ju ne morem povezat. Ne vidita se med sabo. Tudi s povezavo \\192.168.1.1xx ne gre. Ping ne da nič.
Hec pa je, če enega priklopim preko kabla, drugi pa ostane na wireless, pa LAN dela brez problema. Vendar rabim oba računalnika na wireless, ker ju imam tako postavljena.

Enako se obnaša v win7 in xp.
DHCP vklopljen, workgroup enak na obeh računalnikih. Firewall je windows.
Kaj se bi dalo narediti?

r0b3rt ::

Imaš modem nastavljen da deluje kot router?

bibip ::

Mislim, da je.


Tako je bilo skozi nastavljeno. Sem pa za vsak slučaj še enkrat diskonektal in nazaj connectal, resetiral sinope, ampak je enako.
Mora biti tako?

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

18Jerry18 ::

bibip je izjavil:

Mislim, da je.


Tako je bilo skozi nastavljeno. Sem pa za vsak slučaj še enkrat diskonektal in nazaj connectal, resetiral sinope, ampak je enako.
Mora biti tako?

V tvojem primeru je modem nastavljen, da deluje v router načinu. Kar se tega tiče je vse OK. Glede LAN-a ti pa nevem povedati odgovora.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

bibip ::

O.K. thanx.

A komu deluje sinope tako, da se med sabo vidita dva wireless računalnika?

bibip ::

Ima kdo dva wireless računalnika povezana preko sinope in lahko share-a med njima, se poveže, pinga...?

r0b3rt ::

si poskusil izklopit fw?

bibip ::

Sem, na obeh, pa nima efekta. :(

Tole mi napiše, če hočem povezat s povezavo \\192.168.1.xxx



Internet še vedno deluje na obeh. LAN pa med wireless računalnikom še vedno ne gre. Kot sem že napisal... če enega dam na kabel, pa dela. Ampak tako ne morem imeti zaradi postavitve.

Predlogi še dobrodošli. Meni jih zmanjkuje.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

bibip ::

BUMP

Kdorkoli?

r0b3rt ::

bibip je izjavil:


A komu deluje sinope tako, da se med sabo vidita dva wireless računalnika?


Preverjeno deluje.

bibip ::

r0b3rt, imaš prav.
Nekaj časa sem se še mučil s tem. Brez uspeha. Potem pa sem poklical na SIOL. Tam mi je ena gospa povedala, da ti modemi naj ne bi bili narejeni, da bi deloval v wireless LAN in da enim dela, enim pa ne (??).

Ponudila mi je pa nadgradnjo firmware. Moj odgovor je bil:"JA, prosim!"

10 minut kasneje je zadeva delovala. :D:))8-)

r0b3rt in Jerry, hvala vama za pomoč.

Ayumi ::

Težava in vprašanje;

Pravkar so mi zamenjali stari Sagemov modem z novim Sinopejom 568. Serviser je vse skupaj priklopil, stestiral telefon in televizijo, vendar ne internetno povezavo, ki gre preko ciscovega wrt160nl routerja.

Težava je, da mi stvar ni priklopil pravilno in internet (žični ali brežični) preko cisca ne deluje, deluje pa, če priklopim neposredno v Sinopa.

080 mi je predlagal samo priklop interneta direktno v Sinopeja.


Kaj torej nastavim, da mi bo internet delal na vseh računalnikih preko Ciscoja, ki bi bil priključen v Sionopeja??

Senitel ::

Na Sinope-u izklopi povezovanje na internet (oziroma da ne bo več sinope dvigoval PPPoE seje ampak jo bo WRT, Sinope bo pa samo gateway).

KoMar- ::

Jp, sicer moraš tip povezave na routerju dat na Dynamic/DHCP.

Ayumi ::

ne dela. Pppoe na sinopeju je off, auto dhcp na ciscoju je on, katerikoli racunalnik se ne poveze na net. Vse je blo postopoma resetirano, internet pa, ko so racunalniki prikljuceni direktno na sinopeta, deluje. Kaj za? Kabel med ciscojem in sinopejem je isti inenako prikljucen kot prej med sagemom in ciscojem.

Senitel ::

Kaj si sedaj ustvaril? Če nimaš več PPPoE na Sinope, potem ti internet ne dela, tudi če računalnik direkt na modem. Če si dal na routerju WAN na avtomatiko, potem mu bo Sinope dal nek IP in sebe za gateway, ampak ker si izklopil PPPoE jasno stvar ne dela.
Ali izklopi PPPoE na Sinope in ga imej vklopljenega na WRT-ju ali pa pusti vklopljen PPPoE na Sinope in rukni na WAN na WRT-ju v DHCP. Eno ali drugo, ne pa oboje hkati!

Ayumi ::

MODEM



ROUTER



In jasno, stvar ne deluje.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

Senitel ::

start -> run -> cmd -> ipconfig pravi kaj?

