» »

Radeon 9800pro ventilatorcek! Pomoc

Radeon 9800pro ventilatorcek! Pomoc

MrGTO ::

Pozdravljeni!

Torej problem je sledec. Imam staro kartico Sapphire Radeon 9800pro na katerem sem imel vodno hlajenje.
Sedaj pa bi rad presaltal na zracno, vendar se mi je konektorcek od originalnega venta odtrgal(tocno na koncu). :'(
Drugega ventilatorja pa nebi dajal gor, ker ima grafa okoli jedra tisti okvircek in je jedro malo nizje, tako da pasejo gor hladilniki le z izbocenim kvadratkom na sredini,
saj drugace ni stika med jedrom in hladilnikom.

Slikica grafe na kateri se lepo vidi ta mali konektor: Slikica.

Razmisljal sem, da bi pricinil ventilator direkt na grafo, brez konektorja, vendar nimam izkusenj s spajkalnikom...
A mislite da se dobi v kaksni elektro stacuni tale konektorcek? Pa da bi pol sam zicke skupi dal..
Ali pa ima mogoce kdo od vas doma tale original ventilator, pa ga ne nuca vec..bi bil zelo hvalezen ce bi se dalo kako zmenit. :D

Obstaja pa moznost odstranitve tistega okvircka, samo me malo skrbi da nebi odstranil se kaj drugega zraven. =)

Prosim za nasvet

Lp, Blaž

Azrael ::

Če je odpadel konektor ventilatorja, imaš 2 možnosti:

- poiščeš drug podoben ali enak konektor z žicami (v odpisani zabavni elektroniki je tega dosti) in zadevo poštukaš.
- zadevo prklopiš na "Molex" konektor, ventilator je 12V.

Pozabi pa na lotanje kablov direktno na konektor. Je izvedljivo, vendar boš preklinjal, ko bo ventilator zaropotal ali boš kje dobil drug ventilator z brezhibnim konektorjem.
Nekoč je bil Slo-tech.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Družinski server / HTPC za v dnevno (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10612385 (9093) CoreySteel
»

Kaj za vraga na tej plati je zvočna kartica?

Oddelek: Pomoč in nasveti
121073 (659) ss1234
»

Bo 300W napajalc dovolj za...

Oddelek: Strojna oprema
372113 (1206) laaz
»

Problem regulacije CPU ventilatorja z matično ploščo

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
131669 (1363) SHORTEE
»

VPU Recover????

Oddelek: Pomoč in nasveti
151672 (1330) fahrenGONE

Več podobnih tem