» »

DDR2 Rami 2GB ----BIOS--CLOCK

DDR2 Rami 2GB ----BIOS--CLOCK

Ales22LJ ::

Pozdravljeni mene pa nekaj zanima v biosu kjer so rami kjer so takti rama tm imam trenutno vse na Auto kako je najbolje da spremenim tiste takte? Vse na najvecje ste. ? na 5.5.5.15.20 clock a je tko v redu ? Lp

Shark-357 ::

Povej točno za katere rame gre ( 667, 800, 1066Mhz ter latence pri katerih delujejo 4-4-4-12 ali 5-5-5-15...)

Ales22LJ ::

Am gre za rame DDR2 2x1GB tipa 677......

Shark-357 ::

Potem pa probaj 4-4-4-12 pa malce dvigni voltažo ( cca. 2V )

Ales22LJ ::

Soriy samo mam eno cudo od plate ker se na njej da vse spreminajt tm ker imam funkcije za DDR2 ram sta 2 strani fukcij!!! In povsod se da spreminjat ste. nekje od 1-5 nekje pa 1-25 !!!!!!!!
Zgleda takole

Flexibilltiy option.....
Dram cas......
Dram bank.....
Precharge to active(trp).......
Actice toPrecharge trp....
REF to ACT/REF.........
read to precharge.........
write to reaD CMD..........
....................
....................
DRAM BUS SELACTION.......
DRAM command rate..........

K bi jz vedu kj je kej !!!!!!!!!!! Na P4 na 845PE je blo bolj simpl navijat :)

debil ::

Wiki

Katere rame imaš to?

Ales22LJ ::

Am gre za rame DDR2 2x1GB tipa 677

debil ::

To sem opazil, za proizvajalca sem spraševal.

Izi ::

Pri Ramih nastavljaj samo prve štiri timinge CL-RCD-RP-RAS ostale kot so RC-RFC-RRD-WR-WTR-RTP raje pusti na Automatski nastavitvi.

Paziti je treba, da so CL-RCD-RP-RAS v pravih razmerjih, če hočeš, da bo ram dobro deloval.
Pravilna razmerja (če proizvajalec ne predpiše drugače) so takale:
3-4-4-12 za nizke frekvence, 4-5-5-15 za srednje frekvence in 5-5-5-18 za visoke frekvence.
Približno se je treba držati pravil, ki pravijo, da naj bi bili RCD in RP enaki, da se CL ne razlikuje od RCD in RP več kot za 1 + ali - in da je RAS za vsaj 3-krat večja od RCD in RP

Za tvojo frekvenco 667 MHz in glede na to da gre za 1 GB ploščice je najbolj primerno 4-5-5-15.

Frekvenco procesorja med navijanjem RAMA močno znižaj, da ne bo vplivala na rezultate.
Torej začneš z 4-5-5-15 in višaš frekvenco RAMA dokler ne začne delati napak. Vsako novo nastavitev preveri z MemTest 86+
Nato probaš malo povečati voltažo RAMA in probaš, če se navije kaj več.
(Višanje voltaže pri ramih ne vpliva kaj dosti na stabilnost tako kot pri procesorju. Ponavadi se zaradi gretja navijejo še manj kot na default voltaži)
Če si z dobljeno frekvenco zadovoljen potem lahko probaš malo naviti timinge naprimer na 4-4-4-12 in mogoče malo znižaš frekvenco.
Če z dobljeno frekvenco nisi zadovoljen potem dvigneš timinge za eno stopnjo in sicer na 5-5-5-15.
Spet višaš frekvenco in vidiš do koliko prilezeš z novimi višjimi timingi.
Več kot 5-5-5-18 jaz z tvojimi rami ne bi šel.

Najvišji timingi za ekstremne frekvence so trenutno okoli 6-5-5-18 z katerimi prilezež tudi čez 1 GHz, ampak tvoji rami niti približno niso tako zmogljivi.

Vedi, da je frekvenca Rama bolj pomembna kot timingi, do neke mere seveda.
Naprimer bolje je 800 MHz na 5-5-5-15, kot 700 MHz na 4-5-5-15

Če se že lotiš navijanja rama glej, da bo FSB:DRAM razmere 1:1, drugače takoj izgubiš skoraj 10% na hitrosti rama.

Še vedno pa je bolj pomembna frekvenca procesorja, ki mora biti navit do konca in šele potem se z spreminjanjem procesorjevega množilnika in lovljenja razmerja 1:1 določi najboljši kompromis za navitje RAMA.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

Ales22LJ ::

AJA sory am proizvejalec je pa KINGSTON..........

Ales22LJ ::

No sem spravil na takte 5-5-5-18 in dela normalno DRAM-FSB Ratio 1:1 Sedaj me pa zanima kj je DRAM BANK Interleave in pa Comand rate ?

Ales22LJ ::

A obstaja se kaksn program kot ta MemTest 86+ kjer rabis DISKETO ... am kj je ze to lol :) kj brez diskete da bi lahka preveru rame? hvala lp

Ales22LJ ::

Dej pliseee zakj mi pise da je v biosu nastavlem samo PC2-3500 ce dam pa vse na auto mi pise pa PC2-4700 A DDR2 RAMA 677 sta pa namenjena za PC2-5300 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :( :/ :S

Memory Information :
Type : DDR2-SDRAM PC2-3500
Frequency : 220 MHz
DRAM/FSB Ratio : 1/1
Supported Channels : Dual (128-bit)
Activated Channels : Dual
ECC Diagnostic : Ne
Interleave : 4-way
CAS Latency (tCL) : 5 clocks
RAS to CAS (tRCD) : 5 clocks
RAS Precharge (tRP) : 5 clocks
Cycle Time (tRAS) : 18 clocks
Command Rate : 2 T

Izi ::

MemTest imaš na njihovi strani za na disketo ali pa za na ploščo. Vzemi tistega za na CD.

Seveda ti kaže samo PC2-3500 če pa si nastavil frekvenco samo na 220 MHz :D
Ram ti torej deluje samo na 440 MHz, kar je enako PC2-3500 (deliti moraš z 8 in dobiš frekvenco)

Če hočeš imeti PC2-5300 potem ti mora ram delovati na 667 MHz, kar pomeni, da mora biti DRAM vodilo na 333 MHz in ne na 220 MHz kot je sedaj.

Ales22LJ ::

No zdej 348mhzDDR ---697 naj bi bilo po tvoje sedaj PC-5500 na okrogl :) Samo zdej je pa DRAM/FSB rotation 10:6 Kj je zdej bolje da imam PC3200 pa rotation 1:1 Al tisto prvo ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ales22LJ ()

pozitron ::

Jst memtest bootam kar z usb ključa. Rabiš HP USB storage format tool, pa win98 boot fajle in pa memtest exe file za usb key.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

RAMi ne delujeo - timing - prosim pomoč

Oddelek: Strojna oprema
111121 (918) OZZY
»

Pomoč pri overclockingu procesorja

Oddelek: Navijanje
72051 (1241) hojnikb
»

q 6600 go overclocking

Oddelek: Navijanje
81203 (1065) _geek_
»

RAM povzroča "zrušitve sistema"!

Oddelek: Strojna oprema
151758 (1471) Pyr0Beast
»

Prenosniki z ddr2 ram-om - delujejo samo ram-i enega proizvajalca

Oddelek: Kaj kupiti
121437 (1247) Zheegec

Več podobnih tem