Ayumi ::

Povem zvečer, ko pridem domov.

-žiga- ::

Imam problem pri nastavljanju interneta Sinopeja 568+.
Sicer ne vem, kaj je krivo, ampak za začetek: v nastavitvah pod "internet access" izberem PPPoE bridgen in kliknem "next". Nato imam na izbiro "enable" in "disable", da se PPP poveže na iternet. Izberem "enable" in potrdim spremembe, a je vsakič, ko se vrnem do teh nastavitev predizbrana na "disabled".

Kak nasvet?

P.S. Wireless deluje (računalnik se poveže z njim), SiOL TV tudi - samo en port je nastavljen na Video, ostali so Computer.

Ayumi ::

 CMD

CMD




Hkrati pa, če sta oba cisco in sinope priključena in internet speljan preko ciscoja, ne morem odpreti nastavitve na 192.168.1.1 od sinopeja. Zato moram priključiti ali enega ali drugega za nastavljanje.

Wierd shit...

Senitel ::

Ayumi: WRT je pa preko katerega porta povezan z Sinope?

r0b3rt ::

Poskusi EF (erase flash) modema in ponovno nastavi.

-žiga- je izjavil:

Imam problem pri nastavljanju interneta Sinopeja 568+.
Sicer ne vem, kaj je krivo, ampak za začetek: v nastavitvah pod "internet access" izberem PPPoE bridgen in kliknem "next". Nato imam na izbiro "enable" in "disable", da se PPP poveže na iternet. Izberem "enable" in potrdim spremembe, a je vsakič, ko se vrnem do teh nastavitev predizbrana na "disabled".

Kak nasvet?

P.S. Wireless deluje (računalnik se poveže z njim), SiOL TV tudi - samo en port je nastavljen na Video, ostali so Computer.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r0b3rt ()

Ayumi ::

Ethernet na WRTju, Port 1 na Sinopeju

Senitel ::

Jasno, da ethernet... Edini drugi priključek zadaj je še za napajanje. Kar me zanima je ali imaš kabel v WAN ali LAN delu?

-žiga- ::

r0b3rt je izjavil:

Poskusi EF (erase flash) modema in ponovno nastavi.

-žiga- je izjavil:

Imam problem pri nastavljanju interneta Sinopeja 568+.
Sicer ne vem, kaj je krivo, ampak za začetek: v nastavitvah pod "internet access" izberem PPPoE bridgen in kliknem "next". Nato imam na izbiro "enable" in "disable", da se PPP poveže na iternet. Izberem "enable" in potrdim spremembe, a je vsakič, ko se vrnem do teh nastavitev predizbrana na "disabled".

Kak nasvet?

P.S. Wireless deluje (računalnik se poveže z njim), SiOL TV tudi - samo en port je nastavljen na Video, ostali so Computer.



Neumno vprašanje. Kako pa to naredim?
Zdaj, ko gledam navodila na neki SiOLovi strani, vidim, da ima moj vmesnik manj podnaslovov (npr. nima "firmware update" in nima "reset to defaults") kot tisti v navodilih. Bom prilepil sliko, kako izgleda pri meni. Upam, da bo šlo, saj na internet dostopam preko počasnega telefona.



Tako izgleda pri meni. Ne vem zakaj sta IP naslov in subnet mask 0.0.0.0, ker je v pod "Adressing" pravilno nastavljeno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: -žiga- ()

Ayumi ::

 WRT

WRT



 Sinope

Sinope




Hkrati pa, ne morem več dostopati do CP od sinopeja. 192.168.1.1 mi vedno time-outa. FGreat! :(

I want my Sagem back... :(

Anyone? :|

Bump.:'(

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ayumi ()

barakus ::

Čeprav je naslov Sinope kot router mene zanima, če je lahko sploh kaj drugega kot router?
A se ga da spravit v modem only mode? Sem videl da ste zgoraj eni pisali o tem, vendar nihče ni rekel, da je to v praksi izvedel.

Zanima me namreč, kako bi priklopil linksys wrt54gl, da bi opravljal delo usemrjevalnika namesto sinope, pri tem pa po možnosti še obdržal možnost ip TV in telefonije. A kdo ve?
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ne dela internet

Oddelek: Pomoč in nasveti
404918 (3324) seba-beba
»

LAN in WLAN (WiFi) skupaj in intrenet

Oddelek: Omrežja in internet
101544 (1268) a-ptuj1
»

iskratel geslo routerja

Oddelek: Omrežja in internet
711144 (10634) hozyan23
»

Sinope 568 in wireless

Oddelek: Pomoč in nasveti
2147661 (25083) Spajky
»

Kako nastaviti router?

Oddelek: Omrežja in internet
488350 (7376) Miha_T

Več podobnih tem