» »

Wireless omrežje - teorija

Wireless omrežje - teorija

tx-z ::

Zanima ma, kaj sploh pomenjo te dBi. Recimo access point za domač wireless ima recimo izhod singala 20dBi, kar je ekvivalentno 100mW. Kje je tle povezava, moč oddajanja s temi decibeli? Kako recimo druga antena pripomore k ojačanju signala? Recimo 5dBi antena; zakaj je signal močnejši z drugo anteno ampak isto močjo oddajanja? A to potem predstavlja skupno 25dBi, al zakaj bi recimo kupu neko boljšo anteno?

Na mobitelu je tut varianta 1mW, neki vmes pa 100mW. A to so kšni standardi; zakaj recimo nima access point 1W oddajanja; a je prenevarno, prepovedano, zakaj?

Sicr sm našu na netu odgovore na marsikšno vprašanje ampak me zanima, če bi znal kdo to še po domač povedat al pa na drgačn način, da bi blo bolj razumljivo. :)
tx-z

mat xxl ::

Gre za to, koliko lahko neka antena izseva in načelno večja je bolj usmerjena več izseva, žal pa ti podatki od DdBi navadno precej lažejo vsaj pri antenah, je pa osnoven napšotek, dober osnoven signal, dobra antena pa brez ojačevalcev, ker ti ojačajo signal in šum, najbolje pa je, da kupiš sistem nadgradljiv ko lego kocke, potem pa po potrebi menjaš anteno pojačaš signal na oddajni napravi ( seveda ne pozabi na dodatno hlajenje) ................

Jst ::

DB pomeni po kmečko, koliko se antena dere. Ampak ker mi slišimo samo od 20 do 20k Hz, ne slišimo antene, ki se dere pri 2400 MHz. DBi pa pomeni, koliko lahko efektivno pretvori elektrike v signal.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Reycis ::

Antena sicer oddaja elektromagnetne valove, ki potujejo s svetlobno hitrostjo ne pa zvokov. Ampak recimo po kmečko...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Reycis ()

Jst ::

True. To s sluhom se mi zdi dobra analogija (sem večkrat uporabil, ko sem razlagal ljudem, zakaj recimo vidijo njihovi telefoni Wifi, ne morejo se pa prijaviti - antena od AP se dovolj dere, da jo sliši telefon, ampak telefon ne more nazaj tako "glasno" odgovarjati.). Malo čudno sem napisal, priznam. Manjka tvoja poved, Majk. No, sedaj je vse jasno.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Wifi oddajnik

Oddelek: Operacijski sistemi
186080 (5181) Ahim
»

wi-fi adapter in večji doseg nakup preko ebaya

Oddelek: Omrežja in internet
121689 (1481) KTr1sk
»

USB wireless antena

Oddelek: Pomoč in nasveti
161301 (1081) blackbfm
»

Oprema za javno dostopno brezžično točko

Oddelek: Omrežja in internet
253483 (2213) Tarzan
»

Wireless teorija

Oddelek: Omrežja in internet
92836 (2436) BCSman

Več podobnih tem