» »

2900XT

2900XT

Galaxy ::

Hmm.. zopet jaz.

Tokrat malo nor problem. In sicer sem nekaj časa igral Crysis in gledal, zakaj za vraga imam vse 15FPS (komaj sem začel igrati), čeprav sem gledal ljudi z isto kartico da imajo 2x več. Tukaj se zaplete.. potegnil sem GPU-Z in ATITool in oba dva mi pravita tole:



Kaj za vraga? ATITool mi ne dovoli spreminjanja frekvenc, saj takoj ko premaknem frekvenco in dam 'Set Clock' mi vrže nazaj na normalno.. :O Če ima kdo izkušnje s tem..
  • zavaroval slike: OmegaBlue ()

Volta ::

To je pa precej čudno...Probaj z RivaTuner to navit, pa poročaj, če je šlo :)

Engineer_SLO ::

sumim napajanje grafične,preveri malo konektorje...

je pa zadeva zares čudna...
ASUS ROG Maximus X Hero, I9 9900K, NZXT Kraken X62
32GB DDR4 3200 CL16, 512MB + 1024GB GB NVME SSD+ 2x2TB 7200rpm
EVGA GeForce RTX 3090 FTW3 ULTRA, ALIENWARE 38 - AW3821DW

Volta ::

Tudi jaz sem najprej pomislil na napajanje. Ampak kolikor vem, se brez dodatnega napajanja tako močne grafične ponavadi sploh niso prižgale. Že npr. z X800pro brez dodatnega napajanja, se mi niti ekran ni prižgal, le piskalo je. S temi najnovejšimi nisem tako na tekočem, kako je glede napajanja, zagotovo je pa vredno preverit kontakte :)

Baltazar-x ::

To da je frekvenca jedra in ramou manjša pomeni da je kartica v 2d načinu. Uzem atitool 0.27b pa mal napetosti vzdign npr na 1.3 -1.4 pa dej jedro na 900-950Mhz rame pa na max 970mhz klub temu da grejo na 1080mhz.
Pa obvezno vse druge navijače odinštalirej.

lp.

Zgodovina sprememb…

Galaxy ::

Kako je te lahko kartica v 2D načinu? V RivaTuner pa mi piše da so frekvence 743/1000, tako kot bi mogle biti, zato sem čisto čisto zmeden. Imam Club3D HD 2900XT in Catalyst 8.1 8-O

Edit: Zagnal sem Catalyst Control Center in se mi je pokazalo to:


Zdaj pa sem čisto out.. skušal bom znižati frekvenco procesorja na default. Kako za vraga ni dovol 530W? Specifikacije računalnika mam v podpisu. Kontakte pa sem tudi preveril in je vse OK

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: OmegaBlue ()

Baltazar-x ::

Pr atitool 0.27b zavrt kocko pa boš vidu če ni na 1200 pol se ti navijlski programi tepejo med sabo. Driver imam 7.12 pa mislim da so tud novejši zuni.

Galaxy ::

Hmm.. procesor sem dal nazaj na 2.4 GHz in sedaj kaže da je normalno. Moram novi napajalnik kupit.. ;((

PS: kaj ni na 1200?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Galaxy ()

Baltazar-x ::

Ne rabiš nouga usmernika ker men pele na 500W. Je pa fora ko odinštaliraš vse navijače in ponovno zaženeš računalnik in inštaliraš atitool vse dela. Kakor boš kak drug navijač inštaliral poleg atitool-a boš mogel postopek ponovit.
Glupa fora sam dela.
1200 sm mislu max fsb

Zgodovina sprememb…

Galaxy ::

Ja kak te na 500W če pa mi CCC pravi, ko mam naviti procesor na 3,0GHZ za nima grafa dovol moči in da zato zniža frekvenco..

Baltazar-x ::

Sem mel ist problem kolega tud (2x2900xt) in je bla ista situacija. Probi šenkat vse navijače dol, ponovni zagon in atitool gor in boš zmagal.
Pa driver dej gor brez catalista.

Galaxy ::

Sem probu to, ampak čudno je, da ko dam ATITool dol mi grejo frekvence nazaj na privzeto.. ;(( BTW: V RivaTuner je vse normalno. Kako pa naj tam navijem in na kakšne frekvence?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Galaxy ()

Galaxy ::

Hmm.. zanimivo, sedaj sem si procesor navil nazaj na 3,0GHz in grafična deluje pri default frekvencah. Imam pa samo Driver brez CC in RivaTuner, vendar me je nekak strah naviti grafo, saj je že takl'tak vroča. Sem pa bral da naj bi najprej dal fan speed na 100%, kar ne upam, saj sem dal manual overdrive na 40% in je taki zvok naredlo da se mi je naježila koža.. kako bi te blo pri 100%-ih? :O

Volta ::

Najboljše da imaš trenutno kar proc na 3.0 in grafiko na default, pa bo ;) Vsaj dokler ne nabaviš kakega bol hudega napajalnika.

Engineer_SLO ::

in kako ti dela crysis?
ASUS ROG Maximus X Hero, I9 9900K, NZXT Kraken X62
32GB DDR4 3200 CL16, 512MB + 1024GB GB NVME SSD+ 2x2TB 7200rpm
EVGA GeForce RTX 3090 FTW3 ULTRA, ALIENWARE 38 - AW3821DW

chucki ::

Kolega ima 2900xt in mu v 5 min crysis temperatura prileze do 95C. Je to normalno za grafično? Je pa odprto ohišje + danes sem mu spihu grafično ter na novo namazu termalno pasto artic silver 5 in ni nič bolje.
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

M-XXXX ::

To je definitivno, sam imam loda slabih 40C, na stock coolerju pa sem imel okoli 70-75C

Galaxy ::

Crysis mi sedaj deluje na ok. 25 FPS ko ni akcije, ko pa je tam nekje pod 20 FPS. Temperature se seveda dvigne do 90 stopinj, ampak se ne sekiram za to. Samo novi napajalnik bi rabo + RAMe.. upam da bom prišel finančno skozi enkrat :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Problemi z graficno kartico:S

Oddelek: Pomoč in nasveti
471517 (1046) xabre
»

8800gts navijanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
986883 (3814) PINki
»

Tekmovanje "3DMark06 score 2007"

Oddelek: Navijanje
221544 (1037) joker16_7
»

Program za grafo navit???

Oddelek: Navijanje
8917 (817) rdecaluc
»

Leadtek 6800LE 2D/3D memory clock

Oddelek: Navijanje
171494 (1170) Death Paladin

Več podobnih tem